Застосування 3D графіки: 10 сфер, які 3D технології змінюють просто зараз

Спеціаліст з 3D графіки за роботою

3D графіку зараз використовують не лише для ігор або анімації. Насправді ця потужна технологія трансформує цілі індустрії: освіту, медицину, моду тощо. Як це відбувається? У цій статті спеціалісти CGI School розкажуть про 10 глобальних сфер, де застосування 3D графіки вийшло на новий рівень і кардинально змінило підхід до буденних задач. Підбірка зацікавить як досвідчених фахівців, так і новачків, які лише планують навчання 3D візуалізації.

#1. Архітектура та дизайн інтер’єру

3D візуалізація сучасного будинку

Застосування 3D графіки трансформувало процес проєктування будівель та просторів. Тепер на етапі дизайну можна розглядати не лише пласкі креслення, а й реалістичні візуалізації. Завдяки їм простіше оцінити майбутній інтер’єр або будинок ще до початку робіт. Такий підхід зменшує кількість непорозумінь між виконавцем та клієнтом, а також значно спрощує процес прийняття рішень щодо підбору матеріалів, розташування меблів та інших важливих моментів.

Популярності також набувають VR-екскурсії: клієнт надягає окуляри віртуальної реальності та «гуляє» майбутнім будинком. Чимало провідних студій вже впроваджують подібні рішення. Наприклад, відома архітектурна компанія Bjarke Ingels Group активно використовує 3D візуалізації та VR для презентації своїх проєктів: зокрема, житлового комплексу з унікальною формою VIA 57 West у Нью-Йорку. У цьому випадку саме VR-технологія дозволила інвесторам та покупцям зрозуміти концепцію та переваги нестандартного дизайну ще до його будівництва.

#2. Кінематограф

Глядачі дивляться фільм з 3D графікою

3D графіка використовується у видовищних бойовиках, моторошних горорах, фентезі-фільмах, драмах та інших жанрах. Застосування 3D графіки у кіно дозволяє створювати фантастичних персонажів, складні віртуальні локації або атмосферу, яку неможливо зафільмувати у реальному світі. 

Історія 3D моделювання у мультиплікації тісно пов’язана з виходом на екрани у 1995 році мультфільму «Історія іграшок» — першої повнометражної стрічки, повністю створеної за допомогою 3D-графіки. А одним з найкращих сучасних прикладів використання 3D графіки у кіно є фільм «Аватар: Шлях води». У ньому майже весь світ створений за допомогою цифрової графіки, що дозволило спеціалістам продемонструвати новий рівень застосування 3D технологій.

#3. Відеоігри

Гравець грає в сучасну відеогру з 3D графікою

Сучасну ігрову індустрію неможливо уявити без застосування 3D графіки. Саме за допомогою неї створюють захопливі віртуальні світи, які цікаво досліджувати гравцям.

Наприклад, у Baldur’s Gate 3 (2023) 3D-графіка дозволяє гравцям повністю зануритися в атмосферу фентезі-світу та спостерігати за виразною мімікою персонажів під час діалогів. У Half-Life: Alyx (2020) графіка та інтерактивність VR створюють напружене й реалістичне ігрове середовище, де гравець буквально відчуває себе всередині подій. А розробники Red Dead Redemption 2 (2018) створили віртуальний світ з величезною кількістю цікавих деталей. Тож чимало гравців не лише виконують місії, а й просто подорожують локаціями, насолоджуючись унікальним візуалом.

#4. Реклама та електронна комерція

3D візуалізація меблів для реклами

Застосування 3D графіки у створенні рекламного контенту — мастхев сучасних маркетологів. Традиційні фотосесії потроху втрачають свою актуальність, адже на заміну їм прийшли 3D-візуалізації. Такий підхід економить час та кошти, а також допомагає презентувати товар ще до його виробництва. Це практикує компанія IKEA: понад три чверті зображень меблів у каталогах — це не реальні фото, а 3D-моделі. Ну а ще чимало магазинів на кшталт Amazon чи Nike пропонують покупцям віртуальні шоуруми, де товар можна роздивитись з усіх сторін або навіть “розмістити” у своєму просторі за допомогою AR.

