Професія 3Д художник: що роблять 3Д артисти і в яких галузях вони затребувані?

3д художник за роботою в офісі

Професія 3д художник – творча, актуальна й високооплачувана. Через активну діджиталізацію у різних галузях її затребуваність постійно зростає. Але хоча професія 3д художника зараз у всіх на слуху, не всім зрозуміло, чим саме займається такий фахівець і у яких індустріях може реалізуватися. Хочете дізнатися про особливості роботи 3д артистів і про перспективи в даній сфері? Експерти курсів 3D візуалізації CGI School розкажуть усі важливі деталі!

Хто такий 3д художник і що він робить?

3д моделинг стільця

3д художник – професіонал, який за допомогою спеціалізованих програм, таких як 3ds Max і Blender, створює тривимірну комп’ютерну графіку. Вона ж називається CGI – computer-generated imagery. Створюється 3д графіка на основі креслення, малюнка, фотографії або навіть уяви художника. Так що справедливо сказати, що 3д артист – одночасно творча і технічна професія. Щоб стати 3д художником, потрібно мати гарну фантазію, бути креативним, і в той же час – посидючим та уважним до деталей.

Які є спеціалізації у 3д артистів?

Спеціалізації у професії 3д художника

У професії 3д художника існує три основні групи спеціалістів:

3д моделери 

Вони створюють безпосередньо тривимірні моделі об’єктів. Це можуть бути елементи реального світу – будівлі, транспорт, меблі, живі істоти. Або віртуального – вигадані предмети і персонажі. Моделеру знадобляться навички малювання, так як для створення об’єкта в 3д часто потрібно попередньо накидати ескіз. Також бажано вміти читати креслення – часто саме за ними створюються 3д моделі будівель, меблів, різноманітних товарів. 3д моделери – перша і дуже важлива ланка в ланцюжку створення тривимірної графіки. Вони розробляють базу, з якою у подальшому можуть працювати фахівці іншого профілю.

3д візуалізатори 

Ці фахівці роблять красиву картинку за допомогою вже існуючих 3д моделей. Наприклад, щоб підготувати фотореалістичну презентацію проекту дизайну інтер’єру, потрібно створити в 3д сцену кімнати, налаштувати в ній освітлення, матеріали і грамотно розташувати моделі предметів меблів і декору. Ще потрібно майстерно вибрати ракурс, виставивши його у віртуальній камері за всіма правилами композиції – як у класичній фотографії. Цим і займається 3д візуалізатор. Крім того, він ретушує готове зображення – так званий рендер – за допомогою Photoshop та інших програм. У процесі візуалізатор може змінювати фон, коригувати освітлення і насиченість, додавати на картинку вторинні елементи і так далі.

3д дженералісти 

Справжні гуру у професії 3д художника. Це універсали, які володіють широким спектром скілів і великим набором освоєних програм. Вони вміють моделювати, візуалізувати, малювати концепти і робити 3д анімацію.

У яких сферах використовується 3д-графіка?

Тривимірні зображення можуть використовуватися у найрізноманітніших індустріях:

 • у кіно й мультфільмах;
 • у комп’ютерних іграх: створення персонажів і оточення;
 • в e-commerce: візуалізація товарів для інтернет-магазинів;
 • у сфері будь-якого виробництва: презентація концепту продукта – від ювелірних прикрас до космічних кораблів;
 • у рекламі: різні візуальні ефекти;
 • в архітектурі: дизайн-проекти екстер’єрів/інтер’єрів;
 • у медицині, науці та інших сферах, де потрібна об’ємна візуалізація.

Вас зацікавила професія 3д художник? Ви можете отримати всі необхідні знання і почати кар’єру в цій сфері, пройшовши навчання 3d візуалізації у нас в CGI School. Почніть з безкоштовного відкритого уроку, який допоможе вам познайомитися з форматом навчального процесу і нашими викладачами!

2 Responses

 1. Вітаю?
  Т Шукаю курси 3Dмоделювання для свого сина. Йому 15 років

  1. Іванно, вітаємо! Навчання у CGI BootCamp з 18 років. Будемо раді навчити Вашого сина 3D моделюванню й направити його на оплачувану практику, як тільки йому виповниться 18! Чекаємо на Вас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.