Іван Жерняк
Випускник CGI School, 3D візуалізатор
«Я настільки закоханий у створення 3D, що, напевно, робив би це і безкоштовно — але мені ще й добре платять.»
Привіт, Ваню! Круто, що ти погодився на це інтерв'ю і сьогодні розкажеш свою історію нам і всім нашим читачам. Почнемо! Розкажи, що було в твоєму житті до 3D.
Мені 21 рік, я з Батурина, майже все доросле життя прожив в Чернігові. Там же закінчив факультет комп’ютерної інженерії Чернігівського національного технологічного університету. Програмістом мав би бути. Але роботи за спеціальністю після випуску одразу не знайшов, тому працював багато де.
Пів року пропрацював у банку. Це був мій найгірший досвід в житті, я там понівечив своє здоров’я та нервову систему. Тому я звільнився звідти, отримав магістра і поїхав до Києва. Працював ретушером, фотографом теж десь пів року. Одного дня випадково побачив у телеграм-каналі об’яву про Відкритий Урок в CGI School і зацікавився.
Давай ще повернемось трохи в твоє дитинство. Тебе цікавила творчість, можливо, малювання?
Так. Все моє дитинство найбільшим моїм хобі було малювання. Але малював я не пейзажі, як більшість людей, а саме архітектуру, вона мене дуже приваблювала. Батьки думали, що я стану архітектором, але не склалося. Я не хотів мати справу з кресленнями і точними науками, хоч і навчався на програміста. Мені дуже хотілось творчості. Я і зараз, до речі, малюю, для себе.
Ми бачили твої роботи, вони чудові. Розкажи, що було після того, як ти побачив рекламу CGI School?
Я залишив заявку, після чого мені подзвонили, все детально розповіли та запросили на Відкритий Урок. Я і прийшов. Нас було дуже багато, десь 50-60 людей. Я думав, що це все будуть мої конкуренти, боявся, що мені не вистачить місця, бо я майже одразу захотів тут вчитись.
Куратор Денис дуже гарно нам все розповів про професію 3D візуалізатора. А потім була екскурсія офісом, і я побачив ці всі картини на стінах, цю красу навколо. Мене дуже вразило, що це все зроблено в 3Ds Max, я не вірив до останнього. Потім ми зустріли дівчину-випускницю, яка вже проходила практику після навчання. Вона показала свою екзаменаційну роботу і я сказав: “Вау! Це все ти вивчила за місяць?” Вона відповіла, що так. І саме в той момент я зрозумів що я теж так хочу і зможу! Тому я одразу записався на курс. Ще й постійно дзвонив, задовбував кураторів, щоб мене точно взяли. Бо бачив, скільки там було бажаючих.
Так, ми пам'ятаємо вашу групу, тоді не всі змогли потрапити на один курс. Деякі пішли на наступний. Але ти підкорив Дениса своєю наполегливістю і великим бажанням! Ваню, а до CGI School ти мав досвід роботи із 3D
Ні, взагалі ніколи не стикався з ним. Тільки бачив картинки на Pinterest, і то — думав, це все фотографії. І от я, абсолютно без досвіду, вже через місяць зміг зробити схожу картинку саме в 3D. Тому можу чітко стверджувати, що навчитись зможе кожен. Навіть не обов’язково мати освіту архітектора чи дизайнера.
Розкажи про своє навчання. Тобі було легко чи складно без бази знань в 3D?
Бази реально не було. Я тільки перед курсами відкрив уроки, які нам відправляли куратори, і спробував зробити боксик. У мене вийшло.
Про навчання скажу так: нас відразу попередили, що курс дуже інтенсивний. Сказали: “Готуйтесь до того, що 23 дні вашого життя просто випадуть, ви будете тільки навчатись і практикуватись. Бо об’єм знань дуже великий, і щоб все засвоїти, вам потрібно буде максимально зануритись”. Так все і було. На місяць я просто забув про особисте життя, розваги, і всі 23 дні вчився. Мені було важко, я не так швидко схоплював все, як інші студенти. Але в мене було величезне бажання, яке мені допомогло, а ще багато зусиль та терпіння. В якийсь день у мене різко почало все виходити і я повірив в себе, перестав піддивлятись постійно в інших і просити допомоги.
