Архітектурна 3D візуалізація: що це, ким створюється і де використовується?

Архітектурна візуалізація котеджного комплексу

Архітектурна 3D візуалізація у наші дні стала невіддільною частиною проєктів у галузі архітектури та дизайну інтер’єру. Однак досі не всі знають, що це таке і для чого потрібно. У цій статті експерти курсів 3D Max CGI Bootcamp розкажуть, що таке архітектурна візуалізація, ким вона створюється та як використовується.

Що таке візуалізація архітектурних об’єктів?

3D рендер церкви у Скандинавії

Архітектурна візуалізація — створене на комп’ютері тривимірне зображення екстер’єру або інтер’єру будівлі. Така картинка ще називається рендером (від англ. rendering, що перекладається як «візуалізація»). Подібне зображення дозволяє наочно та реалістично продемонструвати дизайн будинку чи квартири ще до його втілення у життя. Можна сказати, що таким чином 3D рендери дозволяють буквально зазирнути у майбутнє.

Архітектурна візуалізація може існувати у вигляді статичної картинки або відео (3D анімації). Останнім часом поширюються також імерсивні VR-технології, які повністю занурюють глядача всередину світу, створеного за допомогою 3D. Надівши VR-окуляри, можна «прогулятися» по змодельованому на комп’ютері будинку, як у реальному житті, зазирнути у кімнати, розглянути інтер’єри тощо.

Ким та як використовується візуалізація архітектури?

Архітектурна візуалізація сучасної будівлі

Насамперед можливостями, які надає архітектурна 3D візуалізація, користуються архітектори та дизайнери інтер’єрів. Їм вона потрібна для:

  • презентації проєктів клієнтам;
  • реклами своїх послуг;
  • поповнення портфоліо;
  • підготовки до конкурсів та тендерів;
  • наочної ілюстрації очікуваного результату роботи для підрядників.

Крім архітекторів та дизайнерів, послуги архітектурної 3D візуалізації часто потрібні рієлторам та забудовникам. За допомогою фотореалістичних рендерів вони рекламують та здійснюють передпродажі ще недобудованої нерухомості. 3D візуалізації архітектурних об’єктів, створені з цією метою, можна побачити в інтернеті, на білбордах, у пресі тощо.

Хто створює архітектурну 3D візуалізацію?

Архітектурна 3D візуалізація інтер'єру

Створенням тривимірних моделей об’єктів архітектури та інтер’єрного дизайну часто займаються самі архітектори. Проте далеко не завжди вони вміють робити фотореалістичні візуалізації — тобто рендери, які практично не відрізняються від фото. Та це й не є їх прямим обов’язком.

Тому зазвичай архітектурною візуалізацією займаються 3D художники. Найчастіше це штатні співробітники архітектурного бюро або CGI студії, в яку звертається архітектор. Проте є й 3D художники-фрілансери, які самостійно шукають замовників.

Часто в 3D візуалізатори інтер’єру та екстер’єру йдуть дипломовані архітектори та дизайнери. Їм легше набути необхідних навичок, тому що вони вже розбираються у предметі і їм це цікаво. Але за бажанням навчитися архітектурної 3D візуалізації можна і без профільної освіти.

Які знання та навички необхідні 3D художнику?

Архітектурна 3D візуалізація маєтку біля моря

Щоб стати затребуваним у професії, 3D візуалізатор має багато знати та постійно розвиватися. Насамперед йому потрібно опанувати спеціалізовані програми та движки для 3D моделювання та рендерингу, такі, наприклад, як 3Ds Max та Vray. Крім того, він повинен володіти інструментами постобробки рендерів (Photoshop), щоб робити зображення максимально естетичними та реалістичними. Також 3D художнику необхідно розумітися на архітектурних стилях, мати уявлення про ергономіку в дизайні, знати правила композиції, вміти читати креслення.

Загалом архітектурна 3D візуалізація — це прогресивна, творча та високооплачувана робота. Додатковою перевагою є те, що 3D візуалізатори часто не прив’язані до офісу і можуть працювати з будь-якої точки світу.

Вас зацікавила кар’єра 3D художника? Тоді приходьте до нас у CGI School на курси 3D візуалізації. Ми можемо допомогти вам набути необхідних навичок лише за 23 дні. А для початку рекомендуємо зареєструватися та відвідати наш відкритий урок. На ньому ми розповімо про особливості та перспективи роботи 3D візуалізатора, познайомимо з програмою навчання та із задоволенням відповімо на питання, що вас цікавлять. Ви також зможете поспілкуватися з нашими випускниками, які вже стали успішними 3D художниками та співпрацюють із серйозними архітектурними компаніями.

Ніколи не пізно змінити своє життя на краще. Повірте в себе та опануйте перспективну та цікаву професію, яка подарує вам фінансову стабільність, успіх та натхнення!

8 Responses

  1. Доброго дня. В чем заключается работа 3д художника? Как происходят курсы подготовки. Какие гаджеты надо для работы?

    1. Вітаємо, Андрію!
      Детальні відповіді на Ваші питання Ви можете знайти тут:
      В чому заключається робота 3D художника: https://cgischool.ua/profesiya-3d-khudozhnyk-spetsyfyka-perspektyvy/
      Як проходить навчання у нас: https://cgischool.ua/
      Який комп’ютер потрібен 3D художнику: https://cgischool.ua/komputer-dlya-3ds-max/
      Наступний запуск CGI BootCamp планується у 2023 році. Наразі точна дата запуску невідома. Будь ласка, зареєструйтесь на сторінці https://cgischool.ua/, щоб куратор навчання зміг зв’язатися з Вами перед найближчою датою Відкритого уроку та запросити Вас на нього. Під час нашого безплатного Відкритого уроку Ви зможете отримати актуальні відповіді на всі питання. Дякуємо за інтерес до CGI School!

    1. Вітаємо! На жаль, iPad не підійде для професійної роботи з 3D візуалізацією.

  2. Вітаю підкажіть чи можливо працювати з 3d на такому пристрої:
    Microsoft surface laptop 5
    Екран:IPS 13,5″ 2256*1504(+додатковий монітор на 32″)
    Процесор:Intel core i7-1265U 2.7GHz
    Відеокарта:Intel Xe graphics
    RAM 32Gb
    SSD 512Gb

    1. Мирославе, вітаємо! Дуже цікавий підхід до створення робочого місця. Так, це популярна зараз комбінація — ноутбук і монітор.

      Але саме такий вибір ноутбука для серйозної роботи ми не радимо. Цей ноутбук підійде лише для дуже простих задач, для складання простих сцен чи моделінгу, але в жодному разі не для рендера.

      Даний ноутбук належить до іншого класу пристроїв, він просто не розрахований на такі навантаження. Він легкий і тонкий, його система охолодження не розраховувалась на тривале навантаження максимальної продуктивності процесора.

      Також зазначимо, що 32 Гб оперативної пам’яті в даній моделі не будуть доступні в повному обсязі, оскільки цей ноутбук має вбудовану відеокарту. Відповідно, буде витрачатися оперативна пам’ять і процесор і для потреб відеокарти для основного екрана, і ще й для додаткового.

  3. Доброго дня а якщо до цих характеристик додати зовнішню відеокарту і примусову систему охолодження?

    1. Мирославе, якщо альтернативи Ви не роглядаєте, то подбати про підставку з активною системою охолодження буде гарною ідеєю. Щодо зовнішньої відеокарти – її завжди можна докупити за потреби, якщо не буде вистачати своєї потужності. Також зовнішня відеокарта може бути задіяна для рендеру з використанням відповідних рендер-рушіїв.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.