3D визуализатор Юлия Иосифова

Юлія Іосифова

Архітекторка, 3D-візуалізаторка

Привіт, Юлечко! Розкажи про себе. На кого ти вчилася? Як почався твій шлях у 3D?

Я вчилася цілих 9 років на архітектора. Спочатку коледж, потім універ – закінчила з червоним дипломом. Потім я влаштувалася архітектором, рік пропрацювала. Мені було дуже нудно просто робити креслення, і я пішла в дизайн. Там було цікавіше, але мало було просто знати ArchiCAD і AutoCAD. Потрібно було ще й вміти робити красиві картинки, а я не вміла. Ось і пішла до CGI School, щоб навчитися працювати в 3Ds Max.

Ух ти! А хто вирішив, що ти будеш архітектором? Ти сама або батьки?

У мене в родині всі інженери, тому я ще з 7-го класу знала, що буду поступати на архітектора і старанно до цього готувалася. Ну а що: я вміла малювати, а архітектор – дуже-дуже захоплююча професія, думала я тоді)))

Ти мріяла стати відомою архітекторкою?

Думаю, в нашій країні цього дуже важко досягти. По-перше, після універу на роботу не беруть або беруть за мізерні гроші, тому що всі хочуть досвідчених фахівців. Це не та кар’єра, де тебе будуть вирощувати з нуля. І, по-друге, доведеться забити абсолютно на все: на особисте життя, відпочинок, здоров’я і так далі. І що найцікавіше – архітектори не те щоб багато заробляють. Для життя в Києві цього дуже мало.

Зрозуміло, не все так просто, виявляється) А як ти знайшла нас?

Нагуглила)) Я вирішила, що мені потрібно вивчити 3Ds Max, щоб, як мінімум, більше заробляти. Я розуміла, що після курсів буду набагато більше цінуватися на ринку праці, і що цей розвиток мені був просто необхідний. До того ж, я така людина, якій потрібно постійно якусь інформацію вбирати, інакше мені стає нудно))

А ще, якщо не вчити нічого нового і застигнути на якомусь одному етапі, то не встигнеш озирнутися, як більш вмілі фахівці будуть наступати тобі на п’яти!

Це правда! Я в шоці від того, скільки зараз активних і здібних людей, потрібно не відставати! І як тобі, вже такій досвідченій, рівень знань на курсах?

Рівень знань дуже хороший, але, скажу чесно – курси складні. Правда, мені було легше, ніж тим, хто взагалі з інших професій прийшов у 3D. Мені курси дуже зайшли, і в цьому велика заслуга нашого ментора. Якщо ти нічого не розумієш, ти просто підходиш і говориш “Я не розумію”, і він тобі пояснює. А якщо ти знову не розумієш, він тобі ще раз пояснює, і так може тривати довго. Але я думаю, це залежить ще й від самої людини. Якщо ментор бачить, що ти дуже хочеш розібратись і в тебе очі горять, то він, звичайно ж, залишиться й допоможе тобі.

Рівень робіт випускників по закінченню курсів дуже відрізнявся?

Ні, в кінці всі показували плюс-мінус однаковий результат, просто під час навчання комусь було простіше, а комусь складніше. А так, під кінець курсів CGI BootCamp фахівці виходять на приблизно однаковий рівень.

Круто, що в тих учнів, які взагалі спочатку були з нульовим рівнем знань, є всі шанси стати професійними 3D-артистами. А ще важливо знати, в якому віці можна і потрібно йти навчатися?

У мене в команді є людина 30+, а є 20 років, і всі рівні) Так що все залежить від бажання. Але чим раніше, тим краще, адже вчитися буде легше.

Тут не можна не погодитися. Юлю, ти вже рік працюєш 3D-візуалізаторкою, як тобі це все? Подобається?

Звичайно, якби мені не подобалося, я б не працювала. Я вважаю, що дівчина повинна працювати собі на втіху. Робота повинна бути хобі) 

Вау, багато людей зараз позаздрили б такій життєвій позиції, як у тебе. Це дуже здорово! Розкажи тоді, від чого ти кайфуєш?

