AI для 3D художників: 8 інструментів для більш продуктивної роботи

AI для 3D художників: інструменти для продуктивності

AI для 3D художників поступово стає практичним помічником, завдяки котрому можна значно пришвидшити і спростити монотонні робочі процеси або ж згенерувати концепт-арти й референси для натхнення. У цій статті ментори курсів 3D max із CGI School розкажуть про особливості найвідоміших нейромереж, які допоможуть 3D артистам автоматизувати трудомісткі завдання та зекономити час і зусилля.

AI для 3D художників для генерації картинок і референсів

Midjourney

Midjourney вирізняється серед інших генеративних нейромереж, оскільки згенеровані картинки цією системою на базі AI мають вищу роздільну здатність і неймовірно реалістичну деталізацію. Найкреативніша нейронка для 3D художників генерує на основі текстових запитів аватари та зображення, «змішує» картинки, дозволяє покращити отримані результати або стилізувати завантажені фотографії. У червні 2023 року вийшла версія Midjourney 5.2, яка «видає» ще чіткіші результати з кращими кольорами, контрастом і композицією. В запиті можна вибирати модель генерації (v4, v5, v5.1, v5.2 тощо).

Щоб отримати якісну та реалістичну картинку, потрібно коротко і чітко сформулювати промпт, без абстрактних описів, логічних суперечностей і заперечних часток, використовуючи спеціальний набір команд. На один запит AI генерує 4 варіанти ілюстрацій, котрі зберігаються в галереї особистого кабінету на сайті Midjourney.

Є кілька варіантів для роботи з Midjourney:

  • у Discord на офіційному сервері Midjourney через бота;
  • у каналах з іншими учасниками;
  • в особистих повідомленнях з ботом.

З квітня 2023 року цей AI для 3D художників доступний лише по платній підписці. Є три тарифні плани — Basic, Standard та Pro за $10, $30 та $60 на місяць відповідно.

Серед недоліків — відсутність безоплатної бетаверсії та періодичні проблеми з анатомією людей і тварин. Генерація навіть у швидкому режимі може займати кілька хвилин.

BlueWillow

Цей AI для 3D художників підтримує різні стилі, генерує логотипи, графіку та фотореалістичні зображення. На кожен запит пропонує 4 варіанти картинок. Усі можна «перемалювати» у вищій роздільній здатності. Безплатна бетаверсія (модель V3) доступна на Discord. Користувачі отримують результати в спільних каналах rookie. Платна підписка на модель V4 стартує від $3. У спеціальному словнику є підказки для створення промптів. Сервіс хоч і підтримує понад 10 мов, але найкращі результати видає на запити англійською.

Серед переваг цього AI — безлімітна генерація навіть у безплатній моделі V3 та доволі висока швидкість (10-30 секунд). Відзначимо й недоліки: зустрічаються проблеми з анатомією людей і тварин, а також з композицією. У спільних каналах легко загубити своє зображення через велику кількість інших користувачів.

Adobe Firefly

Офіційний продукт від Adobe та крута програма для обробки 3D графіки. Бетаверсія AI для 3D художників доступна в Photoshop після реєстрації. За словами розробників, у майбутньому Firefly інтегруватиметься в Adobe Illustrator, Premiere Pro та інші додатки Adobe. AI, навчений на ілюстраціях Adobe Stock, буде перетворювати прості 3D композиції на фотореалістичні картинки, створювати нові стилі та варіації для тривимірних об’єктів, змінювати схеми кольорів у відео та вдосконалювати звукові ефекти.

У бетаверсії Photoshop доступний інструмент AI «Генеративне заповнення», що поєднує швидкість і легкість генеративного штучного інтелекту з потужністю й точністю Photoshop. До функціонала Firefly планують додати можливість створення векторної графіки, пензлів і текстур та редагування відео на основі тексту. Якщо розробники реалізують усе анонсоване, Firefly стане справжнім універсалом, оскільки в ньому можна буде працювати з 3D-моделями, ілюстраціями, шрифтами, аудіо та відео.

На згенерований контент Firefly додає вотермарк. Нейронка не генерує зображення з відомими людьми чи персонажами, має проблеми з анатомією, не підкреслює, які саме слова вважає забороненими. Серед переваг — висока якість, швидка генерація (8–15 секунд), неймовірні результати з тваринами, інтерфейс з налаштуваннями стилів, кольорів, освітлення.

