3D художник Олексій

Олексій Побережник

Випускник CGI School, 3D візуалізатор

«У професії 3D художника щодня бачиш результат своєї роботи, а нудно не буває ніколи»

Льошо, розкажи, будь ласка, про себе: звідки ти, на кого вчився, яким було твоє минуле до CGI.

Ще 10 років тому я сам приїхав до Києва зі свого маленького містечка у Рівненьській області Радивилова. Привіт всім землякам, хто зараз це читає, ви круті! Я поступив спочатку в коледж на землевпорядника, а потім в Аграрний універ. Там вчаться люди, які займаються документами по землі, ведуть весь процес від початку до кінця. Дуже цікава професія, але не для мене. 

Я більше радів тому, що я сам, такий вже дорослий хлопчик у великому місті з неймовірними можливостями. Багато в чому навчився реального життя за той час, більше, ніж самого land менеджменту.

А батьки не були проти твого такого ранньому переїзду до великого міста?

Батьки абсолютно підтримували мою ідею. Тим паче, в мене вже був класний приклад старшої сестри, яка теж поїхала у велике місто і в неї все чудово складалось. 

Взагалі я хотів спочатку поступили у військове училище, бо думав, що в моєму житті мало дисципліни. Хотів стати справжнім мужиком. Але не вийшло, бо треба було платити великий хабар, а грошів не було. Хоча самостійно я мав всі шанси поступити, якщо б не система, коли спершу беруть своїх, потім тих, хто за гроші, а вже потім, якщо залишилися місця – тих, хто пройшов сам. Але що поробиш, таке життя

Зрозуміло. Тобто ти закінчив університет за спеціальністю землевпорядника. А що було потім?

Я вчився собі в універі, але зрозумів, що треба вже якісь гроші заробляти. Тому я влаштувався продавцем у магазин Puma. Насправді це дуже крута компанія, колектив та неймовірний досвід. Тим паче що мені вдалось стати адміністратором топового магазину в ЦУМі, та й в принципі все було дуже прикольно, мені подобалась моя робота. Зараз трохи реклами: Puma це топчик, круте взуття, дуже якісні речі, і взагалі – я вас всіх дуже люблю!

То що, назвемо інтерв’ю “Від продавця кросівок Puma до 3D візуалізатора”?

Хаха. А було знаєш як? Я думав – ось зараз трохи літом попрацюю, щоб заробити копієчку. І все, і воно затягнулось. Насправді я дуже радий цьому, бо завдяки тій роботі я зміг піднакопити грошей на курси CGI BootCamp.

Чому ти звільнився?

Я сам зрозумів в якийсь момент, що мені стало просто нецікаво. І саме керівництво вже натякало мені, що я почав здавати позиції. Тому я вирішив піти і потім місяці три взагалі нічим не займався, ніде не працював. Життя ніби готувало мене до чогось більш грандіозного!

Як ти дізнався про CGI School і врешті решт прийшов сюди навчатись?

Одного дня мій одногрупник розказав мені, що його друг Ваня вчився на якихось крутих курсах і став вельми топовим спеціалістом: сидить за комп’ютером, клацає мишкою і заробляє великі гроші в доларах. 

Я зацікавився, погуглив, подзвонив і прийшов на Відкритий Урок до буткемпу. Тут я зрозумів важливу штуку: або я спробую це прямо зараз, або вже ніколи, і тим самим позбавлю себе шансу стати таким крутим, як цей CG артист Ваня, або навіть кращим. А ще в мене залишилось тоді грошей якраз заплатити за курси. Ну або ще трошки пожити в Києві і поїхати додому свиням хвости крутити, як казав мій батько. 

До речі, буквально тиждень тому я дізнався, хто цей самий Ваня, який своєю історією на 80% вирішив мою долю. Виявляеться, ми разом працюємо і я весь цей час не знав, що це він. Так прикольно! Власне, отак я і потрапив на курси в CGI School. Заплатив останні гроші, ризикнув і не прогадав.

Льошо, ну це прямо доля так склалася! Уявляємо, як ти був здивований і радий одночасно. Круто! Розкажи тепер, скільки ти вже працюєш 3D вiзуалiзатором? І чи це насправді твоє?

Вже трошки більше 2-х років працюю. Зараз я точно можу сказати, що це дійсно моє. Я нарешті кайфую від роботи. Звичайно, було дуже складно, було багато інформації, яку треба було постійно вчити. Зараз теж потрібно, але вже не так посилено, як раніше. Багато чого не виходило, було багато розчарувань та стресу. Але зараз я на 120% впевнений, що прокинувшись зранку, я щасливий побіжу на улюблену роботу. А у вихідний думаю: “Коли вже той понеділок, коли я піду на роботу до своїх друзів й буду малювати круті картинки”.

