Що таке фотореалістичний рендер, як він створюється та де використовується?

3D візуалізація дизайну будинку

Уявіть, що гортаєте каталог з меблями або дивитесь рекламу нового смартфона. Чи задумувались ви, що, можливо, ці картинки — не фотографії, а професійно зроблені 3D візуалізації (рендери)? Фотореалістичний рендер — це зображення, яке візуально не відрізняється від світлини.

Зараз такі рендери використовують у різних галузях: дизайні інтер’єрів, рекламі, архітектурі тощо. Якщо ви мрієте працювати у 3D, то вміння створювати фотореалістичний рендер — перепустка у світ цієї творчої та прибуткової сфери. Досвідчені ментори наших курсів 3ds Max детально розкажуть вам, що таке фотореалістичні 3D візуалізації, де вони застосовуються, і як навчитися їх робити.

Що таке фотореалістичний рендер?

Фотореалістичне CGI стильної вітальні

Простими словами, фотореалістичний рендер — це деталізоване зображення, яке практично неможливо відрізнити від справжньої фотографії. Їх використовують у різних сферах від архітектури до продуктової візуалізації. Основною метою фотореалістичного рендера є імітація того, як людське око сприймає навколишній світ. Для цього 3D моделі обробляють з урахуванням характеристик реального світла і тіней, текстур і матеріалів за допомогою спеціальних редакторів та рендер-движків.

Використання сучасних технологій дозволяє створювати рендери, які виглядають не менш реалістично, ніж фотографії. Саме через це їх активно використовують у рекламі та дизайні, адже за допомогою таких рендерів можна показати потенційним покупцям будь-який продукт ще до моменту його фізичного створення. А це — величезна економія на виробництві прототипів та організації фотосесій.

Як і ким створюється фотореалістичний рендер?

3D візуалізація меблів для реклами

Створення фотореалістичних зображень — це мистецтво, яке поєднує технічні навички, художній смак, знання світлодизайну, правил композиції. Цим займаються 3D художники (3D артисти). Вони працюють у спеціальних програмах для 3D-графіки: Blender, 3ds Max, Cinema 4D, Maya тощо. Їхня задача — не просто зробити цифрову модель, але й «оживити» її. Тобто, показати її настільки реалістично, щоб у глядача викликало відчуття: перед ним справжній предмет.

Процес створення фотореалістичного рендера складається з декількох кроків:

  • Моделювання. На цьому етапі 3D артист створює тривимірну модель необхідного об’єкта з урахуванням пропорцій, дрібних деталей та інших нюансів. Також створюється сцена — оточення, в якому буде показана модель. Наприклад, якщо це рендер автомобіля, то навколо може бути виставковий зал або міська дорога.
  • Додавання матеріалів і текстур. Це потрібно, щоб 3D модель виглядала максимально реалістично. Наприклад, метал повинен мати відповідний блиск, скло — бути прозорим та відображати світло.
  • Налаштування освітлення. Саме цей етап визначає, як виглядатиме сцена: яскравою, теплою, холодною чи нейтральною. 3D-художники можуть працювати з різними джерелами світла, імітуючи як природне, так і штучне освітлення.
  • Рендеринг. Це створення фінального зображення за допомогою програми, яка обробляє всі дані про модель, матеріали, освітлення, тіні.
  • Постоборобка. За допомогою спеціальних програм (Photoshop або Lightroom) проводиться коригування балансу кольорів та дрібних деталей, підвищується контрастність.

Де використовується фотореалістичний рендер?

Завдяки можливості створювати зображення, що замінюють традиційні світлини, фотореалістичний рендер став важливою частиною багатьох сфер. Давайте разом розглянемо найпопулярніші галузі, де актуальна 3D візуалізація.

3D візуалізація вілли на берегу

Архітектурна 3D візуалізація використовується для демонстрації проєктів інвесторам, замовникам або майбутнім покупцям нерухомості. Це допомагає оцінити дизайн, матеріали, масштаб будівлі та інші нюанси. Наприклад, забудовник планує новий житловий комплекс. Замість чорно-білих креслень він може презентувати повноцінний фотореалістичний рендер з красивим освітленням, природним ландшафтом та іншими важливими нюансами.

3D візуалізація інтер'єру спальні

Фотореалістичний рендер в дизайні інтер’єрів допомагає клієнтам побачити, як виглядатиме приміщення після ремонту. Це значно полегшує процес вибору матеріалів, меблів, поєднання кольорів та розташування об’єктів. Завдяки цьому дизайнер разом з клієнтом можуть прийняти оптимальне рішення ще на початку роботи.

3D візуалізація взуття

Виробникам будь-яких товарів фотореалістичний рендер допомагає створювати рекламні зображення. Тривимірні картинки використовують у каталогах, соцмережах або на сайтах брендів. За допомогою 3D візуалізації можна легко і швидко продемонструвати продукт у будь-якому контексті, показати різні варіації його дизайну, кольорові рішення чи матеріали, а також змоделювати сценарії використання. І все це ще до того, як товар фізично існує! Це дає можливість тестувати концепції, залучати потенційних покупців і використовувати візуалізації для передпродажів.

3D рендер автомобіля

Не менш популярне використання технології в автомобільній промисловості для тестування та демонстрації дизайну машин.

З чого почати свій шлях у 3D візуалізації?

3D художник створює візуалізації

Фотореалістична 3D візуалізація — перспективний професійний напрямок, який відкриває двері до роботи у міжнародних компаніях з високою зарплатою. Як стати одним із 3D художників? Треба зробити такі кроки:

  • Освоїти спеціалізоване програмне забезпечення на кшталт 3ds Max, Blender, Cinema 4D.
  • Опанувати базові знання про світло, матеріали та фізику реального світу. Це схоже на фотомистецтво: необхідно знати, як падають тіні, як відбивається світло від поверхні та інші нюанси. 
  • Пройти навчання у професіоналів та відпрацьовувати отримані знання на практиці.

Самостійно вивчати 3D можна роками. Набагато ефективніше пройти спеціальні курси 3D візуалізації, де вже зібрані всі найважливіші матеріали та є підтримка менторів. CGI School створює комфортне середовище для навчання, де всі новачки швидко освоюють навіть складні техніки. Ментори завжди раді прийти на допомогу та дати фідбек. Наші студенти обмінюються досвідом, підтримують один одного та зростають разом. А після навчання обов’язковим етапом для них є отримання міжнародного диплома Autodesk та проходження оплачуваної практики.

До речі, усі картинки, що використовуються у цій статті — це фотореалістичні рендери, створені нашими випускниками. Хочете вміти так само? Тоді записуйтесь на наш Відкритий урок! Там ви дізнаєтеся, як всього за 23 дні навчання ви навчитеся створювати свої перші фотореалістичні роботи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.