Микита Балик
3D-вiзуалiзатор, випускник CGI School
Привіт, друзі!
Наша рубрика CGI School Випускники сьогодні розкаже вам про дуже талановитого 3D-вiзуалiзатора з Луганську — Микиту Балика.
Привіт, Микито! Круто, що ти сьогодні прийшов до нас поділитись своїм досвідом та історією. Хоча курси CGI School ти закінчив вже давно, ми постараємось згадати, як це було. Думаємо, всім буде цікаво дізнатись про твої враження та про те, як складається твоє життя зараз))
Всім привіт! Я Микита, сам з Луганську, закінчив магістратуру в НАУ. Вчився на інженера-проектувальника градобудівництва, але так і не пішов працювати за спеціальністю. Бо ще до закінчення університету потрапив у школу CGI School. І дуже цьому радий досі))
Розкажи, як ти дізнався про CGI School?
Це насправді дуже цікава історія)) Я мав дівчину, яка працювала татуювальницею, і її дуже хвилювало те, що крім університету я більше нічим не займаюсь. Але навчання було складне, я вчився на бюджеті і треба було з нього не злетіти, тому це було логічно, що не було часу особливо десь працювати. І от одного дня я був у неї на роботі, вона якраз робила тату. В неї задзвонив телефон, вона попросила мене відповісти. Я підняв слухавку, і тут чую, мені кажуть: “Доброго дня, Микито, запрошуємо вас на Відкритий Урок до школи 3D-візуалізації CGI School!”. Я був у шоці, що це говорили до мене по її телефону)) Коротше кажучи, вона зареєструвала мене, і я пішов на Відкритий Урок. Мені реально сподобалось.
Це дуже круто! Оце так сюрприз)) Дівчина – молодець!) А тобі ця сфера була цікава чи як?
Так, в мене друг працює в геймдеві. Це, звичайно, трохи інше, але теж 3D. Тож я трохи знав, що є програма 3Ds Max, в якій можна всяке таке робити, і що взагалі у сфері 3D великі гроші крутяться. І ось цей друг мене зазивав з чогось почати.
Ясно. І як тобі враження після Відкритого Уроку?
Я зацікавився. Там був Денис і ще кілька менторів, я мав можливість з усіма поспілкуватись. В кінці я залишив заявку і вже зовсім скоро прийшов на навчання. Це, до речі, була 2-га группа буткемпу, в якій я навчався))
Клас! А скільки часу ти вже працюєш 3D візуалізатором? І як тобі було навчатись?
4 роки я вже працюю в сфері CGI і нікуди йти не планую)) На курсах у мене було 2 ментори – Ілля Михайленко і Ігор Цогла. Це найулюбленіші мої ментори, стільки всього навчили мене. Але мені було дуже складно, я ж ще вчився паралельно в університеті на бюджеті і відчув, що мій мозок як губка всмоктує дуууже багато інформації. Це були незвичні відчуття. Мені сподобалось, що всього через 23 дні курсів переді мною відкривалася перспектива, яка мене дуже мотивувала.
А скільки вас було в групі людей ? Ви допомагали один одному?
Нас було 12. Так, в нас був сильний командний дух. Коли щось не виходило, ми всі підтягували один одного, підказували. Так в усіх швидше виходило робити завдання. І ментори теж допомагали, вони завжди знали відповіді на питання, над якими ми могли довго думати)) Ми взагалі старались максимально все робити самі, бо так влаштований курс. Але, звичайно, ментори були дуже зацікавлені в нашому успіху, тому вони завжди йшли на допомогу.
Які враження в цілому були в тебе протягом курсу? Ти розумів, що це твоє, чи ще незрозуміло було?
З кожним днем я занурювався в навчання, хотів поскоріше вже все дізнатись і бути більш впевненим, що вже багато чого знаю в 3Ds Max, хотів вже робити ці гарні картинки, які б сподобались не тільки мені, а і оточуючим і замовникам. Коротше, мені вже хотілось скоріше приступити до роботи))
Ну звичайно! Думаю, що всім студентам цього хочеться! А як думаєш, що треба робити під час курсу, щоб в тебе все виходило?
Ну так як я досить товариський хлопець, я б радив більше спілкуватись зі своїми колегами. Не боятись спитати, коли в тебе не виходить, і допомагати іншим, тому що ти не можеш всього знати, а хтось знає більше. Не треба боятись спілкування. Це дуже важливо на курсі і в подальшому в роботі теж пригодиться))
Це 100% правда! А як ти думаєш, чи можна отримати той самий результат за короткий термін, навчаючись на курсах в онлайні або самостійно десь на Youtube, наприклад?
Я думаю, що ні. Я, до речі, проходив також онлайн курси, і мене вистачило на 5 днів)) В CGI School головне те, що тут дуже комплексний підхід до навчання і є чітка послідовність уроків, це дуже важливо. В інтернеті також багато інформації є, але все більш хаотично і не зовсім зрозуміло, що і для чого треба робити і до чого це тебе це приведе. Тому я вважаю, що навчитись, звичайно, можна, якщо є величезне бажання але це буде набагато складніше і довше. І що потім з цим всім робити – незрозуміло)) Ну і ще важливо, що коли ти навчаєшся онлайн вдома, тебе все відволікає і сконцентруватись дуже складно.
