Ментор курсу 3ds Max у CGI School Іван Васильченко

Іван Васильченко

Ментор CGI School

«Якщо вам хоч трошечки це цікаво, вам обов’язково це вдасться»

Робота в сфері 3D візуалізації — це досить нова, актуальна та прибуткова справа. Але як 3D артисти працюють у нинішній ситуаціЇ? Як і більшість інших галузей, індустрія CGI зазнала змін з початку повномасштабної війни в Україні. Деякі аспекти роботи українських 3D художників змінились назавжди, а на деякі ці нові реалії не вплинули зовсім. 

Саме про це, а також про занепад російського ринку 3D візуалізації та майбутнє цієї сфери в Україні розповідає в деталях ментор CGI School Іван Васильченко. Інженер за освітою, він вже більше 5-ти років працює 3D артистом. А останній рік ще й ділиться своїми знаннями та досвідом на наших курсах 3D візуалізації

Дивіться відео або читайте текст, якщо вам цікаво дізнатись, як саме змінилась сфера CGI останнім часом та в чому переваги роботи в цій галузі. 

Привіт! Розкажи про себе. Як ти дізнався про CGI School?

Власне, сам я з Черкас. Навчався на інженера-конструктора (механіка). Це не зовсім візуалізація, але, тим не менш, гарна база для того, щоб починати щось нове, щось цікаве — і не загубитися в цьому. Саме візуалізацією займаюся біля п’яти років. Останній рік я займаюсь менторством, і просто зараз знаходжусь в кабінеті, де ми навчаємо студентів. Просто зараз навчається 12 нових спеціалістів. Загалом, CGI — досить цікава сфера, варто себе спробувати в ній. Але до цього ми повернемось трошки пізніше.

Чи змінилась ситуація на ринку CGI після 24 лютого?

Дуже цікаве — складне чи просте, важко сказати — запитання. Бо воно неоднозначне.

Вона і змінилася, і не змінилася. Величезний плюс роботи в сфері 3D візуалізації в тому, що вона не прив’язана до якогось одного місця. Тому ці зміни по ній, напевно, вдарили трошки менше, ніж по інших сферах. Але, тим не менш, зміни є. І це зачепило всіх. 

Власне, як зачепило? З самого початку, з 24-го лютого, люди почали виїжджати до інших місць. Багато компаній релокейтились в інші міста, інші країни. І наші спеціалісти також зараз розкидані по всьому світу. Але, тим не менш, плюс нашої професії в тому, що ми можемо працювати будь-де, у будь-якому місці. Навіть якщо ти сидиш на морі, з ногами у водичці, можна на ноутбуці вже якось працювати, і це дуже добре.

Насправді, з тих часів дуже багато людей вже повернулись назад. Зараз наша компанія працює в повному обсязі. І я не можу сказати, що ми просіли в роботі. Взагалі, я вважаю, що галузь 3D візуалізації зараз дуже актуальна, цікава. І потрібна країні, адже генерує досить великий обсяг коштів, що йдуть до бюджету нашої держави.

Розкажи про ситуацію з російськими замовниками. Чи були такі особисто в тебе?

Так, раніше ми працювали з російськими замовниками. Їх було небагато, але, тим не менш, вони були. Зараз не працюємо з ними абсолютно. У мене жодного російського замовника зараз немає. І, наскільки розумію, це стосується не лише мене чи нашої компанії, а взагалі всього нашого ринку. 

Крім того, ми більше не працюємо не лише з клієнтами, але і з бізнесом з росії. Наприклад, з фотостоками, базами 3D моделей тощо. Зараз ми працюємо зі світовими, великими компаніями, які знаходяться поза росією. І можу сказати, що цього матеріалу цілком досить для того, щоб можна було зробити якісний, класний контент.

Як 3D художники допомагають країні зараз?

З 24-го лютого багато наших спеціалістів не тільки переїхали в інші міста чи країни — деякі з хлопців пішли безпосередньо на фронт, воювати. І вони показали себе з кращої сторони. Вони не тільки спеціалісти з візуалізації, вони візуалізують наше майбутнє і надихають нас на краще. 

Ми, в свою чергу, активно їм допомагаємо: для цього наша компанія заснувала благодійний фонд Save Kyiv. Він допомагає як нашим воїнам на передовій, так і звичайним людям та лікарням. Кожен з нас робить свій посильний вклад до цієї справи. Наші клієнти разом з нами підтримують цей фонд, а він підтримує нас усіх. 

Крім того, ми, як спеціалісти з роботи в сфері 3D візуалізації, намагаємось брати участь в усіх важливих проєктах з відновлення України після війни. Наприклад, є ініціатива Re:CreateUA. Наші роботи є в цьому проєкті, вони вийшли до фіналу.