Супер! Розкажи про своє навчання в CGI BootCamp. Що тобі допомагало успішно навчатись?

Почну з того, що вчитись новому завжди важко. І мені було важко, але я розумів, що якщо тут не вийде, то я дійсно поїду назад у Радивилів.

А допомагали мені елементарні знання компьютера, можливо, трохи занять з малювання в дитинстві та вміння фантазувати, яке дозволяє побачити щоб особливе в звичайному.

Що було найскладнішим?

Ну уявіть собі: літо, я молодий хлопець, на руках в мене квиточки на Atlas Weekend. А я сиджу цілими днями за комп’ютером і клацаю якусь штуку, про яку навіть не певен, чи зайде вона мені. Але я сам створив собі такий тиск, сам вирішив, що або я рву тут кігті, або їду додому.

До речі, навіть незважаючи на моє бажання погуляти, я дуже сумлінно навчався. От чесно, навіть після тусовки приходив і вчився на максимум.

Ти добряче себе випробовував. Але це класно, значить, була мотивація і цікавість. А ментор на курсі допомагав?

Ох, ментор це золота людина, яка ніби й приймає активну участь у твоєму навчанні, але робить це настільки круто, що практично до всього ти додумуєшся самостійно. Це класно, адже таким чином знання та практика запам’ятовуються на все життя. І дуже важливим є те, що ментор задає атмосферу всього колективу. 

В нас люди були дуже різні, але колектив сформувався, був неймовірно дружній та позитивний. І ще одна фішка, якій нас навчив ментор, і яка досі є дуже актуальною це те, що ніхто тобі краще не допоможе, ніж ти сам і сусід поряд! Наш ментор з самого початку напрацьовував у нас командний стиль, який потім нам дуже знадобився і до сих пір є важливим у роботі. Треба завжди допомагати і підтримувати один одного!

Виділи, будь-ласка, три головні речі, які допоможуть нашим студентам успішно пройти курс і надалі працювати в сфері 3D.

Бажання і сила волі, творчий підхід, вміння працювати і навчатись у колективі. Сила волі це дуже важлива штука. Адже спочатку перед тобою просто цифри, комбінації та алгоритм дій, кліки мишкою. Але це все база, знаючи яку, ти в майбутньому зможеш створювати таке, що навіть не снилось! Будеш пишатися собою 100%!

Ніколи не треба боятись щось запитувати. Є такий вислів: “Краще зараз видатись тупим, запитуючи щось, ніж потім виявитись тупим, шукаючи відповідь там, де її навіть ніколи не було”.

Абсолютно точно! Льошо, скажи, а що ти відчув, коли зміг з нуля виконати свою екзаменаційну роботу? До речі, тобі тоді сподобався результат? Що думаєш про нього зараз?

Це був реальний кайф! Я тоді зрозумів, що не дарма витратив купу часу, грошей та сил, не просто так їв одну вівсянку цілий місяць, бо економив гроші. От уявіть собі, в тебе пустий листок, і ти зміг з нічого зробити щось неймовірне! Звичайно, що та моя робота зараз мені здається дуже аматорською. Але все мистецтво колись народжувалось з нічого і поступово ставало шедевром.

Як досвідчений 3D артист — розкажи нам, які бачиш плюси своєї професії.

Перше це те, що ти щодня бачиш результат своєї роботи. Тобі не потрібно чекати місяць, поки підраховується сума, на яку ти продав кросівок, наприклад. А результат завжди мотивує робити більше, краще, якісніше. 

Другий плюс це простір для творчості. Багато хто скаже, що є чітке ТЗ від замовника. Але ти все одно можеш поставити у зображення якусь картину чи декор “від себе”, можеш трохи пофантазувати в рамках проєкту. І врешті решт, в тебе завжди є можливість почаклувати в 3Ds Max і зробити щось своє. Тут взагалі немає меж! 

Крім цього, звичайно, CG артист — це достойний заробіток, прогресивний IT напрямок, молодіжний колектив, безліч напрямків для розвитку. Про це все ви вже точно чули в минулих інтерв’ю, але це факти!

А буває, що не виходить нічого? Як тоді себе мотивуєш?

Мене мотивують люди навколо. Це можуть бути люди, які приходять і говорять: “Вау, це що фото?”. Чи люди, які, навпаки, кажуть “Фу, шо це за фігня”. Або люди, які подібну роботу зробили б в 2 рази швидше і гарніше. 

