Як заробити на 3D візуалізації: 7 способів для CG художників

Робочий процес у студії CGI

Як заробити на 3D візуалізації? Це питання хвилює всіх, хто тільки планує вивчати 3D графіку або недавно опанував професію CG художника. І відповідь на нього далеко не єдина! 3D візуалізація використовується в безлічі різних сфер і способів заробити за допомогою цього мистецтва чимало. Експерти курсів 3D max CGI School розкажуть про 7 шляхів, якими CG артист може отримувати гроші за використання своїх скілів.

Основні способи заробити на CGI

Перш за все 3D художнику необхідна основна діяльність, за допомогою якої він буде отримувати левову частку доходу. Тут можна вибирати з двох форматів.

Робота в студії

CG артист за роботою у студії

Заробити на 3D візуалізації можна у спеціалізованій студії, яка надає послуги зі створення CGI, або в компанії, де 3D зображення потрібні для робочого процесу. Це може бути архітектурна фірма, дизайн-студія, компанія з розробки комп’ютерних ігор, і т. п. Великі студії, як правило, наймають фахівців вузького напрямку під конкретні задачі: 3D моделерів, environment артистів, 3D аніматорів і т. д. А маленькі, навпаки, частіше шукають професіоналів широкого профілю.

Плюсами роботи в студії є відсутність необхідності самостійно шукати клієнтів і стабільна зарплата 3D артиста. Мінуси – неможливість самому вибирати задачі й робочий графік, а також складність знайти гарну вакансію без досвіду. Щодо останнього, вихід є: можна навчитися 3D візуалізації на курсах CGI School і після випуску гарантовано отримати запрошення на оплачувану практику в одній із наших студій-партнерів. 

Робота на фрілансі

3D художник фрілансер

Багато 3D візуалізаторів мають досить непоганий дохід, працюючи віддалено і знаходячи замовників на біржах фрілансу. Це можуть бути як вітчизняні біржі, такі як freelancehunt або freelance.ua, так і зарубіжні, наприклад, Upwork чи Glassdoor.

Складність полягає в тому, що новачкові пробитися на таких платформах досить непросто. По-перше, потрібне гарне портфоліо. Але не маючи досвіду роботи, єдиний шлях створити його – це виконати кілька власних проектів безкоштовно. По-друге, отримання хороших замовлень на біржі дуже залежить від рейтингу виконавця і відгуків, які залишають замовники. Тож щоб заробити репутацію і стабільний потік клієнтів на будь-який фріланс-платформі, знадобиться певний час. Зате потім 3D фахівець насолоджується можливістю самостійно формувати свій робочий графік і брати тільки ті замовлення, які йому до душі.

Додаткові способи заробити на 3D візуалізації

Крім основної роботи у 3D артиста можуть бути інші джерела доходу. Ось деякі з них.

Продаж 3D моделей і текстур на стоках

Продаж 3D моделей на онлайн-платформі

Працюючи над проєктами з візуалізації, CG артисти далеко не завжди створюють всі елементи 3D сцени з нуля. Часто вони користуються вже готовими 3D моделями і текстурами. Їх можна придбати на 3D стоках – наприклад, CGTrader, Turbosquid або 3ddd. Це означає, що досвідчені CG художники можуть мати пасивний дохід, розміщуючи і продаючи створені ними якісні моделі, матеріали і текстури на таких платформах.

Продаж 3D візуалізацій фотобанкам

3D візуалізації у фотобанку

Стокові ілюстрації необхідні безлічі фахівців різних індустрій для блогів, рекламних матеріалів і т. д. І CG художникам є що їм запропонувати. Можна завантажувати свої найкращі 3D візуалізації на відомі платформи, такі як Shutterstock, і отримувати відсоток з їх продажу користувачам.

Друк 3D зображень на замовлення

Друк 3D моделей на замовлення

Людям подобається красивий 3D арт і багато хто хотів би мати унікальну річ з таким зображенням. Тому часто талановиті CG фахівці пропонують роздрукувати свої 3D роботи на футболках чи полотнах. А деякі навіть продають фізичні моделі, роздруковані на 3D принтері. Запропонувати подібні послуги і таким чином заробити на 3D візуалізації можна за допомогою великих торгових онлайн-платформ, наприклад, Amazon і eBay, або через власний сайт і акаунти в соцмережах.

Ведення блогу про 3D графіку

Блог про 3D візуалізацію

Маючи достатній досвід, CG художник може почати вести свій власний блог про 3D візуалізацію. Формат для нього можна вибрати який душа забажає: як класичний блог зі статтями на сайті, так і, наприклад, сторінка в Instagram або відеоблог на YouTube або в TikTok. У ньому візуалізатор може ділитися своїми проєктами, новинами індустрії та іншою цікавою інформацією, пов’язаною зі світом CGI. Згодом, якщо блог стане популярним, з його допомогою можна буде заробити на рекламі.

Створення авторських курсів по 3D візуалізації

Продаж авторських курсів по 3D візуалізації

CG артист може також розробити свій авторський курс, який допоможе новачкам освоїти ази професії. Такий курс можна присвятити конкретній темі, в якій автор найкраще розбирається. Наприклад, розробити власну систему освоєння популярного ПЗ для 3D візуалізації, такого як 3ds Max і Blender. Або створити курс за темою моделювання персонажів для ігор, візуалізації інтер’єрів, і т. д. Продавати свої навчальні програми можна на спеціальних платформах – наприклад, Udemy.

Способів заробити на 3D візуалізації безліч. І кожен, хто освоїть це захоплююче мистецтво, може вибирати ті, що йому більше до душі. Але спочатку потрібно знайти хороших вчителів, які допоможуть увійти в дивовижний світ 3D-графіки. Приходьте на відкритий урок до нас в CGI School і дізнайтеся, як наша програма навчання 3d візуалізації допоможе вам стати Junior 3D artist всього за 23 дні!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.