Портфоліо 3D художника — професійний та креативний інструмент, за допомогою якого можна й потрібно презентувати свої таланти, навички та майстерне володіння необхідними програмами. Як правильно його створити, щоб отримати роботу в компанії мрії або знайти ідеального замовника? Що має бути 100%, а від чого краще відмовитись? На всі питання дадуть відповідь експерти курсів 3ds Max. У цій статті вони розкажуть, як CG артистам зробити ідеальне портфоліо.
#1. Вибирайте найкращі роботи
Менше — краще. Опублікуйте в портфоліо 4-5 найкращих робіт. Цього достатньо, щоб продемонструвати професійний рівень. Відбираючи або спеціально створюючи проєкти для портфоліо 3D художника, віддавайте перевагу високоякісним, завершеним зображенням. Це має бути повноцінний фінальний продукт з правильними пропорціями та гарною деталізацією. Зробіть гарні рендери та коротко опишіть роботу (що це, з якою метою зроблене, технічні характеристики). Якщо викладаєте портфоліо на професійних майданчиках, попросіть фідбек в інших 3D артистів. Це дасть можливість подивитись на свої роботи під іншим кутом. Рекомендуємо видаляти неактуальні проєкти та старі роботи. Портфоліо 3D художника має відображати не творче становлення, а ваші сьогоднішні навички.
#2. Чітко вказуйте свої хард скіли
Наповнення цього розділу портфоліо залежить від вашої спеціалізації. Хто ви — 3D дженераліст чи спеціаліст у вузькій ніші, який створює архітектурну 3D візуалізацію або тривимірні моделі ювелірних виробів? 3D Character Artist має знати анатомію, будову м’язів і скелета, розуміти пропорції, а Environment Artist повинен стежити за правильною побудовою локації в тривимірному просторі та налаштовувати світло. Вкажіть у портфоліо програми та додаткові інструменти, якими послуговуєтесь у роботі. Також можна показати готову модель з різних ракурсів та продемонструвати її сітку. Так потенційний роботодавець зрозуміє, наскільки правильно зроблений проєкт з технічного погляду.
#3. Просувайте портфоліо по різних каналах
Щоб про 3D художника дізналась якомога ширша аудиторія, портфоліо потрібно просувати в соціальних мережах (Facebook, Instagram та LinkedIn) і на власному сайті, якщо він є. До них додайте й професійні ком’юніті та спеціальні сервіси: Behance, ArtStation, CGSociety, CGarchitect, Polycount, CG Channel, Tumblr тощо. Максимально заповнюйте профіль: описи проєктів, посилання на соціальні мережі та готові роботи. Розповідайте про портфоліо друзям та знайомим, додавайте на нього посилання у соцмережах, вивчайте досвід інших 3D художників та публікуйте свої рендери на цих майданчиках.
#4. Робіть своє портфоліо 3D художника конкретним
Проєкти мають бути релевантними вашим кар’єрним цілям і сфері, у якій ви хочете працювати. Дженералісти можуть сміливо додавати в портфоліо різні за стилями та техніками проєкти. Якщо спеціалізуєтесь на вузькому профілі або тематиці, відберіть відповідні роботи, які допоможуть оцінити ваш досвід. Мрієте працювати у конкретній студії? Підготуйте портфоліо з урахуванням її стилістики. В своє портфоліо 3D художник може додавати не лише реальні проєкти, а й спеціально створені зображення. Це можуть бути переосмислені персонажі відомих ігор, фільмів та мультфільмів, предмети власного дизайну, концептуальні локації тощо. Це покаже ваше вміння мислити креативно в межах конкретної тематики.
#5. Покажіть свій творчий процес
У портфоліо 3D художника можна додати серію картинок, створених на основі однієї концепції, або доповнити рендери покроковою ілюстрацією створення проєкту. Покажіть, як ви працюєте над кожним етапом проєктів — від ідеї до фінального зображення. Так потенційний роботодавець зможе побачити й оцінити ваш творчий процес, здатність мислити концептуально та майстерність у використанні потрібних інструментів.
#6. Розкажіть про себе та свій досвід
Напишіть кілька речень про себе, навчання, курси та досвід роботи, можливо — про участь у виставках чи спільні проєкти в колаборації з іншими 3D артистами. Це дасть можливість простежити ваш шлях у професії CG художника. Вкажіть, які тематики й жанри вам подобаються, що вас надихає. Додайте своє фото та опишіть софт скіли. Комунікабельність, посидючість, скрупульозність, уважність, вміння керувати часом та дотримуватись дедлайнів завжди цінуються.
Сподіваємось, що поради менторів CGI School допоможуть вам створити портфоліо 3D художника, завдяки якому ви продемонструєте досвід, скіли та творчі досягнення.
Якщо вас захоплює світ тривимірної графіки й цікавить кар’єра 3D артиста, завітайте на безплатний відкритий урок до CGI School! Наші ментори, які викладають на курсах 3ds Max, розкажуть про авторську методику навчання та наш BootCamp. Ви можете опанувати цікаву та перспективну професію усього за 23 дні. Чекаємо на вас!