
Який ноутбук потрібен для 3D max, щоб за ним було зручно працювати? Насамперед максимально потужний, оскільки саме «залізо» та його технічні характеристики визначають функціональність. Програма 3D Max — інструмент для тривимірного моделювання та візуалізації, що потребує високої продуктивності пристрою. Тому вимоги до ноутбука для створення 3D графіки високі.
Ментори курсів 3D max у Києві розкажуть, як правильно вибрати ноутбук, щоб робочий процес був максимально комфортним та продуктивним. Ловіть список вимог, завдяки яким ви зможете підібрати найкращий портативний компʼютер!
Операційна система
Сьогодні 3D Max працює лише на Windows. Для інших операційних систем програма поки недоступна.
Процесор
Які параметри процесора потрібні ноутбуку для роботи у 3D max? Насамперед процесор має бути багатоядерним: чим більше ядер, тим вища продуктивність, швидший відгук при роботі з компонентами програми та вища швидкість рендера. Ноутбуки з кількістю ядер від 6 підходять для рендерингу, з тактовою частотою від 3 ГГц для моделінгу.
Наприклад: Intel Core i7 та Core i9 — 11000, 12000 серії, AMD Ryzen 7 та Ryzen 9 — 4000, 5000, 6000 серії.
Відеокарта
Який ноутбук потрібен для 3D max, щоб високі навантаження не знижували його працездатності? Вбудована відеокарта не потягне рендеринг, тому необхідна дискретна. Обсяг памʼяті такої карти ноутбука має стартувати від 4 Гб. Цим параметрам відповідають NVidia GTX1650 та вище, RTX вся серія; AMD Radeon RX 5500M та вище. Від характеристик відеокарти залежить швидкість візуалізації та складність сцен, з якими ви можете працювати в 3D max.
Оперативна памʼять
Якщо при рендерингу оперативної памʼяті не вистачає, система звертається до потужностей жорсткого диска (SSD). Це значно уповільнює рендер та скорочує термін життя диска, навіть якщо у вас стоїть швидкий SSD.
Необхідний обсяг оперативної пам’яті для компʼютера 3D-художника залежить від типу робочих задач:
- від 16 Гб необхідно, якщо ви створюєте сіло та прості інтерʼєрні сцени. Цього обсягу достатньо також для моделінгу та віртуального стейджингу;
- від 32 Гб потрібно для середніх інтерʼєрних сцен та простих екстерʼєрів, простої анімації;
- 64 Гб і більше дають можливість спокійно працювати з ресурсомісткими інтерʼєрними сценами та середніми екстерʼєрами, простою та середньою анімацією.
Жорсткий диск
В теорії на ноутбуці можна працювати і з диском обсягом 250 Гб. Усе залежить від того, скільки на ньому встановлено додаткових програм та скільки зберігається архівів робіт, текстур та моделей.
Обсяг від 500 Гб підходить для задач моделінгу та сіло, а диск від 1 Тб дає змогу працювати зі складнішими сценами.
Екран

Відповідаючи на питання «який ноутбук потрібен для 3D max», CG художникам важливо подумати й про характеристики екрана. За комфорт відповідають такі параметри:
- матове покриття (відбиває відблиски та запобігає втомі очей);
- діагональ від 14”;
- тип матриці IPS/PLS — гарне рішення для візуалізації;
- роздільна здатність від FullHD до 2-2,5k. Варіанти з 4k-дисплеєм здаються кращими, але лише на перший погляд. Більша роздільна здатність означає високе навантаження на відеокарту і, відповідно, на батарею.
Система охолодження
Навіть найпотужніший ноутбук, розроблений під максимальну продуктивність та тривалі навантаження, дуже гріється під час роботи з 3D графікою. А під час рендерингу потужності ноутбука взагалі використовуються на 100%.
Щоб підвищити працездатність, рекомендується використовувати живлення від мережі. Не зайвою буде і підставка з активним охолодженням: вона підтримує оптимальну температуру, тому робочий процес буде ефективнішим.
