3D художниця Світлана Іванюк

Світлана Іванюк

3D моделерка, Випускниця CGI School

Привіт, друзі!

Від супердосвідченого економіста — у 3D артиста!
Читайте ще одну захоплюючу історію неймовірної красуні — нашої Світлани та надихайтесь!

Привіт, Світлано! Розкажи про себе – звідки ти, де вчилася?

Я з Києва. Тут народилася, вчилася і живу. У мене економічна освіта, бо, як нам усім кажуть з дитинства, треба вибирати професію, де можна багато заробити. І я ось намагалася стати великим економістом) А те, що я в 7-му класі пішла на малювання, ніхто не схвалював. Мені дуже подобалося це заняття, я сама їздила до Палацу піонерів. Це ще й була можливість проїхатися в метро самостійно, я такою дорослою себе відчувала)

І ось я ходила-ходила, але ніхто з моїх рідних серйозно це не сприймав. Як і зараз – якщо чесно, мої батьки не розуміють мою професію. Ну і в 9-му класі мені сказали: “Досить малювати, йди нормально вже вчись!”. Ось так я пішла на економіста. Навчалася, до речі, в МАУП. Отримала диплом, вручила його батькам – і до побачення.

В результаті ти працювала економістом?

Так, спочатку я вирішила, що попрацюю рік – і досить. А потім все якось затяглося. І настав момент, коли я розуміла, що складно щось міняти, тому що це вихід із зони комфорту в невідомість. Але ти не знаєш, чи принесе він тобі задоволення, заробіток, і чи дійсно змінить життя на краще.

Я за те, щоб працювати там, де дійсно подобається. Адже робота займає дуже багато часу нашого життя, і нерозумно витрачати свій час на справу, яка тебе не приведе до успіху і яка не в кайф.

Ти зараз зачепила всі болі студентів, що приходять до нас, та й людей взагалі. А зараз ти працюєш із задоволенням?

Так! 100%. Багато хто з мене сміється, бо я іноді просто заради інтересу, власного розвитку беру багато проектів. Але я реально кайфую! А якщо за це ще й заплатять гроші, це просто супер! Ой, напевно, багато хто прочитає це і почне мені писати, щоб я їм зробила проект безкоштовно)))

Сподіваюся, такого не станеться)) Виходить, ти працювала економістом весь час до CGI?

Я працювала економістом, потім перейшла до відділу продажів і займалася продажем квартир. Працювала так ще років 5, а потім пішла на роботу в Міністерство інфраструктури. Це начебто солідно, ходиш такий весь красивий, у величезній будівлі  – престижно. Але насправді тут пройшов найскладніший і найсіріший етап мого життя. А справжнє щастя я пізнала після того, як прийшла в CGI.

А як ти з абсолютно іншої сфери потрапила в 3D?

Почалося все з декрету. Саме в цей період я, як людина активна, хотіла знайти собі якесь хобі. І пішла на курси, де мене навчили працювати в ArchiCAD. Я почала працювати за проектом, але просто робила креслення. Мені це подобалося, але весь час чогось не вистачало, тому я пішла на інші курси (не в CGI School). Але скажу, що я вже поглядала на ваші курси. Ті курси, куди я пішла, не увінчалися успіхом – все тому, що там було недостатньо практики. А для мене це було важливо. І ось мені знову попалася реклама школи CGI School і я подумала, що зараз – саме час. Іншого життя у мене не буде, щоб спробувати те, що мені вже і так начебто подобається. І я не помилилася!

Супер! Розкажи, як тобі навчання на наших курсах? Як давно це було?

Закінчила я CGI BootCamp 1,5 роки тому. Мені було важко спочатку. Але як тільки у мене почало круто виходити, то все стало набагато простіше. Я вже отримувала гарні оцінки і робила всі завдання дуже швидко! Але все одно це був великий стрес для мене, і дякую чоловікові, що підтримував. Хоча стрес і допомагав в якійсь мірі: в ньому ти швидше все робиш.

Треба розуміти, що протягом курсів доведеться присвятити їм весь свій час – пірнути з головою. Класно, що є група, і вони можуть допомогти тобі з тим, що не виходить, і ти комусь теж можеш допомогти. Але на курси краще приходити трохи підготовленим – легше буде.