Stable Diffusion

Нейромережа Stable Diffusion з відкритим кодом за лічені секунди генерує високоякісні фотореалістичні зображення за текстовим запитом, домальовує елементи та редагує завантажені фотографії, створює анімовані гіфки, поліпшує деталізацію, розширює фон, змінює стилістику, перетворює аматорські малюнки на професійні тощо. AI для 3D художників працює на основі дифузійної моделі.

Розробники відкрили доступ до моделі AI, яку вважають конкурентом Midjourney та DALL-E 2. Щоб запустити Stable Diffusion на комп’ютері, потрібна відеокарта NVIDIA (бажано від 4 Гб відеопам’яті), 8 ГБ оперативної пам’яті та 20 ГБ вільного простору на дискові. Спробувати власні сили можна у спрощеній версії.

Головна особливість цього AI для 3D художників в тому, що тут дозволяється створювати зображення реальних людей, а всі згенеровані картинки — використовувати з комерційною метою. Нова модель Stable Diffusion XL 0.9 гарно пропрацьовує дрібні деталі, зокрема пальці рук.

AI для 3D художників: Midjourney
Архітектурний концепт, створений за допомогою Midjourney

AI для 3D художників, які допомагають покращити зображення

Для скейлу або денойзу картинок наші ментори радять використовувати Topaz Gigapixel AI та Topaz DeNoise AI.

Topaz Gigapixel AI

Цю нейронку CG художники найчастіше використовують при комбінуванні фотографій з 3D графікою — коли потрібно «вписати» 3D об’єкт в реальне фото, роздільна здатність якого є недостатньо високою. Topaz Gigapixel AI дозволяє збільшити зображення, але не втратити якість. Інструмент не просто збільшує пікселі, а підвищує роздільну здатність. Перший гігапіксельний AI для 3D художників може додавати текстуру з наявних деталей, але результат матиме природний вигляд. Gigapixel AI навчався на різних об’єктах: портретах, природі, пейзажах, архітектурі, тому відтворює фотореалістичні деталі, навіть на таких складних текстурах, як пір’я, хутро, тканини, рослини.

У версії 6.1 представлена технологія Face Recovery AI, яка відновлює природні деталі та текстури на обличчях на фото з низькою роздільною здатністю. Завдяки Very Compressed інструмент автоматично видаляє артефакти стиснення JPEG та підвищує різкість.

Gigapixel AI вчився на нерухомих зображеннях, але підходить і для покращення відео.

Topaz DeNoise AI

Ще один практичний AI для 3D художників. За його допомогою ви усунете шум, не залишаючи плям, покращите деталізацію та зробите знімки насиченішими. Працює з фотографіями, зробленими при поганому освітленні, вночі, а також з макрозйомкою та зображеннями дикої природи. На відміну від інших інструментів, які аналізують деталі на рівні пікселів, Topaz DeNoise AI розрізняє деталі реального зображення і шум. Продукт обробляє фото різного рівня складності, підходить для середніх та надвисоких ISO, працює з файлами JPEG та RAW, має клавіші для автоматичного встановлення оптимального зменшення шуму, відновлює тіні, контрасти й відтінки, швидко обробляє фото. AI підключається як плагін до Lightroom Classic та Photoshop.

AI для генерації музики до 3D анімації

AIVA AI

AIVA AI дає можливість створити унікальні музичні композиції для ваших CG відео. Помічник для всіх креаторів — від 3D художників до розробників ігор. На основі алгоритмів AI генерує саундтреки у вибраних стилях — електро, поп, рок, джаз, танго тощо. В безоплатній версії лише три завантаження на місяць, генерація треків для некомерційного використання завдовжки до 3 хв, завантаження форматів MP3 та MIDI. Тарифні плани за €11 та €30 на місяць мають більше переваг: можливість використовувати композиції на різних майданчиках, більша кількість завантажень та довші треки (до 5:30 хв).

Evoke AI

Evoke AI генерує композиції, які можна використати у 3D анімаціях. У безплатній музичній бібліотеці понад 60 000 треків та різних музичних ефектів, створених за допомогою оригінального програмного забезпечення на основі штучного інтелекту. Якщо потрібна музика для комерційного використання, необхідно оформити платну підписку — від $8 до $20 за місяць.

Хочете розпочати шлях CG артиста та дізнатись більше про 3D графіку? Реєструйтесь на безплатний відкритий урок у CGI School! Наші ментори розкажуть про 23-денне навчання 3D візуалізації та унікальний формат BootCamp. Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат Autodesk та гарантовано пройдете оплачувану практику.

Чекаємо на вас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.