Що таке повітряна перспектива і як її використовувати в 3D рендерах?

3D рендер церкви

Повітряна перспектива мистецтво зображати предмети так, як їх бачить людське око. На відстані все виглядає інакше, ніж поблизу: змінюється сприйняття розміру, форми і навіть кольору об’єктів. А все тому, що на віддалені предмети ми дивимося через шар повітря, який спотворює бачення.

Створюючи фотореалістичні зображення, потрібно дотримуватися тих самих правил, що і в класичних пейзажах. Так зображення вийде правдоподібним і “живим”, у нього з’явиться глибина. Тому для художників тут все просто: вони знають, що таке повітряна перспектива, і вміють її застосовувати.

Немає художньої освіти? Не біда. Якщо є мета красиво малювати в 3D, всьому можна навчитися. Почати можна з корисних порад від наших менторів.

Головне правило повітряної перспективи створити контраст між далекими і ближніми об’єктами. У цьому допоможуть:

  • Колір

Яскравий, насичений колір у предметів повинен бути тільки поблизу. У міру віддалення від глядача кольори об’єктів потрібно робити більш приглушеними.

  • Деталі

Дрібні деталі добре видно тільки на близькій відстані. На задньому плані чіткість втрачається, тому занадто промальовувати бекграунд не потрібно. Краще зробити його трохи розмитим. А ось на передньому плані варто розташувати кілька чітко опрацьованих яскравих елементів.

  • Тон

Не тільки насиченість кольорів, а й сама колірна гамма змінюється по ходу видалення предметів “вглиб” картинки. Щоб надати простору реалізму і глибини, передній план варто робити в теплому колориті, а задній поступово “перевести” в холодну гаму.

Сподіваємося, ці поради допоможуть тобі досягти реалізму в майбутніх CGI шедеврах!

Хочеш зекономити кілька років і опанувати професію 3D-художника за 23 дні?

Тоді записуйся на CGI Bootcamp — зроби перший крок до кар’єри мрії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.