Який процесор кращий для 3D max: розповідають експерти CGI School

Який процесор кращий для 3D max: відповідь викладачів CGI School

Який процесор кращий для 3D max? Це питання актуальне для всіх CG артистів, адже саме від потужності процесора залежить кількість та швидкість операцій, які виконуються одночасно в 3ds Max. Це, в свою чергу, впливає на ефективність та комфорт роботи в програмі. Аби зробити оптимальний вибір, спочатку необхідно визначитися, що ви плануєте робити в цьому софті та який рендерер будете використовувати (якщо будете).

Сьогодні ментори курсів 3D max у Києві із CGI School розкажуть, який процесор кращий для 3D max. Також вони приділять особливу увагу візуалізації, анімації та спецефектам, для котрих зазвичай потрібен рендеринг. Сподіваємось, що їхні поради допоможуть зробити правильний вибір.

Тип рендерера

Corona (до 8 версії включно) рендерить лише процесором, а FStorm — винятково відеокартою. V-Ray може рендерити як процесором, так і відеокартою. Є й інші системи для рендерингу, але ми їх окремо не розглядаємо. Якщо ви плануєте їх використовувати, спочатку потрібно перевірити, на чому вони працюють.

При поточній роботі в 3ds Max у процесора не запускаються в дію всі ядра (за невеликими винятками). Як правило, завантажене лише одне. Тому необхідно обрати кращий процесор з високою продуктивністю на одне ядро.

Якщо рендеринг відбуватиметься на відеокарті (наприклад, FStorm), вам не потрібен надпотужний процесор.

Для моделінгу (без симуляцій) підходять прості і доступні моделі:

 • AMD Ryzen 5, Ryzen 3, 7-го та 5-го поколінь;
 • Intel Core i5, Core i3, 13-го та 12-го поколінь.

Якщо ви плануєте професійно займатися візуалізацією, можна вибрати кращий, потужніший процесор. Ми вказали мінімальний рівень для комфортної роботи.

Як порівняти продуктивність, щоб вибрати кращий процесор для роботи в 3D max?

Порівняння продуктивності процесорів для роботи в 3D max

Який процесор кращий для 3D max, якщо рендеринг відбуватиметься на ньому, як у Corona чи V-Ray? У такому випадку варто обрати процесор з високою багатоядерною продуктивністю.

Щоб порівняти продуктивність процесорів під час рендера, не варто дивитися синтетичні тести з вимірюванням невідомих параметрів. Ігрові тести демонструють результати, не завжди потрібні CG артисту для робочої станції.

Щоб вибрати потужний процесор для комп’ютера 3D художника, рекомендуємо скористатись результатами бенчмарків від виробників Corona та V-Ray. Аби знайти інформацію про те, який процесор кращий для 3D max, потрібно у полі пошуку ввести назву процесора, продуктивність якого вас цікавить. Ви отримаєте цифри для порівняння. Але зауважте, що на одну модель можуть випадати сотні та навіть тисячі результатів. Варто брати середнє значення.

Лідерські позиції у цих списках обіймають спеціальні збірки з ретельно відібраними компонентами, спеціальним охолодженням, чи просто дуже вдалі моделі. На останніх місцях опинились невдалі збірки, у системі яких щось працює нестабільно, наприклад, не всі ядра процесора.

На скриншоті наведена інформація щодо продуктивності різних моделей для рендерингу. Такі порівняння допоможуть вибрати кращий процесор.

Результати бенчмарків процесорів для роботи в 3D max

Ми рекомендуємо наступні моделі:

 • AMD Ryzen 9 та Ryzen 7, 7-го та 5-го поколінь;
 • Intel Core i9 та Core i7, 13-го та 12-го поколінь.

Можна використовувати старіші моделі або з інших серій, серверні чи hedt-процесори. Але зауважте, що вони будуть або не такі потужні, або значно дорожчі. Названі варіанти легко придбати, вони оптимальні з погляду продуктивності та загальної вартості системи. Ці моделі підходять для фрилансерів та невеликих студій.

Названі процесори — кращий вибір для складного моделінгу, де необхідні симуляції в 3ds Max (наприклад, тканини). Разом з тим, для анімації та спецефектів (робота з часточками, рідинами тощо) — це мінімальна планка.

Відзначимо важливий момент щодо комп’ютерної техніки бренду Apple. Сьогодні 3ds Max (включно до версії 2023) не запускається на ній. Запуск можливий лише за умови використання емуляторів, але повноцінно працювати з ними поки неможливо.

Майте на увазі, що на багатьох старих процесорах віком понад 10 років 3ds Max може взагалі не запускатися. Так буває з вживаною технікою, але якщо ви купуєте новий комп’ютер, подібних проблем не виникне.

Зі списком системних вимог для Autodesk 3ds Max 2023 ви можете ознайомитись на офіційному сайті.

Також 3ds Max можна запускати й на ноутбуках, але для постійної роботи цього не рекомендується робити.

Сподіваємось, що наша стаття допоможе вам визначитись з тим, який процесор кращий для 3D max.

Якщо ви хочете дізнатись більше про професію 3D художника та все, що з нею пов’язано, завітайте на відкритий безплатний урок до CGI School! Ви познайомитесь з нашими менторами, котрі викладають на курсах. Вони розкажуть про навчання 3D візуалізації за авторською методикою у форматі BootCamp та дадуть відповіді на всі запитання, що вас цікавлять. Чекаємо на вас!

4 Responses

 1. Добрий вечір, ви сказали що Corona (до 8 версії включно) рендерить лише процесором, це відноситься до Corona 10 також? Підкажіть будь ласка. І чи є якийсь варіант рендерити через відеокарту

  1. Олесю, вітаємо! На цей час Corona (включно з 10-ю версією) пропонує рендерити виключно процесором, відеокарта не підтримується. Щодо цього питання вже декілька поколінь програми точаться суперечки. Проте наразі розробники не обіцяють додати рендер відеокартою в якомусь конкретному поколінні.

   Chaos Group, які створили Corona, також створили і V-Ray. Функція рендеру відеокартою присутня у V-Ray GPU (V-Ray має версії як для CPU, так і для GPU, це по суті два різні плагіни). Існує також багато інших рендер-рушіїв, які розраховані на рендер відеокартою.

   Сподіваємося, ця інформація допоможе Вам. Бажаємо Вам успіхів в роботі з 3ds Max!

 2. Добрий день.
  Скажіть як впливає об’єм кеш пам’яті процесора на процес рендеру?

  1. Тарасе, вітаємо! Якщо не заглиблюватися в теорію, то найкраще, що можна зробити – порівняти результати роботи того чи іншого процесора в реальних рендерах. Наприклад тут:
   https://benchmark.chaos.com/corona/v10/scores?index=1&order=desc&by=rays&my-scores-only=false
   Це буде краще, ніж порівнювати характеристики процесора без розуміння, які процеси відбуваються під час рендера і який саме кеш дає більший вклад в продуктивність даного виду роботи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.