Випускниця CGI School Марія Гречко

Марія Гречко

Випускниця CGI School, 3D візуалізаторка

«У 3D графік гнучкий, оплата хороша, а найголовніше — я можу проявляти свою творчу сторону»

Привіт, Маріє! Розкажи про себе: звідки ти, де навчалась?

Я зі Слов’янська. Переїхала до Києва, щоб навчатися у виші. Спочатку я вступила на факультет менеджменту соціокультурної діяльності в університеті Поплавського. Але не завершила навчання там. Річ у тім, що ще з першого курсу я почала працювати в ресторані й згодом стала адміністраторкою. Тож мені видалося більш логічним перевестися в Торгово-економічний університет — на факультет готельно-ресторанного бізнесу.

Як у тебе з’явилась ідея навчатись 3D? Звідки ти дізналась про CGI School?

Два з половиною роки тому, під час карантину, роботи в ресторані не було. Я мала багато вільного часу і навіть почала вивчати дизайн інтер’єру. І ось якраз у той період знайомий випадково розповів мені, що працює барменом в CGI School, де займаються 3D візуалізацією інтер’єрів і не тільки. Я не мала уявлення, що таке 3D, але стало цікаво. Пішла на Відкритий урок і невдовзі після цього розпочала навчання у CGI BootCamp.

Чи важко було на навчанні у CGI BootCamp?

Перший день був складним. Ми працювали над створенням кухні за кресленнями, які треба було візуалізувати в 3ds Max. Це було моє перше в житті знайомство з цією програмою, і я відчувала себе розгубленою. Зовсім не розуміла, що робити. Але з часом все стало на свої місця, в мене почало виходити! Я дуже раділа своїм успіхам.

Яка була атмосфера у класі? Чи допомагали студенти один одному?

З самого початку в CGI BootCamp ми знайшли спільну мову. Скоріш за все, вплинуло те, що в найперший день для нас організували спеціальну зустріч з психологом. Там ми провели час разом, щоб краще познайомитися.

Під час навчання студенти в моїй групі багато спілкувалися і допомагали один одному. Навіть зараз, через кілька років після випуску, я все ще підтримую зв’язок з колишніми одногрупниками.

Чому ти обрала саме офлайн курс?

Навчатися онлайн було б набагато важче. Коли ти в класі, можна легко попросити поради в одногрупників або ментора. Якщо щось не зрозуміло, вони завжди поруч, готові пояснити. А вдома, онлайн, ти сам на сам зі своїми питаннями.

Так, з першого погляду навчання онлайн може здатися зручнішим. Але насправді воно займає набагато більше часу, і ти не відчуваєш такої сильної мотивації, як у класі. Ще великий плюс офлайн навчання — методички, які дають на курсі. Ти готуєшся за ними вдома, а потім приходиш до класу і застосовуєш все на практиці. Це дуже зручно.

Чи важко кілька тижнів підряд весь день вчитися, а ввечері ще й готуватися до наступного дня? Так, але зате ти дійсно вивчаєш величезний обсяг інформації за короткий час.

Які нові якості ти помітила у себе після курсів?

На мою думку, CGI BootCamp навчив мене ефективно оптимізувати свою роботу. Зараз я можу дуже швидко навчатись та працювати.

Що відбувалося після закінчення курсу?

Нас влаштували працювати в міжнародну компанію. Перші три місяці робота була досить проста, але її було багато. Згодом нам вперше доручили складніший проєкт — візуалізацію інтер’єрів для великої американської платформи, яка надає послуги онлайн дизайну. Це було дуже цікаво!

Варто зазначити, що після CGI BootCamp ми продовжували навчання. Пройшли річний курс по рендер-рушію Chaos Corona, в цьому нам допомагали ментори з CGI School. А до того, ще на курсі, ми вивчали V-Ray. Тепер я розумію, як це круто, що ми володіємо обома цими інструментами.

Ще один плюс — під час навчання у мене був час створити свою базу матеріалів. Я зберегла все, що робила у CGI BootCamp, і багато що потім стало мені у пригоді в роботі.

Над якими проєктами ти працюєш зараз?

Зазвичай роблю інтер’єри, хоча іноді й екстер’єри. Нещодавно, наприклад, був один проєкт — 3D візуалізація маленького екстер’єра, яка потребувала багато специфічних налаштувань. Це був ресторан на воді, круглої форми, з маленькою терасою на даху. Тут головне було коректно налаштувати воду, а не ландшафт. Було цікаво і досить незвично.

Що тобі найбільше подобається в процесі роботи?

Понад усе люблю задачі, коли я працюю не по чіткому ТЗ, а роблю якнайбільше на свій розсуд, починаючи з вибору референсів і так далі.