Ось вже рік, як я — 3D візуалізатор. Постійно щось вчу, намагаюсь у всьому розібратись та допомагаю іншим. Я їм, а вони мені. В цій сфері взаємодопомоги дійсно дуже багато. Сьогодні, наприклад я разів десять вже комусь допоміг, і так само мені. Це дуже круто! Але в роботі завжди треба розраховувати на свої сили, прокачувати себе.
Це правда, тому що відповідальність за проєкт на тобі, а не на комусь іншому. А розкажи про вашу групу, атмосферу у колективі, менторів.
В нас була велика група. Зробили виняток, бо було дуже багато бажаючих. Тому в нас було аж три ментори, дуже класних: Таня, Ігор та Макс. Від кожного з них я собі взяв багато корисного, скомбінував всі їх знання та досвід, який вони передавали нам.
Щодо групи, це взагалі було щось нереальне. Ми були всі майже одного віку, і з першого ж дня на занятті з психологом ми настільки здружились, що навіть через рік спілкуємось. З кимось стали найліпшими друзями і працюємо разом. Тому можна сказати, що CGI BootCamp допоміг мені не тільки здобути нову професію, а й знати найкращих друзів-однодумців.
Дуже тішить, коли наші випускники так говорять. Це круто. Скажи, які ти для себе виділив плюси наших курсів?
По-перше, це реальна комунікація, яка дуже допомагає в навчанні. Ось, наприклад, я раніше проходив онлайн-курси. Там є лише комп’ютер, монітор і людина в екрані, якій по суті байдуже, чи ти дійсно навчишся чомусь. А в CGI School — живі люди, з якими ти спілкуєшся, які тобі допоможуть хоч сто разів на день. І всі ви однодумці, які прийшли сюди за одним і тим самим: отримати знання і роботу.
По-друге, це формат навчання. Коли ти вдома проходиш теорію, а потім відразу закріплюєш її на практиці, виконуючи завдання протягом майже цілого робочого дня, це дуже круто. Бо знання не забуваються, ти одразу розумієш, як це все працює. Скажу, що ці всі знання та досвід ти потім використовуєш вже в роботі над реальними проєктами.
Ще класно, що в нас були досвідчені та добрі ментори. Вони завжди нам все підказували, допомагали, мотивували, ділилися своїми фішками, які я досі використовую в роботі.
Які якості в тебе з'явилися після CGI Bootcamp?
Я став більше спілкуватись з людьми, знаходити спільну мову з будь-ким. Навчився дуже класно працювати в команді, почав частіше брати на себе ініціативу, не боятись.
А мотивації стало більше? Що тебе мотивує?
Мене мотивує все: процес, кінцевий результат, оплата, можливість постійно розвиватись. Чим більше ти прокачуєш себе, тим якісніше в тебе роботи, а чим якісніше в тебе роботи, чим більше ти затребуваний як спеціаліст і відповідно більше заробляєш. Та й взагалі, тебе більше тебе цінуватимуть в студії. Це все мене дуже мотивує ставати кращим.
Що можеш сказати про перспективи професії 3D художника?
Перспектива велика, роботи дуже багато. Крутих спеціалістів в сфері 3D не так багато, як в інших IT сферах, таких як програмування, наприклад. CGI більш вузька сфера, де не дуже багато спеціалістів, які можуть робити замовникам класний контент для їх соцмереж, сайтів і так далі. Крім того, ця сфера постійно розвивається, стає все більше і більше клієнтів, яким потрібні послуги CGI, і проєкти стають все складнішими і цікавішими. Тому треба йти в ногу з часом, щоб не відставати від прогресу. Але до цього реально швидко звикаєш, і справжньому 3D артисту це в кайф.
Багато зараз в тебе замовлень?
Так, зараз багато. В цілому робота завжди є. У мене за рік лише один раз було, що близько тижня не було замовлень. Тому в принципі я постійно в русі, вчуся, беру складнішу роботу, яка мене стимулює розвиватись.
Супер! Ваню, а тобі подобається напрямок, в якому ти працюєш — 3D візуалізація? Адже в CGI є дуже багато різних напрямків.
Так, мені дуже подобається саме 3D візуалізація інтер’єрів та екстер’єрів. Я вже пробував і моделинг, й 3D анімації робити, і навіть в GameDev спробував себе. Але візуалізація мені ближче, я поки що сфокусувався на ній. Не виключаю можливість, що зміню напрямок через якийсь час. Але це лише тоді, коли вже стану топовим Senior 3D artist.