Яка наразі ситуація з роботою в тебе та в інших українських 3D художників?

Власне в мене основна робота — менторська. Тим не менш, я беру завдання і як 3D художник та виконую замовлення наших клієнтів з усього світу. Крім того, навчаю нових спеціалістів, навіть просто зараз, як я про це й казав. І роботи не стало менше. Я б навіть сказав, що, можливо, навіть більше.

Починаючи з 24-го лютого, ми бачимо дуже велику активність з боку наших іноземних клієнтів та колег. Вони нас дуже підтримують, намагаються поставити нам більше роботи та роблять так, щоб ми завжди були актуальні й цікаві для всього світу.

А як справи з роботою у 3Dшників в росії?

Я думаю, що ринок CGI в російській федерації зазнав великого спаду. Він значно зменшився, тому що більшість іноземних клієнтів наразі замкнулися на свій внутрішній ринок або на ринки, які не пов’язані з російськими компаніями. Там спостерігається величезний відтік, і лише топові 3D артисти зараз можуть знайти собі нормальну роботу. Вони або вже виїхали з країни і працюють в якихось зарубіжних компаніях, або працюють віддалено, але, знов-таки, на зовнішній ринок. Для 3Dшників із середнім та початковим рівнем спеціалізації роботи стало значно менше.

Розкажи, чи з’явилися проблеми з CGI софтом у росії?

Щодо софту в росії. Зараз ми бачимо ситуацію, коли великі ІТ компанії виходять з даного ринку. Ми вже бачили, як компанія Autodesk, яка виробляє 3ds Max, AutoCAD та інші великі програмні комплекси, вже пішла з російського ринку.

Також зараз виходить компанія Microsoft, якій належить дуже багато різних продуктів. Навіть криптовалютні біржі долучаються до цього — блокують акаунти російських користувачів. Тому, в плані софту, зараз ситуація досить напружена для росії. У тому плані, що він якщо є, то він напевно не ліцензійний. Ліцензійний, оновлюваний софт зараз стає там дещо проблематичним. До того ж, Україна, я думаю, зараз забирає на себе досить значну частину замовлень, які раніше йшли на той ринок.

У чому ти бачиш переваги роботи 3D художника в нинішніх реаліях?

Перш за все, як не дивно, перевага роботи в сфері 3D візуалізації це все ж таки отримання зарплати. І це на даний момент досить актуальне питання. У сфері ІТ зарплати і раніше були досить високими, і зараз вони, тим не менш, залишаються високими, хоча є й деякі просідання по різним компаніям. Але цей сектор працює, перш за все, на світову економіку. Це не внутрішній ринок, тому тут просідання значно менше. 

Також, напевно, цікавою перевагою буде отримання зарплати в валюті, яку ми можемо виводити з міжнародної системи в наші банки в зручний для нас час. Конвертувати тоді, коли це для нас зручно.

Що можеш порадити тим, хто сумнівається, чи йти вчитись на 3D художника?

Зараз така ситуація, що багато людей втратили роботу. Не знають, чим зайнятись. Тож, якраз мають шанс спробувати щось нове. 

Якщо вам хоч трошечки це цікаво, вам обов’язково це вдасться. Головне — це ваша наполегливість. До того ж, опанування нової, актуальної професії дає перспективу, впевненість у завтрашньому дні, якої зараз так не вистачає. 

Крім того, хотів би ще сказати про те, чому не варто боятись іти вчитися на 3D художника. Якщо ви думаєте, що маєте недостатньо досвіду, — це зовсім не має значення. Насправді, зараз у нас навчаються люди, серед яких хтось був баристою, хтось перукарем, хтось продавав нерухомість. І всі вони були дуже далекі від нашої спеціальності, але зараз їм цікаво, і в них усе добре виходить. Вийде й у вас!

Якщо ви бажаєте отримати роботу в сфері 3D візуалізації, але не знаєте, з чого почати, приходьте до нас у CGI School. Реєструйтеся та приходьте на відкритий урок, де наші ментори розкажуть все про наш унікальний інтенсивний курс 3d Max, завдяки якому ви зможете стати Junior 3D Artist лише за 23 дні. Чекаємо на вас!

2 Responses

  1. Добрий день!навчання очне чи дистанційне?тільки для жителів Києва та Львова?

    1. Романе, вітаємо! Наш курс проходить тільки офлайн у класі в Києві або Львові. Якщо Вас цікавить опанування професії 3D художника, будь ласка, зареєструйтесь на сторінці https://cgischool.ua/, щоб куратор навчання зміг зв’язатися з Вами перед Відкритим уроком та запросити Вас на нього. Там Ви зможете отримати відповіді на всі питання щодо навчання та кар’єри в сфері 3D. Дякуємо за інтерес до CGI School!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.