#5. Промисловий дизайн і виробництво

Інженер використовує 3D графіку

3D графіка змінила й промисловий дизайн. Тривимірні прототипи дозволяють конструкторам оперативно проводити тестування ергономіки та функціональності майбутніх продуктів без створення фізичного макета. Це зменшує витрати на виробництво та пришвидшує розробку. Наприклад, застосування 3D графіки — вибір компанії Dyson: вона тестує дизайни своїх виробів (як-от фенів, пилососів і очищувачів повітря) за допомогою віртуальних симуляторів ще до виготовлення перших фізичних зразків.

#6. Освіта

Освіта з використаннням віртуальної реальності

Тривимірна графіка активно змінює й сферу освіти. За допомогою візуалізації та інтерактивних елементів легше пояснити складні поняття на кшталт структури молекул або історичних перипетій. Наприклад, можна відвідати руїни Римської імперії, не виходячи з класу.

Чимало університетів по всьому світу впроваджують VR-уроки. Наприклад, студенти-географи можуть «подорожувати» різними ландшафтами планети, вивчаючи вулкани, рельєфи чи кліматичні зони ніби з висоти пташиного польоту.

#7. Мода

Дизайнер створює аксесуари за допомогою 3D графіки

Застосування 3D графіки здійснило справжню fashion-революцію. Зараз чимало рекламних кампаній одягу, ювелірних виробів тощо ґрунтується на тривимірних моделях без необхідності проведення традиційних фотосесій.

Ще одне ноу-хау — віртуальні модні покази. Формат став популярним ще за часів пандемії. Наприклад, у травні 2020 року дизайнерка Аніф Арнольд Мвуемба презентувала колекцію «Pink Label Congo». Її особливістю став 3D показ без залучення фізичних моделей. Шоу транслювали в Instagram Live: це змінило підхід до презентації модних речей.

#8. Автомобільна індустрія

3D візуалізація автомобіля

Автовиробники активно практикують застосування 3D графіки. Розробка тривимірних цифрових моделей дозволяє тестувати ергономіку та аеродинамічні характеристики без необхідності створення фізичних прототипів. Гіганти галузі на кшталт Tesla активно використовують 3D моделі для симуляції реальних умов руху та пошуку можливих проблем ще до виготовлення перших зразків.

#9. Медицина

Лікарі використовують VR в роботі

Сучасну медицину стає все складніше уявити без застосування 3D графіки. За допомогою комп’ютерних технологій лікарі здійснюють підготовку до складних хірургічних втручань. Наприклад, для планування операції на серці хірурги можуть використовувати точні моделі серцевих судин пацієнта.

#10. Археологія та культурна спадщина

Концепт використання VR в сфері культурної спадщини

Застосування 3D графіки змінило й підхід до збереження та вивчення культурної спадщини. Сучасні археологи використовують тривимірне сканування місць розкопок та окремих артефактів для подальшого аналізу. А ще проводять 3D сканування фресок та руїн, спрощуючи процес їх дослідження.

Також 3D моделювання застосовують для створення віртуальних реконструкцій стародавніх поселень. Це допомагає візуалізувати культуру та побут минулих цивілізацій. За таким принципом створили тривимірні моделі легендарного міста — стародавньої Трої. 

3D графіка зараз — це не лише інструмент для візуалізації, але й каталізатор розвитку різних галузей. Технологія активно еволюціонує, тож чимало цікавих змін чекає попереду.

Якщо ви хочете стати частиною захопливої еволюції 3D моделювання, варто пройти спеціалізоване навчання. CGI School пропонує курси 3ds Max. Кожен студент може не лише отримати необхідні знання, але й стати частиною спільноти, де ментори та одногрупники діляться натхненням та ідеями. Наш 23-денний інтенсив — це оптимальне поєднання теоретичних знань та реальної оплачуваної практики. Отримуйте скіли, закріплюйте їх та ставайте частиною класної команди. Бажаєте розпочати свою подорож у світ 3D технологій? Обов’язково запишіться на відкритий урок вже зараз!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.