Як вирізати обʼєкт у 3D Max з однієї сцени, щоб вставити в іншу: 3 способи

3D артист працює у 3D Max

Як вирізати обʼєкт у 3D Max? Це питання часто виникає у 3D художників, які починають знайомитись з інструментами програми. Щоб вирізати обʼєкт, можна використати три різні способи. Про кожен з них розкажуть експерти курсів 3D Max з CGI School.

Щоб вирізати обʼєкт у 3D Max з однієї сцени та вставити його в іншу, у тривимірному моделюванні та візуалізації використовують як засоби самої програми, так і сторонні скрипти та плагіни. Почнемо з найфункціональнішого варіанта.

Спосіб 1

Ми вже розповідали, як зберегти модель у 3D Max. Щоб використовувати збережений обʼєкт надалі, імпортуйте його в нову сцену. Ваш покроковий алгоритм буде таким:

  • перенесіть раніше збережені файли з моделлю та її текстурами до папки зі сценою, куди плануєте все вставити;
  • якщо файл, що переноситься, упакований в архів, розпакуйте його на місці;
  • у сцені, куди потрібно вставити обʼєкт, у меню File натисніть на пункт Import, а потім вибирайте операцію Merge.
Вирізання об'єкта у 3D Max

Будьте уважні під час вибору пункту меню: не переплутайте з операцією Import, яка підходить для роботи з такими сторонніми форматами, як .obj, .fbx, .abc тощо.

У вікні, що випадає, вказуємо і вибираємо шлях до моделі, яку плануємо вставити.

Робота з моделлю у 3D Max

Потім відкриється вікно, в якому потрібно вибрати частини файлу, необхідні для завантаження. На скріншоті нижче видно, що під час імпорту в сторонніх файлах може бути не одна, а кілька моделей, а також камери, світло тощо.

Вирізання моделі у 3D Max

Вибирайте потрібну модель або моделі в лівій частині вікна, а потім натискайте на кнопку «ОК». Якщо у файлі багато інших складових, попередньо зніміть галочки у фільтрі у правій стороні вікна, прибравши зайве.

Спосіб 2

Альтернативний варіант, що також дає можливість вирізати обʼєкти в 3D Max, простіший. Але має один недолік: він не дозволяє контролювати, які елементи файлу переносяться в сцену.

Щоб вирізати обʼєкт у 3D Max таким методом, вам необхідно:

  • перенести раніше збережений файл моделі з провідника у вʼюпорт 3D Max;
  • у невеликому вікні, що випаде, вибрати операцію Merge (не Import).
Вирізання 3D моделі зі сцени

Цей метод не завжди спрацьовує, але краще підходить, якщо потрібно перенести раніше збережений обʼєкт.

Спосіб 3

Якщо вам потрібно вирізати обʼєкт в 3D Max, ви можете використовувати сторонні скрипти. Це легкий та зручний спосіб. Наприклад, можна вирізати та вставляти вибрані обʼєкти з однієї сцени до іншої за допомогою скрипта Copitor. На сайті спільноти 3D художників та розробників скриптів для 3D Max вказані вимоги до версії програми та детально розказано, як встановити скрипт. На сторінці також є два посилання: одне веде на сайт розробника, а інше дозволяє легально завантажити скрипт.

Тепер ви знаєте, як вирізати обʼєкт у 3D Max, та зможете продуктивніше використовувати багатий функціонал програми.

Якщо ви цікавитеся сферою CGI та хочете освоїти професію 3D художника, вам необхідно глибоко вивчити можливості програмного забезпечення для тривимірного моделювання та візуалізації. Однією з найкращих програм для роботи з 3D графікою є 3D Max. Ми можемо допомогти вам досконало опанувати цей інструмент. Запрошуємо вас записатися та прийти до CGI School на відкритий урок. Під час нього ви познайомитеся з нашими менторами та програмою курсів 3D візуалізації

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.