Кайфую, коли мій ментор хвалить мою роботу. А він у нас досить строгий. Але буває, він приходить і каже: “Мені подобається, як у тебе світло налаштоване і текстури”. І ти думаєш: “О боже! Це найкращий комплімент у моєму житті! “

Вірю, похвала – це один з механізмів, які рухають нас до успіху! Про хороше поговорили, а тепер про складнощі. Які бувають складності в роботі 3D-артиста?

Складність в тому, що часто клієнти дають недостатньо повне технічне завдання, і тоді сам сиди здогадуйся, розбирайся. Або доводиться у відповідь задавати купу питань. Або дають погане приміщення, припустимо, без вікон, або дуже маленьке, і важко налаштувати фейкове освітлення, щоб воно виглядало натурально і щоб було ВАУ! І буває, що сидиш, дивишся на цю роботу, тобі не подобається, і думаєш, що не виходить нічого, опускаються руки і так далі.

Ще часто клієнти надсилають ТЗ, припустимо, вже зі своїми текстурами, які з самого початку не дуже. Тоді тобі потрібно відразу про це говорити і чекати на фідбек, адже якщо ти почнеш роботу на свій страх і ризик, то потім тобі пред’являть за це і ти будеш довго вилазити з нескінченних правок.

Тому потрібно запам’ятати: “Чим більше ти спочатку перевіриш, помітиш і скажеш проектному менеджеру, тим чіткіше буде твоя задача, тим швидше буде її виконання і набагато менше правок в процесі!”.

Безкоштовні поради на вагу золота! А ти вже досить досвідчений експерт, щоб оцінювати роботи інших?

Ні, я взагалі вважаю, що я ще не дуже, якщо чесно. Тому що частенько чую від свого ментора: “Що ти за фігню зробила, а?”.

Гаразд, я думаю, він жартує, і ти применшуєш свої вміння. Я бачила твої роботи, вони шикарні! А які візи частіше робиш?

Найчастіше роблю дизайн, але люблю більше екстер’єри, хоч їх роблю не так часто. Так само під час карантину робила 3D-модельки. Так, візер здатний зробити 3D-модель. Може, не так якісно, як моделер, але здатний).

Класно! Юлю, скажи, робота якось впливає на твоє життя?

Так, звичайно! Я, буває, прибираю вдома, і хочеться щось поміняти: цей вазон переставити, це взагалі викинути, щось докупити, домалювати, щоб було комфортніше, гарніше, новіше. Ще я помічаю навколо себе дуже багато красивого. Я взагалі намагаюся на вихідних кудись вибиратися, щось новеньке побачити, не люблю сидіти на місці.

Як же ти тоді працюєш за комп'ютером увесь день?

Я ходжу до спортзалу щодня. Там я залишаю всю свою негативну енергію, і це допомагає мені весь день висидіти. Інакше мені було б важко. Я взагалі дуже активна людина. Взимку я катаюся на сноуборді, влітку на вейкборді і таке інше. Тому я для себе знайшла такий баланс.

Чим ще захоплюєшся? Може, любиш готувати?

Ні, ненавиджу готувати, я взагалі не домашня людина. Не люблю готувати, мити і заправляти машину. Ось)

Ха-ха, ну непогано! Ну і давай на закуску наше коронне питання: порекомендуєш нашу CGI School іншим?

Так, я її раджу, але відразу кажу: це буде нелегко, і потрібно йти з метою навчитися для чогось конкретного, потрібно мати хороший стимул, який буде мотивувати. Інакше не вийде.

Прекрасні щирі слова на завершення нашої бесіди! Дуже тобі дякую, що приїхала, приділила нам час, зробила спеціально для нас круті роботи, які ми всім покажемо. Ми тобі бажаємо не зупинятися на досягнутому і побільше впевненості, що ти крута! Адже так і є!

Дякую і вам!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.