Що таке повітряна перспектива і як її використовувати в 3D рендерах?
Повітряна перспектива — мистецтво зображати предмети так, як їх бачить людське око. На відстані все виглядає інакше, ніж поблизу: змінюється сприйняття розміру, форми і навіть кольору об’єктів. А все тому, що на віддалені предмети ми дивимося через шар повітря, який спотворює бачення.
Створюючи фотореалістичні зображення, потрібно дотримуватися тих самих правил, що і в класичних пейзажах. Так зображення вийде правдоподібним і “живим”, у нього з’явиться глибина. Тому для художників тут все просто: вони знають, що таке повітряна перспектива, і вміють її застосовувати.
Немає художньої освіти? Не біда. Якщо є мета красиво малювати в 3D, всьому можна навчитися. Почати можна з корисних порад від наших менторів.
Головне правило повітряної перспективи — створити контраст між далекими і ближніми об’єктами. У цьому допоможуть:
- Колір
Яскравий, насичений колір у предметів повинен бути тільки поблизу. У міру віддалення від глядача кольори об’єктів потрібно робити більш приглушеними.
- Деталі
Дрібні деталі добре видно тільки на близькій відстані. На задньому плані чіткість втрачається, тому занадто промальовувати бекграунд не потрібно. Краще зробити його трохи розмитим. А ось на передньому плані варто розташувати кілька чітко опрацьованих яскравих елементів.
- Тон
Не тільки насиченість кольорів, а й сама колірна гамма змінюється по ходу видалення предметів “вглиб” картинки. Щоб надати простору реалізму і глибини, передній план варто робити в теплому колориті, а задній поступово “перевести” в холодну гаму.
Сподіваємося, ці поради допоможуть тобі досягти реалізму в майбутніх CGI шедеврах!
Хочеш зекономити кілька років і опанувати професію 3D-художника за 23 дні?
Тоді записуйся на CGI Bootcamp — зроби перший крок до кар’єри мрії.