Думаємо, з такою наполегливістю це станеться дуже скоро. Поділись з нами, від чого ти кайфуєш в своїй роботі?
Я відчуваю, що CGI в мене вже в крові. Кайфую від самого процесу, приходжу не просто як на звичайну роботу, а ніби займаюсь своїм хобі. А ще так круто, що можна у вільний час просто для себе зробити круті візуалізації всього, що хочеш взагалі. Я настільки закоханий у створення 3D, що, напевно, б робив це і безкоштовно — але мені ще й добре платять. Тому мені подобається і процес, і результат, і коли клієнти та більш досвідчені спеціалісти хвалять мої роботи. Подобається, що можна реально бачити свій прогрес: від першої роботи після у CGI Bootcamp до сьогодні — кардинальна різниця.
В чому ти черпаєш натхнення?
З натхненням бувають проблеми, бо настрій може бути різним і постійно бути на “натхненній” хвилі не завжди виходить. Тому часто я надихаюсь природою і архітектурою міста, ходжу в різні заклади, дивлюсь на цікаві інтер’єри. Роздивляюсь, як плитка лежить, або яка текстура на меблях, освітлення, щоб на моїх рендерах було все як в реальному житті.
Також черпаю натхнення в соцмережах. В нашому інстаграмі, до речі, класні джерела є. Ще Pinterest дуже крута штука, особливо якщо налаштувати під себе профіль — тоді в рекомендаціях буде той контент, який тобі цікавий: різні інтер’єри, будинки, в цілому архітектура. Зберігаєш собі і можеш використовувати як референс або джерело натхнення.
Які маєш хобі, крім роботи?
Хобі маю багато. Люблю подорожувати, спорт, готувати люблю, дуже багато творчих речей люблю. Але роботу найбільше.
А які маєш плани на майбутнє?
Зараз планую якомога більше працювати, щоб чим швидше стати крутим спеціалістом і поповнити своє портфоліо якісними 3D візуалізаціями. Я вже Middle 3D artist, і хочу скоріше дослужитись до Senior 3D artist. А там може буде можливість стати ментором. Побачимо, як воно буде. В мене немає стелі в розвитку, тільки вперед!
Супер! Щось хочеш побажати новеньким буткемпівцям чи тим, хто ще сумнівається, чи йти їм в сферу 3D?
Скажу так, що це дуже престижна професія, тут дійсно можна круто заробляти. Але треба багато працювати над своїм розвитком, тому треба вирішити, чи ти готовий до такого. Просто прийдіть для початку на Відкритий Урок, щоб побачити, хто такий 3D візуалізатор, чим такі спеціалісти займаються і який результат виходить. Подивіться на ці картинки, відкрийте 3Ds Max, і ви швидко зрозумієте, чи хочете ви таким заробляти на життя.
Спочатку дійсно може здатись що CGI — це дуже складно. Але це тільки перше враження. Цьому мистецтву реально навчитись за місяць і стати справжнім профі, треба тільки мати велике бажання. Я спілкувався з багатьма випускниками, і мало хто з них на початку мав досвід роботи в 3D. Зазвичай це люди з зовсім інших професій, але в них всіх вийшло, і роботи їх достойні. Тому все можливо.
Дякуємо за таку мотивашку. І останнє питання: яке твоє золоте правило в роботі?
Окрім того, що треба постійно зберігатись в програмі, ще треба не боятись складнощів. Ось у мене часто так в роботі. Прилітає проєкт, я на нього дивлюсь і думаю: “О боже, я ж взагалі не знаю, як це зробити”. Але — очі бояться, а руки роблять. Тож не треба боятися, все обов’язково вийде!
Ось така надихаюча розмова у нас була з Ванею. Щоб закріпити приємні враження, пропонуємо подивитися на його роботи.
Хочете вміти створювати в 3D такі ж чудові зображення і гарно на цьому заробляти? Тоді не зволікайте і приходьте до нас у CGI School. Розпочати пропонуємо з відвідин Відкритого Уроку, під час якого ми розповімо вам все про наші курси 3D візуалізації та перспективи кар’єри 3D художника. Для цього реєструйтеся на сайті та чекайте дзвінка від куратора навчання.
До зустрічі у CGI School!