Актуальні напрямки у 3D графіці: на чому може спеціалізуватися CG художник?

3D художниця працює над візуалізацією інтер'єру

Актуальні напрямки у 3D графіці — спеціалізації, які користуються попитом  в індустрії CG зараз і будуть затребувані  у майбутньому. Їх чимало, адже сфера 3D дуже творча і широка. Тим, хто замислюється про кар’єру 3D художника, експерти курсів 3D візуалізації з CGI School розкажуть про найактуальніші напрямки тривимірної комп’ютерної графіки.

Раніше ми вже говорили про два основні типи фахівців у 3D індустрії — 3D моделерів та 3D візуалізаторів. Але у CGI існує ще й чимало актуальних вузькопрофільних напрямків. Про них і йтиметься у цій статті.

#1. Архітектурна 3D візуалізація

Створення 3D візуалізації інтер'єру

Фахівці цього напрямку у 3D графіці створюють тривимірні зображення інтер’єрів та екстер’єрів будівель. За належного рівня майстерності 3D художника картинки не відрізнити від професійних фото.

3D артисти цього профілю затребувані в архітектурних та дизайнерських фірмах, а також CGI студіях. Вони можуть як одночасно працювати з інтер’єрами та екстер’єрами, так і спеціалізуватися на чомусь одному. Зазвичай цей напрямок (особливо в галузі візуалізації екстер’єрів) обирають ті, хто вже має диплом архітектора чи дизайнера. Але маючи велике бажання, архітектурної 3D візуалізації можна навчитися і без відповідної освіти.

#2. Створення 3D персонажів

Створення 3D моделі персонажу для гри

Character Artist — спеціаліст, здатний за 2D скетчами створювати деталізовані 3D моделі різноманітних персонажів: від людей та тварин до фантастичних істот. Для цього використовується різний софт для високо- та низькополігонального моделювання, скульптингу, ретопології. Цей напрямок 3D графіки затребуваний у геймінгу, кіноіндустрії, мультиплікації, рекламі.

#3. Створення оточення

3D художники працюють над оточенням для гри

Environment Artist «будує» 3D оточення (фони, ландшафти тощо), в якому розгортатиметься дія гри або мультфільму. Його головне завдання — створити необхідну за сюжетом атмосферу, щоб гравець або глядач міг легко зануритися в неї.

З роботою Environment Artist тісно пов’язана діяльність Props Artist — 3D художника, який моделює різноманітні  вторинні для мультфільму або гри об’єкти: ліхтарі, дорожні знаки, книги тощо. Ці моделі не завжди безпосередньо задіяні у сюжеті. Їхнє завдання — наповнювати сцену, робити її живою та реалістичною.

#4. Створення 3D моделей техніки та механізмів

Створення 3D моделі автомобілю

3D Hard Surface Artist моделює різноманітні технічні пристрої, транспорт, зброю, механізми. Цей напрямок 3D графіки актуальний для геймінгу, кіно, реклами, візуалізації інженерних розробок тощо.

#5. Анімація

Створення мультфільму у 3D

Аніматори «оживляють» 3D сцени та персонажів, роблячи їх рухливими. Щоб досягти успіху в цій галузі в напрямку GameDev, знання програм для роботи з 3D графікою недостатньо. Потрібно ще й розбиратися в анатомії та психології. Інакше наділити 3D персонажа унікальним характером, реалістичною мімікою та рухами не вдасться.

Крім розробки ігор та мультфільмів, аніматори можуть бути задіяні в архітектурній візуалізації. Тут їхні навички потрібні для створення прольоту камери по кімнатах або навколо будівлі, а також анімації окремих об’єктів, наприклад, полум’я в каміні.

#6. Текстуринг

3D текстури для проєктів візуалізації

Спочатку 3D моделі просто сірі чи білі. Щоб їх поверхні набули певних властивостей (кольору, глянцевості, прозорості, фактурності тощо), необхідно використовувати текстури. Цим і займається texture artist.

Художник з текстур створює 2D зображення, в які потім «загортає» 3D моделі, щоб надати їм колір, візерунок, рельєф тощо. Для роботи в цьому актуальному напрямку 3D графіки потрібно знати Photoshop та інші 2D-редактори. Також дуже важливо вміти коректно накладати текстури на об’єкт, щоб він виглядав реалістичним.

Тепер ви знаєте про основні актуальні напрямки у 3D графіці. На наших інтенсивних курсах 3D Max CGI Bootcamp ви можете освоїти деякі з них всього за 23 дні. Ми допоможемо вам стати фахівцем у галузі архітектурної візуалізації, навчимо моделювати та текстурувати різноманітні об’єкти. Згодом ви зможете як продовжити працювати 3D візуалізатором архітектури та товарів, так і опанувати будь-який інший актуальний напрямок 3D графіки.

Бажаєте дізнатися про CGI Bootcamp більше? Реєструйтеся та приходьте на наш безплатний відкритий урок. На ньому ми докладно розповімо про професію 3D художника і пояснимо, чому вона настільки актуальна. Ми познайомимо вас із програмою інтенсиву та відповімо на всі питання. Крім того, ви зможете поспілкуватися з нашими випускниками, які вже стали успішними 3D артистами.

Дайте собі шанс освоїти один з актуальних напрямків у 3D графіці та отримати цікаву, високооплачувану та перспективну професію!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.