Професія 3д художник – творча, актуальна й високооплачувана. Через активну діджиталізацію у різних галузях її затребуваність постійно зростає. Але хоча професія 3д художника зараз у всіх на слуху, не всім зрозуміло, чим саме займається такий фахівець і у яких індустріях може реалізуватися. Хочете дізнатися про особливості роботи 3д артистів і про перспективи в даній сфері? Експерти курсів 3D візуалізації CGI School розкажуть усі важливі деталі!
Хто такий 3д художник і що він робить?
3д художник – професіонал, який за допомогою спеціалізованих програм, таких як 3ds Max і Blender, створює тривимірну комп’ютерну графіку. Вона ж називається CGI – computer-generated imagery. Створюється 3д графіка на основі креслення, малюнка, фотографії або навіть уяви художника. Так що справедливо сказати, що 3д артист – одночасно творча і технічна професія. Щоб стати 3д художником, потрібно мати гарну фантазію, бути креативним, і в той же час – посидючим та уважним до деталей.
Які є спеціалізації у 3д артистів?
У професії 3д художника існує три основні групи спеціалістів:
3д моделери
Вони створюють безпосередньо тривимірні моделі об’єктів. Це можуть бути елементи реального світу – будівлі, транспорт, меблі, живі істоти. Або віртуального – вигадані предмети і персонажі. Моделеру знадобляться навички малювання, так як для створення об’єкта в 3д часто потрібно попередньо накидати ескіз. Також бажано вміти читати креслення – часто саме за ними створюються 3д моделі будівель, меблів, різноманітних товарів. 3д моделери – перша і дуже важлива ланка в ланцюжку створення тривимірної графіки. Вони розробляють базу, з якою у подальшому можуть працювати фахівці іншого профілю.
3д візуалізатори
Ці фахівці роблять красиву картинку за допомогою вже існуючих 3д моделей. Наприклад, щоб підготувати фотореалістичну презентацію проекту дизайну інтер’єру, потрібно створити в 3д сцену кімнати, налаштувати в ній освітлення, матеріали і грамотно розташувати моделі предметів меблів і декору. Ще потрібно майстерно вибрати ракурс, виставивши його у віртуальній камері за всіма правилами композиції – як у класичній фотографії. Цим і займається 3д візуалізатор. Крім того, він ретушує готове зображення – так званий рендер – за допомогою Photoshop та інших програм. У процесі візуалізатор може змінювати фон, коригувати освітлення і насиченість, додавати на картинку вторинні елементи і так далі.
3д дженералісти
Справжні гуру у професії 3д художника. Це універсали, які володіють широким спектром скілів і великим набором освоєних програм. Вони вміють моделювати, візуалізувати, малювати концепти і робити 3д анімацію.
У яких сферах використовується 3д-графіка?
Тривимірні зображення можуть використовуватися у найрізноманітніших індустріях:
- у кіно й мультфільмах;
- у комп’ютерних іграх: створення персонажів і оточення;
- в e-commerce: візуалізація товарів для інтернет-магазинів;
- у сфері будь-якого виробництва: презентація концепту продукта – від ювелірних прикрас до космічних кораблів;
- у рекламі: різні візуальні ефекти;
- в архітектурі: дизайн-проекти екстер’єрів/інтер’єрів;
- у медицині, науці та інших сферах, де потрібна об’ємна візуалізація.
Вас зацікавила професія 3д художник? Ви можете отримати всі необхідні знання і почати кар’єру в цій сфері, пройшовши навчання 3d візуалізації у нас в CGI School. Почніть з безкоштовного відкритого уроку, який допоможе вам познайомитися з форматом навчального процесу і нашими викладачами!
2 Responses
Вітаю?
Т Шукаю курси 3Dмоделювання для свого сина. Йому 15 років
Іванно, вітаємо! Навчання у CGI BootCamp з 18 років. Будемо раді навчити Вашого сина 3D моделюванню й направити його на оплачувану практику, як тільки йому виповниться 18! Чекаємо на Вас.