Помилки 3Ds Max: що робити, коли з’являється сповіщення про помилку?

Іноді трапляється так, що при відкритті файлу 3Ds Max з’являються повідомлення про помилки. Можна, звичайно, їх проігнорувати. Однак саме вони можуть позначитися не тільки на часі виконання проекту, а й на якості фінального рендера.

Ментор CGI School Артем Абрахін розповість, що означають 5 найпоширеніших сповіщень про помилку, як на них потрібно реагувати і до чого це призведе.

Помилка №1

Ошибка при открытии файла в 3D Max

Що означає: в сцені були використані плагіни, які у вас в даний момент не встановлені.

Можливі наслідки: все, що було створено ними, не з’явиться в сцені, поки ці плагіни не будуть встановлені.

Що робити: виділіть плагін, якого не вистачає, в списку — і знизу з’явиться інформація про нього. А можливо, ще й посилання на сайт.

Помилка №2

Ошибка при открытии файла в 3D Max

Що означає: у вас не встановлена бібліотека для Populate – інструменту для створення натовпу. Зазвичай вона завантажується автоматично з 3Ds Max. Помилка часто з’являється, коли людей в сцені немає.

Що робити: якщо людей в сцені немає — ігноруйте це повідомлення.

Помилка №3

Ошибка при открытии файла в 3D Max

Що означає: файл був створений в старій версії V-Ray.

Можливі наслідки: тривалий процес рендерингу або спотворений результат.

Що робити: має сенс скинути настройки рендеру, вибравши інший рендер, а потім знову V-Ray, і налаштувати заново.

Якщо ви користуєтеся Corona, просто ігноруйте повідомлення.

Помилка №4

Ошибка при открытии файла в 3D Max

Що означає: файл був створений в новішій версії 3Ds Max, ніж у вас, і збережений в стару версію.

Можливі наслідки: практично ніяких. Ситуація може вплинути на об’єкти MassFX, де симулювалася фізика.

Що робити: ігнорувати.

Помилка №5

Ошибка при открытии файла в 3D Max

Що означає: файл був створений з неналаштованою гамою – тобто налаштування гами були відключені. Повідомлення пропонує відключити гаму і в вашому 3Ds Max.

Що робити: відповісти “Ні”. Якщо ви натиснете “Так”, налаштування в вашому 3Ds Max скинуться із звичайних 2.2, і вам доведеться налаштовувати їх заново.

Виникли питання з приводу якоїсь іншої помилки 3Ds Max?

Прикріпіть в коментарях скріншот екрану з помилкою, і ми розповімо, що вона означає і як з нею боротися.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам отримати саме той результат, який ви бажаєте.

Бажаємо вам швидкого, якісного рендерингу і цікавих проектів!

 

15 Responses

 1. Підкажіть чому вибиває рендер. Запускаю корону і вибиває зразу. Що це може бути?

  1. Вітаємо, Ангеліно! Така проблема може бути пов’язана з багатьма причинами. Оскільки ви згадали, що використовуєте Corona, нижче наводимо деякі можливі причини та способи їх вирішення.

   1. Можливо, у фрейм-буфері включено регіон, який виведений за межі зображення, і в такому випадку він одразу зупиняє рендерінг, оскільки вважає, що немає що рендерити. Щоб виправити це, потрібно натиснути кнопку “Region” і вибрати два пункти: “Disable” та “Remove”.

   2. Перевірте налаштування, чи не включений режим рендеру виділеного об’єкта. Якщо він включений і жоден об’єкт не вибраний, то нема чого рендерити і він відразу зупиняє рендер або рендерить просто чорним кольором.

   3. Недостатньо оперативної пам’яті. Якщо Ваш проект має велику кількість об’єктів, текстур або високу роздільну здатність, Вам може бракувати оперативної пам’яті для рендерінгу. Перевірте використання RAM під час рендерінгу. Якщо це є проблемою, спробуйте зменшити роздільну здатність текстур, оптимізувати сцену або збільшити обсяг оперативної пам’яті на Вашому комп’ютері.

   4. Відсутність плагінів. Якщо у Вашому проекті використовуються сторонні плагіни, які не встановлені на Вашому комп’ютері, рендер може зупинитися. Переконайтеся, що у Вас є всі необхідні плагіни для вашого проекту.

   5. Несумісність програмного забезпечення. Переконайтеся, що Ваша версія Corona сумісна з версією вашої основної програми моделювання (наприклад, 3ds Max, Cinema 4D тощо). Якщо потрібно, оновіть Ваше програмне забезпечення до останньої версії.

   6. Помилки у сцені. Ваша сцена може містити вади або помилки, які заважають процесу рендерінгу. Перевірте сцену на наявність некоректних об’єктів, видаліть непотрібні елементи та переконайтеся, що всі об’єкти мають вірні матеріали.

   7. Проблеми з відеокартою. Хоча Corona переважно використовує процесор для рендерінгу, проблеми з відеокартою також можуть вплинути на процес. Переконайтеся, що драйвери Вашої відеокарти оновлені до останньої версії, а також перевірте, чи є достатньо вільної пам’яті на відеокарті. Якщо у Вас виникають проблеми з відеокартою, можливо, Вам доведеться замінити або оновити її.