Так, і не всі мають відповідний комп`ютер для роботи з 3Ds Max. Микито, скажи, будь ласка, які плюси ти бачиш в професії 3D візуалізатора?
Перше – це те, що можна розвиватись в багатьох різних напрямках. Це і 3D анімація, і 3D моделинг, дизайн, ну і можна далі ще навчатись і йти в геймдев. Те, чому вчать на курсах, це дуже крута база, а потім перед тобою відкривається ціле поле можливостей і вже тобі вибирати)) Замовлень дуже багато і настільки різних, що ти ніколи не знаєш, що на тебе чекає) І мені це подобається.
Супер! 3D візуалізатор – професія творча, тут необхідно постійно отримувати десь енергію та сили. Розкажи всім нам, як ти себе надихаєш?
Ну, по-перше це відпустка! А взагалі, зараз дуже багато ресурсів для 3D художників. Я нерідко переглядаю різні сайти або сторінки в інстаграмі і надихаюсь роботами досвідчених 3D гуру. Також буває, що я надихаюсь своїми ж роботами, бо є ну прямо дуууже цікаві проекти.
Це прекрасно! А як курси в CGI School і в цілому робота в 3D вплинули на твоє життя?
До цього я був дуже імпульсивним та непосидючим, а зараз в мене з’явилася витримка і я став більш спокійним. Це плюс. Також інколи я так захоплююсь своєю роботою, що забуваю навіть поїсти. Хочеться більше і більше брати цікавих замовлень, а вони будуть тоді, коли ти будеш прокачувати свої скіли.
Це вірно! Але їсти треба) Микито, а ти часто в роботі комуніцюєш з клієнтами? Якщо так, розкажи про свій досвід.
Так, я намагаюсь більше спілкуватись, бо тоді я більше розумію те, чого від мене чекають, який має бути результат. Ну і я знаю англійську, тому мені не складно))
Взагалі клієнти дуже різні Є, звичайно, ті, яким треба робити багато правок, але це нормально, бо кожен замовник хоче, щоб його картинка виглядала “смачно”, адже продається те, що смачно! Ну і досить багато таких, які прямо надихають і заряджають своєю енергією, і проекти в них дуже цікаві та нестандартні.
От, наприклад, було таке, що я робив 3D візуалізацію для клієнта, який з простих труб робив різні меблі. Виглядало це дуже дивно, але не менш цікаво, і продавав він це досить дорого, бо використовував досить дорогі матеріали: срібло, шкіру леопарда і так далі. Це дуже прикольний проект був. А взагалі, дуже багато різноманітних проектів: котеджі, готелі, інтер’єри, бувають цілі мікрорайони. Я, наприклад, люблю екстер’єри, де можна створити ландшафтний дизайн, порозсаджувати різні кущі та дерева, так щоб від них тінь прикольно падала, і анімації теж досить круто робити.
А від чого ти дійсно кайфуєш, працюючи 3D візуалізатором?
Ну, по-перше, від зарплати. Якщо це не буде звучати меркантильно. Ми ж всі люди і хочемо їсти)) Але треба розуміти, що мішок з грошима не впаде на голову, і щоб круто заробляти, треба докладати багато зусиль і часу, постійно розвиватись і брати нові, складні для тебе проекти, які, звичайно, більше оплачуються. А взагалі, якщо не про гроші, я кайфую від того, коли знаходжу свої роботи на сайтах замовників. Особливо, коли бачиш в Інстаграмі під своєю роботою 10000 лайків – це дуже тішить та мотивує!
Звичайно! Микито, розкажи, які в тебе є хобі крім роботи?
Я дуже люблю гуляти і подорожувати, от скоро ми всією командою візуалізаторів їдемо на море, також я граю в комп’ютерні ігри.
А як вплинув карантин на твою роботу?
З самого початку трохи меньше стало замовлень, бо всі перелякались і багато хто закрив свій бізнес. Але потім стало більше замовлень, бо всі почали з офлайну виходити в онлайн. Карантин в цілому ніяк не вплинув на мою роботу в поганому сенсі, робота є, роботи багато))
Це дуже добре! Можна заробляти. Розкажи про свої плани на майбутнє?
Я планую ще більше навчатись і розвиватись, брати ще більше замовлень, щоб більше заробляти. Я ж казав, що фінанси мене мотивують)) Ще хочу з’їздити в Копенгаген. Говорять, що там дуже гарно.
Так, сподіваємось, ти здійсниш свої мрії. Давай підсумуємо все вищесказане і задамо тобі таке запитання: чи рекомендуєш ти школу CGI School?
З точки зору конкуренції я б сюди нікого не кликав, але від мене на курси вже прийшло 4 чи 5 людей. І я всім раджу конкретно ці курси, бо, чесно кажучи, я кращих не знаю. Я перевірив це на власному досвіді. Зміг навчитись, полюбити цю професію, 4 роки пропрацювати 3D візуалізатором і ні дня не жалкувати про це!
Це дуже приємно чути, особливо від людини, яка закінчила 2-й потік студентів і вже 4 роки працює в CGI! Дякуємо тобі, Микито, за твої щирі думки та слова, за позитивні враження від професії та натхнення, яке ти подарував сьогодні нам і, сподіваємось, тим, хто буде читати це інтерв'ю. Успіхів тобі та багато неймовірних проектів! І, звичайно, збільшення доходу.
Дякую і вам! Завжди радий поділитись своїми враженнями!