Професія 3D артиста приваблює прогресивністю, можливістю займатися творчою справою і при цьому добре заробляти. Але щоб досягти в ній успіху, важливо спочатку вибрати підходящу спеціалізацію. Основних напрямків два: 3D моделинг і 3D візуалізація. Як зрозуміти, який з них вам підійде? У цій статті експерти курсів 3D max CGI School розкажуть вам про обов’язки 3D візуалізаторів і 3D моделерів. Ви дізнаєтеся про специфіку роботи цих професіоналів і про те, чим відрізняються їх задачі. Читайте і дізнайтеся, який вектор розвитку в CGI індустрії ідеальний саме для вас!
Обов’язки 3D моделера
Фахівці з 3D моделювання займаються створенням тривимірних моделей реально існуючих або вигаданих об’єктів за допомогою програм для 3D графіки. Вони можуть з приголомшливою точністю відтворити за кресленням або скетчем все, що завгодно: від стільця до цілого архітектурного комплексу.
В обов’язки моделера може входити створення 3D об’єктів двох видів. Це можуть бути високополігональні моделі для статичних фотореалістичних зображень або низькополігональні, які “важать” менше і тому підходять для візуалізації в реальному часі в комп’ютерних іграх і додатках. Також моделери, як правило, накладають на 3D об’єкти текстури — 2D картинки, які надають колір і рельєф.
Використовуваний софт: 3ds Max, Maya, Zbrush, Blender та інші програми
Кому підійде спеціальність: хорошим 3D моделером може стати людина, уважна до дрібних деталей, посидюча, вдумлива, яка любить акуратність і точність у всьому.
Обов’язки 3D візуалізатора
Професія 3D візуалізатора більш творча. Ці фахівці використовують вже готові створені моделером об’єкти, розташовуючи їх в 3D сцені так, щоб в результаті створити красиву продаючу картинку.
Наприклад, роблячи 3D візуалізацію інтер’єру, візуалізатор відтворює в програмі приміщення кімнати по кресленнях. Після цього налаштовує в ній необхідні матеріали і освітлення, а потім наповнює моделями меблів і декору. Потім він за допомогою віртуальної камери виставляє найкращі ракурси і ставить картинку на рендер. Це означає, що фахівець використовує спеціальну програму для рендеринга (візуалізації), яка перетворює “кадри” з тривимірної сцени у високоякісні 2D-зображення. Найчастіше такі картинки неможливо відрізнити від фотографій. Як, наприклад, ось цю.
Щоб успішно виконувати свої обов’язки, 3D візуалізатору потрібно не тільки вміти працювати в спеціальному софті. Крім цього йому необхідно знати тонкощі композиції, вдалі поєднання поєднання кольорів і фактур, налаштування освітлення, стилістичні нюанси, та й просто мати відмінний смак і розвинене почуття прекрасного. Так що кожен 3D візуалізатор — це трохи художник, дизайнер і фотограф.
Використовуваний софт: 3ds Max, Maya, V-ray, Corona Renderer, Photoshop та інші програми
Кому підійде спеціальність: творчим натурам, яким подобається креативити і створювати красу. Але при цьому їх не повинна лякати необхідність розбиратися і в технічних нюансах.
Потрібно відзначити, що чимало 3D артистів мають обидва набори навичок і поєднують обов’язки моделерів і візуалізаторів. А ще крім цих двох основних спеціальностей в індустрії CGI є й інші, більш нішеві. Наприклад, 3D аніматор — спеціаліст зі створення анімацій, 3D Character Artist, який розробляє персонажів для ігор і мультфільмів, 3D Environment Artist, чиї обов’язки — створення оточення, та інші. Про них ми розповімо вам в наступних статтях.
Тепер ви знаєте, чим відрізняються обов’язки 3D візуалізатора і 3D моделера. Сподіваємося, це допоможе вам вибрати напрямок, який вам більше до душі.
Піти далі й опанувати обрану спеціальність ви можете у нас в CGI School, де є інтенсивні курси навчання 3D візуалізації та моделингу. Навчальний процес триває всього 23 дні, після чого кожен випускник отримує запрошення на оплачувану практику. А почати пропонуємо з відвідування нашого безкоштовного відкритого уроку, де ви зможете познайомитися з викладачами та отримати відповіді на всі ваші запитання. Реєструйтеся і приходьте! Ми чекаємо на вас!