Порти та розʼєми
Бездротові та дротові зʼєднання розширюють можливості ноутбука. Підбираючи модель, визначтеся, чи потрібні вам:
- 3G\4G (LTE)\5G — для інтернету та звʼязку де завгодно поза робочим місцем;
- HDMI та DisplayPort, які дають можливість підключати ноутбук до зовнішніх моніторів;
- Thunderbolt — для відповідної периферії;
- Ethernet (RJ-45) для прямого підключення кабелю;
- Bluetooth для мишки, навушників та іншої периферії.
Також важливо, щоб ноутбук мав USB порти в достатній кількості та потрібних типів (наприклад, Type-C).
Яким би потужним не був ноутбук, його варто розглядати насамперед як додатковий інструмент 3D художника. Адже навіть найкрутіша модель не замінить повноцінний стаціонарний компʼютер. Але останній — не найкращий варіант у ситуаціях, коли 3D артисту потрібно бути мобільним. У такому разі можна піти на компроміс та працювати за допомогою ноутбука.
Сподіваємося, поради наших менторів допоможуть вам вибрати ноутбук, що ідеально підходить під ваші завдання та бюджет. Якщо ви хочете опанувати професію 3D художника і більше дізнатися про роботу в 3D max, записуйтесь і приходьте на відкритий урок до нас у CGI School. Ми розповімо вам усе про нашу програму навчання на курсах 3D max, познайомимо з викладачами та з радістю відповімо на всі запитання!
8 Responses
Дякую що пишите сайти українською дуже принадобилась ця інформація
Дякуємо Вам, Наталю! Ми стараємося для наших читачів.
Дуже добре все розписано, дякую!
П.С. на фото до пункту “екран” – дуже гарний хлопець:)
Аліно, дякуємо! Ми дуже стараємось для наших читачів. Наш Валєра (хлопець з фото) передає Вам привіт і запрошує на Відкритий урок до CGI School познайомитись та дізнатись деталі про навчання 3D візуалізації). Реєстрація на головній.
Доброго дня, скажіть будь ласка який ноут можна купити конкретніше, марку з бюджетних під програму 3Dmax . Дякую
Тетяно, доброго дня! Дякуємо за питання.
Ви можете розглянути наступні моделі:
ASUS TUF Dash F15
ASUS ROG Strix G15
HP Pavilion Gaming 15
Хочемо звернути Вашу увагу на те, що для 3D артиста, який працює в 3Ds Max, ноутбук не зможе замінити повноцінний стаціонарний комп’ютер. Ноутбук краще розглядати в якості тимчасового альтернативного рішення для періодів, коли необхідна мобільність, наприклад, в умовах переїзду.
Добрий день, підкажіть будь ласка яка повинна бути частота зміна кадрів, кольорове охоплення?
Вітаємо, Катерино! Дякуємо за Ваше питання. Щодо частоти кадрів. У наш час можна особливо не задумуватись над цим, оскільки частоту оновлення екрана нижче 60 Гц у сучасного ноутбука зустріти просто не вдасться. Тому обирайте будь-який, приємний для Ваших очей. Спеціально переплачувати за швидкі ігрові екрани — не виправдає Ваших очікувань, переваг в роботі з 3Ds Max Ви не відчуєте.
Щодо кольорового охоплення. Якщо Вас цікавить робота в 3Ds Max лише з геометрією, тобто моделінг, то як і в питанні з частотою — обирайте те, що приємно для Ваших очей. Якщо ж Ви плануєте повноцінну візуалізацію, роботу з кольором, то НЕ радимо обирати ноутбук з матрицею TN або VA. А ось варіант з IPS підходить чудово.
Також зверніть увагу, глянцеве чи матове покриття буде у Вашого екрана. Глянець чіткіший і яскравіший, але бліки можуть заважати роботі. Матовий екран вважаємо більш вдалим вибором.