Різниця між вебдизайнером та 3D художником цікавить багатьох, хто обирає кар’єрний шлях. Обидва напрямки активно рекламують як перспективні, з високим попитом на ринку праці. І часто люди плутають їх між собою через загальну орієнтацію на графіку та візуал. Втім є суттєва різниця між задачами, навичками, а також кар’єрними можливостями вебдизайнерів та 3D художників.
Команда CGI School, яка пропонує ефективні курси 3D візуалізації, допоможе вам розібратися в особливостях кожної з професій та зрозуміти, яка підійде саме вам. З цієї статті ви дізнаєтеся про ключові відмінності, необхідні скіли й специфіку роботи вебдизайнера та 3D художника. Читайте далі, щоб зробити усвідомлений й правильний вибір!
Огляд професії вебдизайнера
Фахівець з вебдизайну — це спеціаліст, який створює візуальні рішення для вебсайтів та додатків. Його основним завданням є розробка привабливих та зручних інтерфейсів для забезпечення комфортної взаємодії користувача з продуктом. Він відповідає за UX/UI: створює зрозумілу навігацію, естетичний адаптивний дизайн для всіх поширених пристроїв (ПК, смартфонів, планшетів).
У своїй роботі вебдизайнер використовує різноманітні програми й сервіси. Наприклад, для створення макетів — Figma, для дизайну — Adobe XD та Sketch, а для додавання графічних елементів і редагування зображень — Photoshop.
Вебдизайнер може бути частиною команди ІТ-компанії або маркетингової агенції, працювати у штаті або брати проєкти як фрилансер. Останній варіант відкриває широкі можливості для роботи у всьому світі (втім потребує високого рівня самоорганізації та планування часу).
Щоб стати успішним вебдизайнером, важливо:
- розуміти основні принципи дизайну: правила композиції, типографіки та модульних сіток;
- мати знання HTML/CSS для співпраці з розробниками та розуміння технічних обмежень;
- вміти правильно вести комунікацію — вебдизайнер доволі часто взаємодіє з клієнтами, розробниками та менеджерами проєктів. Тому він повинен вміти чітко формулювати свої ідеї й враховувати побажання колег.
Огляд професії 3D художника
Щоб зрозуміти, в чому різниця між вебдизайнером та 3D художником, важливо детальніше розглянути і другу професію. 3D артист створює тривимірні моделі та зображення для різних індустрій. Такий фахівець може моделювати об’єкти, середовища або персонажів, створювати текстури, візуальні ефекти й анімацію. Роботи 3D художників активно використовують у кіно, відеоіграх, рекламних роликах, архітектурних проєктах.
Для створення тривимірної графіки спеціалісти використовують спеціальне програмне забезпечення. Наприклад, для моделювання підійдуть Blender та 3ds Max, для складніших проєктів й анімації — Maya, для рекламної індустрії — Cinema 4D тощо.
Художник 3D графіки може працювати у геймдев-компаніях, студіях анімації, архітектурних фірмах. Доволі велика кількість спеціалістів працюють на фрилансі.
Різниця між вебдизайнером та 3D художником полягає в тому числі у навичках, якими має володіти 3D-спеціаліст. Зокрема йому потрібно:
- вміти працювати з різними програми для моделювання, текстурування та анімації;
- мати творче мислення та розвинену уяву;
- знати правила композиції для створення візуально гармонійних зображень та анімацій.
Основна різниця між вебдизайнером і 3D художником
Насамперед ці спеціалісти мають різні цілі роботи. Вебдизайнер розробляє функціональні та зручні інтерфейси для додатків та сайтів. А 3D-художник створює реалістичні або стилізовані тривимірні моделі, анімації та візуалізації для реклами, ігор, дизайн-проєктів тощо.
Різниця між вебдизайнером та 3D художником полягає також у технічних аспектах їх діяльності. Вебдизайнери мають розумітися на вебтехнологіях, а 3D художники — глибоко розуміти програми для створення CGI.
Вебдизайн є більш технічною сферою, яка передбачає активну комунікацію з розробниками або менеджерами проєктів. Натомість робота 3D художника є більш творчою та самостійною. Вона дозволяє більш глибоко заглиблюватися у креативний процес та фокусуватися на деталях створюваного зображення.
Кар’єрні перспективи
Розвиток онлайн-бізнесів та технологій сприяє великому попиту на вебдизайнерів. Особливу популярність мають фахівці з UX/UI дизайну. Початківці в Україні можуть розраховувати на зарплату $400–700. З часом вебдизайнер може стати Lead Designer, Product Designer і його зарплата зросте до $2,000–5,000+ на місяць.
3D художники можуть працювати в геймдеві, кіно, рекламі, архітектурній візуалізації. Початкова зарплата в Україні становить $500–800 на місяць. Працюючи у міжнародних компаніях або ААА-проєктах, можна отримувати $3,000–6,000+. Попри те, що є різниця між вебдизайнером та 3D художником, обидві професії дозволяють працювати на фрилансі.
Як обрати професію, що підходить саме вам?
Дізнавшись, яка різниця між вебдизайнером та 3D художником, ви можете обрати професію відповідно до власних інтересів, вмінь та амбіцій. Подумайте, що вас більше приваблює. Якщо вас цікавить створення функціональних сайтів і додатків й ви любите працювати в команді, вам варто спробувати себе у сфері вебдизайну. Якщо ж вам до душі творча діяльність, ви любите індивідуально працювати над проєктами та маєте досвід у графіці, 3D моделювання та візуалізація можуть стати вашим покликанням.
Втім, якщо ви сумніваєтесь, спробуйте реалізувати невеличкий проєкт в обох напрямках. Необхідні для цього матеріали можна знайти безплатно онлайн. Спробувавши свої сили на практиці, ви зможете зрозуміти, що цікавіше саме вам.
Вхід в індустрію
Старт у вебдизайні доволі швидкий та доступний. Є чимало різних навчальних ресурсів, які можна знайти у мережі. Новачки можуть вивчити основи дизайну та UX/UI у короткі терміни (в середньому 4 місяці). Для початку роботи вебдизайнеру навіть не потрібен потужний комп’ютер: базового обладнання буде цілком достатньо для освоєння азів.
В цьому аспекті полягає ще одна різниця між вебдизайнером та 3D художником. Вхід у сферу 3D графіки зазвичай вимагає більше часу та ресурсів, адже для створення якісної тривимірної візуалізації потрібен потужний дорогий комп’ютер. Розв’язати цю проблему допоможе CGI School: ми надаємо новітні ПК для навчання та проходження оплачуваної практики після курсу.
Записавшись на наші інтенсивні курси 3D візуалізації, ви отримаєте всі необхідні знання для початку кар’єри 3D художника всього за 23 дні. Програма орієнтована на здобуття практичних навичок, завдяки чому випускники одразу готові до роботи з клієнтами та розуміють потреби ринку. Під час навчання студенти отримають необхідну базу знань та поради щодо комунікації з клієнтами й адаптації до вимог різних проєктів.
Хочете стати частиною динамічної 3D індустрії? Тоді реєструйтесь на відкритий урок просто зараз. Зробіть свій перший крок до професії мрії!