Світлано, багатьом нашим студентам не дуже "заходить" урок по моделингу, як було у тебе? Адже ти в результаті стала саме 3D моделеркою.

Коли на початку я зіткнулася з моделингом, у мене була така ж думка: “Це щось непідйомне!”. Але коли починаєш заглиблюватися, бачиш, що у тебе вже щось вийшло – стає дуже цікаво. Ще є особисто мій момент: я дуже любила геометрію в дитинстві, якісь математичні прорахунки робила в голові. Тож я люблю пробудовувати сітку з 3Ds Max в голові і планувати, як воно буде виглядати в кінці. Я прямо бачу це все, і це такий кайф!

Які, на твою думку, плюси професії 3D-художника?

Плюсів багато. Для мене особисто – це те, що ти реально працюєш в задоволення. Це найголовніше для мене. Ну і можеш працювати віддалено, в будь-якій точці планети. Я ось, наприклад, працювала прямо на пляжі за кордоном. Хоча це сумнівна робота – адже я ніби як валятися і засмагати на сонечку приїхала. Але можливість така є. Ще плюс в тому, що є безліч напрямків, в яких можна розвиватися. Я ось вибрала моделинг, тому що мені це підходить. І ще, CGI – настільки перспективна сфера, і вона так стрімко розвивається зараз, що замовлень буде все більше і більше. Все більше нестандартних і суперцікавих, для яких потрібно більше розвитку і досвіду.

Тобто перспектива в сфері CGI є, так?

Так, звичайно! Скажу як людина, яка вже 3 роки працює в CGI: все більше і більше людей розуміє, що фотографія – це минуле століття, що це дорого і незручно. І що простіше і краще впроваджувати у свій бізнес саме 3D візуалізацію і 3D моделинг. У нас величезна кількість замовлень і буде тільки більше.

Повністю погоджуюсь з тобою! Світлано, а скажи, яка найголовніша біль і найголовніша радість 3D моделера?

Біль для мене – те, що доводиться багато сидіти на роботі. Так як я активна людина, мені по життю доводиться це компенсувати активним відпочинком. А ще 3D візуалізаторам постійно не подобається, як роблять моделі 3D моделери. Але це вічна боротьба. Ми як лижники і сноубордисти))

А радість – це те, що я можу сама зробити таку модель, яка мені буде ідеально підходити і подобатися. Мені не потрібно буде щось брати з бібліотеки моделей, довго шукати те, що мені потрібно. Я ж і візуалізацію можу зробити. Мене радує, що я можу сама створювати з нуля те, що мені до вподоби. Це просто фантастика! Раніше ми й уявити не могли, що предмет можна намалювати в програмі, побачити його у всіх фарбах і текстурах, а в ідеалі ще й на 3D принтері роздрукувати.

Так, це неймовірно! А тепер розкажи про свої хобі. Ти ж не тільки працюєш весь час?

Звісно! Я займаюся спортом, бігаю, малюю маслом, дуже люблю фотографію. На місці не сиджу.

Ти молодець! Порадь ще яке-небудь золоте правило від Світланки для всіх)

Треба прислухатися до себе і не боятися щось робити, особливо, якщо ти незадоволений своїм життям в цілому. А головне – бути в гармонії з собою і займатися улюбленою справою.

Так, це дуже важливо! І останнє питання: що б ти порадила людям, які сумніваються, йти чи не йти в нашу школу?

Потрібно пробувати в будь-якому випадку. Курси в CGI School для мене особисто – а я пройшла чимало курсів – були найбільш дієвими. Всього лише за 23 дні ти дізнаєшся стільки необхідного для того, щоб працювати, брати замовлення і почати заробляти гроші. Для цього не потрібні 3 роки. Все це – відразу після курсів!

У будь-якому віці треба пробувати нове і знаходити себе. Тому що самореалізація дуже важлива. А життя таке коротке, і нерозумно витрачати його на те, що не подобається. Потрібно творчо розвиватися і працювати в кайф. Як, наприклад, я).

Це ідеальні слова! Дякуємо тобі велике, було дуже душевно. Бажаємо тобі не втрачати ту гармонію, що ти маєш зараз, розвиватися і досягати нових вершин.

Дякую і вам!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.