Ще я сам себе мотивую. Дивлячись на свої роботи вже через тиждень чи місяць, ти бачиш це як пройдений етап. Помічаєш, що можна допрацювати і змінити. 

Мотивує також, що в роботі 3D художника тобі ніколи не стає нудно. Адже у світі CGI є вже стільки напрямків, і стільки всього, що можна робити, вчити і чим займатись. Можна завжди експериментувати і вибирати своє!

Що або хто тебе надихає?

В цілому люди надихають: своїми палаючими очима, тим, наскільки круто вони володіють певними знаннями, і який топовий в них виходить результат. Дивлячись на таких людей, хочеться бути дуже крутим у своїй сфері, щоб очі теж завжди палали. 

Визнання теж дуже надихає. Нічого не поробиш, моє его хоче, щоб його щиро хвалили! Я думаю, це для кожної людини дуже важливо.

І ще одне. Мене надихає можливість зробити нереальне реальним. В 3Ds Max можна створити абсолютно все, що є, і чого немає. Ти можеш візуалізувати що завгодно!

Це неймовірні можливості. Отже, ми зрозуміли, що для тебе робота — це все твоє життя, з нею пов'язані і друзі, і вільний час. Але, можливо, є щось ще? Розкажи, чим ти цікавишся крім роботи?

Дійсно, з роботою пов’язана велика частина мого життя. Я навіть живу з колегою по роботі, моїм другом. Але ще я займаюсь спортом, регулярно відвідую зал, люблю гуляти, спілкуватись з різними людьми, бути в компанії. Не люблю бути сам. Захоплююсь гарним кіно, комп’ютерними іграми, музикою, люблю якось незвично проводити свій час. Люблю спонтанність. Люблю, коли приходять гості, завжди готовий організувати для них круте дозвілля. Залюбки запрошую на вечерю Льоша приготує.

Що плануєш на майбутнє?

Дуже хочу прокачувати ще більше свої знання, принести в свою компанію якийсь новий продукт. Але поки не знаю, як це може виглядати. З буденного хочу весною купити собі мотоцикл. Я продав машину, і на роботі з’явилися однодумці ті, хто має мотоцикл. Тепер я ще більше загорівся цією ідеєю. Хочу крутий мотик, бо це мають бути неймовірні відчуття!

Класно, але будь обережним. Розкажи тепер золоте правило від Олексія — досвідченого майстра 3D.

Це буде звучати банально, але я також так раніше думав, і не сприймав серйозно. Треба мріяти, вірити в себе і кайфувати в процесі. Ми недавно сиділи з другом і згадували, як рік назад мріяли мати те, що маємо вже зараз, і бути тими, ким ми є. Треба не забувати, що мрії дійсно справджуються, потрібно тільки докладати зусиль і ставити собі цілі від сьогоднішньої точки А в точку В і так далі. Просто подумайте, як сильно можна змінити своє життя, йдучи вперед до своїх цілей поступово. І згадувати весь досвід, розуміючи, скільки цікавого попереду. Тому вірте в себе і мрійте бути кращими!

Дивлячись на твій позитив та шалену енергію, можна тільки позаздрити.

Насправді, колись я був дуже депресивним малим. Якщо чесно, не знаю, коли це змінилось, але змінилось дуже різко. Знаєте, є таке дослідження, про те, що клітини людського мозку змінюються кожні 7 років. Тому можна сказати, що через кожні 7 років ти абсолютно нова людина. Тож можете прослідкувати за собою: скоріш за все, за останні 7 ваших років  у вас щось змінилось, а у декого це відбувається навіть частіше. У мене це співпало з багатьма позитивними змінами в житті.

Тобто, через 7 років ми побачимо абсолютно нового Льошу?

Не факт, що абсолютно нового, але щось точно зміниться. Хоча я вже зараз відчуваю себе саме таким, яким завжди хотів бути. Чого і всім бажаю.

Дякуємо тобі за такі щирі слова! Ти справді мотивуєш змінювати щось в житті, ставати тим, ким мрієш! Нас дуже надихнула розмова з Олексієм. А вас? Щоб натхнення стало ще більше, ми покажемо вам деякі роботи нашого талановитого випускника.

Хочете вміти створювати такі ж шедеври? Тоді запрошуємо на курси 3D візуалізації до CGI School. Розпочати пропонуємо з безплатного відкритого уроку, де ми розкажемо вам все про програму курсів, перспективи після них, а також познайомимо з випускниками і менторами. Реєструйтеся на сайті та приходьте!

До зустрічі у CGI School!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.