Iван Наумко
Як втілити дитячі мрії в життя?
Сьогодні у рубриці CGI School Випускники цей секрет нам відкриє Іван Наумко — 3D-дизайнер і візуалізатор зі Львова!
Ваню, привіт! Як справи? Розкажи, про що ти мріяв у дитинстві.
Привіт) Справи супер! Ось нарешті знайшов час поспілкуватись, до того було дуже багато роботи.
Я з дитинства завжди мріяв мати творчу професію, хотів бути архітектором. Завжди малював планчики всякі на папері, дуже захоплювався цим. І от, власне, поступив у Львівську політехніку на архітектора, де і познайомився з крутими чуваками. В першу чергу це Юра Гальо, який вже знав про CGI Sсhool й мені рекомендував.
Я зацікавився, бо в універі у нас був дизайн, але не було візуалізації — а я дуже хотів саме це робити. Тому я поставив собі ціль: вивчити 3ds Мах, хай навіть я не встигну зробити роботу до кінця семестру. Як, власне, і сталося.
Але на другому семестрі 4 курсу я вже навчався на курсах CGI BootCamp, вмів робити круту візуалізацію в 3ds Мах, і був вже дуже дуже крутим чуваком порівняно з моїми одногрупниками.
І це класно) А ти сам приймав рішення щодо навчання в CGI Sсhool чи разом з батьками?
Ну я вже на той час був самостійним хлопцем.
Влітку я поїхав до Польщі, заробив грошей і витратив на навчання, бо дуже хотів навчитись робити дизайн і візуалізацію.
Оце цілеспрямованість! Зароблені у Польщі гроші пішли у дуже корисне русло! А скільки ти вже працюєш в сфері 3D?
Працюю вже приблизно 2,5 роки.
Подобається?
Так! Це те, чого я хотів ще з дитинства. Але був момент, коли ми робили багато однакової роботи, бо було таке замовлення. І я тоді вже думав, шо всьо, більше не можу.
Та зовсім скоро стало багато нових цікавих проектів, і я був радий, що передумав. Адже не буде завжди саме те, що ти хочеш рендерити. Але будь-яке замовлення допомагає вдосконалити свої навички. А чим кращі твої знання та вміння, тим частіше тобі довірятимуть дійсно круті проекти, від яких ти будеш кайфувати в процесі.
Тож, треба постійно вдосконалюватись. А де брати енергію?
Зараз розкажу. От класно, коли є час і можна добре попрацювати над картинкою — десь світло поправити, краще виставити композицію, придивитись пильніше до деталей, щоб все було ідеально. Фінальний крутий рендер — ось що надає мені енергії та мотивації. А ще класно, коли бачиш, що замовник виклав у себе в соцмережах твої роботи, і ще й підписав гарно. Я дуже тішусь від того. Коли твої роботи хвалять — це неймовірне відчуття! Так і самооцінку можна покращити. Якщо у когось з цим проблеми, беріть на замітку.
А скажи, чим, на твою думку, відрізняється 23-денний курс у CGI School від самостійного навчання вдома?
Відрізняється суттєво! У CGI School ми вчили теорію і одразу практикувались на готових задачках. А вдома так не вийде. І плюс заставити себе робити щось у вихідний день та навіть в будь-який інший майже нереально. А у школі я конкретно знав, що мені робити і для чого я це роблю. Також в мене був контроль, якого не було би під час самостійного навчання. Багатьом людям це потрібно.
Так, погоджуюсь. Доречний приклад — заняття спортом вдома та в спортзалі) Скажи, Ваню, яка якість твого характеру допомогла тобі досягти того, що ти маєш зараз?
Навіть не знаю… Можливо, те, що я чітко знаю, чого я хочу, і рухаюсь в цьому напрямку. От я хотів працювати в цій сфері — я заробив грошей, доклав зусиль, працюю та розвиваюсь.
Також, я не боюсь ризикувати. От я собі подумав: якщо кидануть мене на цих курсах, то шо зробиш, це буде досвідом, та все одно чомусь навчусь. Це краще, ніж нічого не робити. Але ніхто не киданув, як бачиш)))
Ваню, чи є в тебе якийсь улюблений жарт про 3D?
Ха-ха, жарт? Треба подумати. Був один випадок, коли я навчався в CGI BootCamp. Є такий інструмент в 3ds Max, називається “Section”. І хтось запитав, як можна профіль підмалювати по існуючому об’єкту, а я й відповів, що є інструмент “Section”. Всім, звичайно, почулось інше, і всі дуже сильно сміялися та ще довго мене підколювали тим))
Весело було у вас на курсах)) А чи змінилось у тебе ставлення до фільмів зі спецефектами, наприклад?
Я щось останнім часом фільми не дуже дивлюсь, бо багато роботи. Але, в цілому, так. Я більше звертаю увагу на освітлення, на кольори, на реалістичність картинки. Так само і коли гуляю з дівчиною, то дивлюсь на те, як падає тінь від листя, чи на світло, на всілякі маленькі деталі. Вже напевно набрид їй зі своєю візуалізацією)))
На курсах нам радили більше гуляти, фотографувати і придивлятись, як різні об’єкти виглядають у реальному житті, щоб бути в змозі створити максимально реалістичну картинку.
Справжній митець! Дякую тобі, Ваню, хочемо бачити твої роботи вже й десь на виставках, давай скоріше)
Дякую! Я стараюсь, але мені не важливо бути відомим. У мене взагалі дуже амбітні цілі. Я хочу приносити користь своєю роботою. Хочу своїми дизайнерськими рішеннями полегшувати життя людей і популяризувати 3D саме в Україні. Останнім часом мене дуже цікавить сфера екології, тому хочу в майбутньому працювати у цьому напрямку за допомогою 3D-візуалізації.
Круто! Тоді бажаю тобі успіхів та натхнення!
Дякую!