Щодо клієнтських проєктів з детальним ТЗ, то все залежить від задачі. Проте я просто обожнюю моменти, коли робота завершена, все налаштовано, і я можу приступити до фінальних штрихів, додавати деталі, вдосконалювати картинку. Це відчуття, коли закінчуєш проєкти — неперевершене. Отже, найбільше я насолоджуюся процесом, коли дивлюся на готову картинку і бачу, що вийшло дійсно класно.

Чи допомагає тобі зараз ментор, який навчав тебе у CGI School?

Звичайно! Я можу звернутися до нього за порадою, якщо виникають питання щодо конкретної задачі або коли працюю над особистим проєктом і потрібен погляд зі сторони. Ментор завжди готовий допомогти й підказати.

Чим професія 3D художниці краща за твою попередню роботу?

Коли я працювала в ресторані, мені постійно чогось бракувало. Хотілося створювати щось самій. Наприклад, колись я робила ремонт у себе вдома, і мені в голову прийшла ідея зробити колаж. Це було так цікаво — самостійно все придумувати й втілювати!

В цілому, на попередній роботі я багато спілкувалася з людьми, але не мала реалізації свого творчого потенціалу. А зараз є така можливість, і при тому робота менш стресова. Це мені дуже до душі.

Що тебе надихає як 3D художницю?

Я стежу за декількома студіями 3D візуалізації й часто переглядаю соцмережі, щоб подивитися, як працюють інші. Коли бачу красиві, креативні картинки, це дуже мене надихає. Також іноді надихаюся природою. Можу довго дивитися на хмаринку, думати, як її реалістично відтворити у 3D. Проте моє основне джерело натхнення — роботи інших артистів. Я можу розглядати їх годинами.

У тебе вже є улюблені клієнти?

Мої улюблені клієнти — ті, з якими я вже добре знайома, і тому знаю, як швидко зробити для них ідеальний результат. Один з моїх клієнтів, наприклад, часто замовляє візуалізації апартаментів та гуртожитків. Він любить, щоб усе на рендері виглядало дуже детально і ”живо”, з яскравими текстурами. І я з задоволенням виконую ці побажання.

Як ти плануєш далі розвиватись в професії?

Я зараз займаюся анімаціями й хочу розширювати свої навички в цій сфері. Мені вже під силу створювати невеличкі анімації, в яких 3D модель обертається на 360 градусів. Але я хочу навчитися робити складні анімації, додавати до них ефекти погоди, такі як вітер, дощ, сніг, імітувати зміну дня й ночі.

Що тобі найбільше подобається в професії 3D художниці?

Зараз вже можу точно сказати, що ця робота мені ідеально підходить. У 3D графік гнучкий, оплата хороша, а найголовніше — я маю можливість проявити свою творчу сторону. Ще дуже ціную, що не потрібно нікому звітувати про свої плани чи відсутність. Працюю у своєму комфортному ритмі, без зайвого стресу.

На попередніх місцях роботи, особливо в ресторанній сфері, я постійно відчувала тиск. Наприклад, коли збиралася у відпустку, потрібно було знайти собі заміну, і ще щоб ця заміна погодилась працювати за двох. А в CGI все просто: завершила свої поточні проєкти, повідомила про відпустку, і можеш спокійно йти. Це дійсно величезна перевага.

Тобі більше подобається працювати в офісі чи віддалено?

Особисто для мене ходити в офіс краще. Робота з дому мені не дуже підходить. По-перше, працювати віддалено з ноутбука не так зручно, як на повноцінному робочому комп’ютері. А по-друге, вдома завжди знаходяться різноманітні фактори, які відволікають: домашні справи, кіт. А в офісі все інакше — сіла і зосередилася на роботі.

Які в тебе хобі?

В нашому офісі є багато різних активностей, які мені до вподоби. Наприклад, йога, стретчинг, спортзал. Я і раніше займалася спортом, а тепер можу це робити прямо в офісі! Так круто, що просто на роботі є можливість робити речі, які роблять мене здоровішою.

Яка твоя порада тим, хто сумнівається, чи йти навчатися 3D?

Я вважаю, що завжди варто спробувати нове. Як можна дізнатися, що щось не для тебе, якщо ти цього навіть не спробував?

Коли я починала, то не знала, що таке 3D. А тепер я не лише в цьому розбираюся, але й отримую від цього задоволення, розвиваюся і заробляю. Тож чому б іншим теж не спробувати?

Ми дякуємо Марії за змістовну та цікаву розмову! А зараз пропонуємо вам подивитися на деякі з її ефектних 3D візуалізацій.

Мрієш теж заробляти у творчій сфері 3D? Почни свій шлях у CGI School й втіль мрію в життя!

Приходь на наш Відкритий урок. Тут ти отримаєш всю інформацію про наш інтенсивний курс 3D візуалізації. Для цього зареєструйся на сайті, і скоро наш куратор зв’яжеться з тобою!

Чекаємо на тебе у CGI School!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.