Як зменшити шум на рендері: поради досвідчених 3D артистів

Як зменшити шум на 3D рендері: поради від експерта

Як зменшити шум на рендері, щоб зробити фінальне зображення якісним? Наші ментори з CGI School знають відповідь на це запитання, тому продовжують ділитись практичними порадами, завдяки яким 3D художники можуть покращити якість рендера в 3D max. Сьогодні експерти наших курсів 3D max розкажуть детальніше про те, як зменшити шум на CG зображенні.

У складі кожного рендера, окрім основної інформації, є шум. Це ті точки, які помітно виділяються з-поміж сусідніх своїм кольором чи яскравістю. Коли шуму мало, це непомітно, але коли його забагато — це проблема, адже зображення виглядає недостатньо «чистим» та якісним. Саме тому варто знати, як можна зменшити шум на рендері.

У кожної системи рендера власні параметри, які прямо чи опосередковано впливають на шум. Зазвичай ви вибираєте їх у налаштуваннях рендера ще до його початку. Ми розглянемо налаштування рендера на прикладі Corona та V-Ray, оскільки вони найвідоміші та найпоширеніші. І саме з ними найчастіше працюють наші ментори.

Corona

Як зменшити шум на 3D рендері в Corona

Якщо відкрити налаштування рендера (кнопка F10), то у вкладці Scene ми можемо виставити ліміт рендера, щоб отримати певну чистоту від шуму. Значення шуму Noise level limit у розмірі 2-2,5% достатньо для отримання якісної картинки у більшості випадків. Але для рендерів предметів на білому фоні бажано зменшити це значення до 1%. Це важливо, оскільки відсоток шуму розраховується та усереднюється для всієї картинки разом, водночас фон може бути взагалі безшумним. У кожному випадку це лише орієнтовні значення. Якщо вам картинка видається недостатньо «чистою», ви можете зменшити цей параметр до отримання бажаного результату.

Додатково в налаштуваннях рендера можна ввімкнути денойз рендера. Це дасть можливість частково почистити рендер від шуму. У тій самій вкладці Scene, трохи нижче від параметра Noise level limit, є поле Denoising. У списку, що випадає, можна вибрати метод денойза та вказати, наскільки сильно він спрацьовуватиме. Залежно від методу, ми будемо бачити результат його роботи або одразу під час рендера, або в кінці, коли рендер закінчиться. Також різні типи денойза для обрахунку використовують потужності процесора або відеокарти. Це також варто враховувати. На офіційному сайті Corona є цікава стаття про особливості кожного з них.

Одразу попереджаємо: не сподівайтесь лише на денойз, якщо потрібно зменшити шум на рендері. Згодні, це гарний інструмент для покращення картинки, але не для її створення. Якщо результат дуже зашумлений, денойзер може занадто сильно розмивати зображення, аби прибрати шум на 3D зображенні.

V-Ray

Як зменшити шум на 3D рендері у V-Ray

Як зменшити шум на рендері, використовуючи V-Ray? У плагіна V-Ray є два типи рендера картинки (Image sampler у другій вкладці налаштувань рендера V-Ray):

  • Progressive — такий самий тип рендера, як у Corona: картинка рівномірно покращується від паса (проходу) до паса;
  • Buket — картинка рендериться у тій якості, яку ви вибрали в налаштуваннях, але не вся одразу, а невеликими прямокутниками. Їх розмір ви можете виставляти самостійно.

Параметр Noise threshold задає допустиму кількість шуму. Також можна орієнтуватися на 2-2,5% шуму. Але враховуйте, що цей параметр не на 100% відповідає Noise level limit у Corona, тому іноді вам доведеться зменшити значення до 1%, аби отримати аналогічний результат.

Для типу рендера Progressive Noise threshold — це бажаний рівень шуму, досягнувши якого, рендер зупиниться.
Для Buket — це поріг, який визначає, чи потрібні для кожного окремого пікселя додаткові вибірки, щоб точно обчислити його значення.

Тепер ви знаєте, як зменшити шум на рендері залежно від того, яким плагіном ви користуєтесь. Незначні відмінності між методами є, тому враховуйте нюанси під час налаштування рендерерів. Сподіваємось, що наші практичні поради стануть вам у пригоді.

Запрошуємо вас на відкритий безкоштовний урок в CGI School. Наші ментори та експерти, які викладають на курсах 3D візуалізації, розкажуть про авторську методику навчання та поділяться лайфхаками, завдяки яким робота з різними плагінами буде продуктивнішою. Опановуйте разом з нами всі можливості програми 3D max! Чекаємо на вас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.