   8. Перевірте ліміт часу рендерінгу. У деяких випадках можливо встановлено дуже низький ліміт часу для рендерінгу, що спричинює його зупинку. Перевірте налаштування рендерінгу та встановіть більший ліміт часу, якщо це може бути причиною.

   9. Проблеми з ліцензією. Переконайтеся, що у Вас є активна та дійсна ліцензія на Corona. Якщо ліцензія закінчилася або виникли проблеми з активацією, це може призвести до відмови рендерінгу.

   10. Проблеми з налаштуваннями рендерінгу. Перевірте налаштування рендерінгу в Corona, щоб впевнитися, що все вірно налаштовано. Невірніі налаштування можуть призвести до відмови рендерінгу або поганих результатів.

   Якщо жоден з цих способів не допоміг, рекомендуємо звернутися до технічної підтримки Corona або спільноти користувачів. Вони зможуть допомогти Вам знайти причину проблеми та дати поради щодо її вирішення.

   Також Ви можете уточнити для нас, чи просто зупиняється рендер або 3ds Max повністю закривається з помилкою. З цією інформацією нам було би легше дати Вам пораду.

   Бажаємо Вам успіхів в опануванні 3D!

  1. Оксано, вітаємо. На жаль, наданої Вами інформації недостатньо, щоб дати точну відповідь. Щоб відповісти, нам необхідно знати, який у Вас рендер-движок, а також бачити скріншот Вашого екрану при виникнення описаної проблеми.

 2. Як можна включити підсвітку пересування ХУZ я вже пробувала на W та Z але нічого вони є просто світяться червоними і рівно пересувати обʼєкт не можна

  1. Яно, вітаємо! Однозначно відповісти на Ваше питання важко, бо воно сформульоване неоднозначно. Якщо ми правильно розуміємо, у Вас не виходить пересувати об’єкт по одній осі, рухається лише весь об’єкт відразу. Відповідно, одна вісь не підсвічується, а лише всі одночасно.

   Щоб вирішити це питання, необхідно клацнути правою кнопкою мишки по іконці прив’язок. Відкриється вікно. В ньому необхідно поставити галочку на пункті Enable Axis Constraints (див. скріншот).

   Бажаємо Вам успіхів в роботі з 3ds Max!
   null

 3. добрий день!
  стикнулась з проблемою, не відкривається один з робочих файлів 3dsmax2020, йде запуск і з’являється вікно з помилками FileName: complexfresnel_2019.dlt і FileName:thinfilm_2019.dlt.
  спробувала добавити ці відсутні plugins, але нічого не змінилось, вікно зависає після запуску та не відповідає, доводиться примусово закривати програму. З іншими робочими файлами такої проблеми немає.
  можливо ви також стикалися з такою проблемою та зможе порадити як її вирішити.

  1. Катерино, вітаємо!
   Підкажіть, куди саме Ви додаєте плагіни?
   Також будь ласка зауважте, що перед тим, як завантажувати сцену, треба перевірити, щоб плагіни коректно працювали в пустій сцені.
   Причиною Вашої проблеми може бути різниця у версіях 3ds Max та плагінів (різні роки випуску, 3ds Max 2020, а плагіни 2019, наприклад).
   Бажаємо Вам успіхів в роботі з 3ds Max!

 4. Доброго дня! Виділяю план в 3д максі, Нажимаю правою кнопкою миші, з’являється меню (на скрині), в якому не має пункту Конвертувати. Не знаєте, як виправити? Це в мене таке зробилось після встановлення V-Ray

  1. Тетяно, вітаємо! На жаль, скрін Вашої проблеми не прикріпився до коментаря. Будь ласка, спробуйте знову. Побачивши скріншот проблеми, ми зможемо дати відповідь.

  2. Тетяно, поки що пропонуємо Вам подивитися цей скріншот. Можливо, це вирішить проблему.

 5. Добрий день. Робила проектування кімнати в 3D Max десь пів року тому чи рік і більше не користувалась ним бо не було необхідності по роботі. Але на днях як відкрила той проект, то всі об’єкти які там зробила стали чорними, заходиш у кімнату і все настільки чорне, що виглядає так наче ти в ящику закритому.
  Зникли налаштування та додаткові можливості від Corona, з чим це може бути пов’язано? Підскажіть, будь ласка, якщо знаєте

  1. Асю, вітаємо!
   Можете спробувати наступне:
   1. Замерджити всю сцену в нову порожню сцену, тільки записати налаштування Скай і зберегти предмет фреймбуфера.
   2. Перевстановити Корону.

 6. Добрий день. Підкажіть будь ласка 3д Макс вилітає після повернення на крок назад. Що робити ?

  1. Євгенію, вітаємо! Ви можете спробувати скинути налаштування Макса до першого запуску. За шляхом C:\Users\Admin\AppData\Local\Autodesk\3dsMax де Admin – це ім’я користувача, перейменувати папку 2022 – 64bit, дописавши в кінці, допустимо, “_old” або “_1”. В такому випадку Макс подумає, що він ще жодного разу не запускався, і запуститься як вперше, але тоді деякі скрипти та плагіни можуть не працювати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.