3D візуалізатор інтер’єру: без яких знань йому не досягти успіху в професії?

3D візуалізатор працює над завданням

3D візуалізатор інтер’єру — одна з найбільш затребуваних у сфері CGI професій. Щоб досягти в ній успіху, потрібно опанувати багато навичок — як технічних, так і художніх. У цій статті фахівці курсів 3D max CGI School розкажуть, які інструменти та знання потрібні, щоб стати висококласним візуалізатором інтер’єрів.

#1. Програми для 3D моделювання

3D візуалізатори працюють над проєктами

Це головний інструмент 3D візуалізатора інтер’єру. В програмі для тривимірного моделювання він за кресленнями та схемами «будує» 3D сцену (кімнату). Потім заповнює її 3D моделями меблів та декору, розташовує джерела світла та накладає текстури. Після цього фахівець підбирає найкращі ракурси для подальшої візуалізації. Зазвичай у роботі візуалізатори інтер’єрів користуються програмою Autodesk 3ds Max, бо вона найкраще підходить для їх потреб.

#2. Движки для 3D рендерингу

3D візуалізатор працює в коворкінгу

Щоб отримати фотореалістичну візуалізацію інтер’єру, недостатньо технічно точно відтворити кімнату і розташувати моделі в 3ds Max сцені. Знадобиться спеціальне доповнення до програми — плагін (движок) для рендерингу. 

У плагіні налаштовуються матеріали та візуальні властивості 3D об’єктів — прозорість, глянець, матовість, дзеркальність тощо. За допомогою движка також виконується фінальний рендеринг (візуалізація), в результаті якого «кадри» з 3D сцени перетворюються на високоякісні 2D-картинки. У CGI BootCamp ми вчимо працювати з найпопулярнішими рендер-движками для 3ds Max — Corona renderer та V-ray.

#3. Інструменти для постобробки рендерів

Фотошоп для постобробки CGI

Крім програм для 3D моделювання та рендерингу, 3D візуалізатор інтер’єру повинен володіти інструментами для постобробки зображень. Найкращою програмою цього типу вважається Photoshop. За його допомогою можна довести картинку до ідеалу: підкоригувати яскравість, контраст, кольори в 3D дизайні тощо. Photoshop також використовується для додавання на рендери вторинних елементів — наприклад, фігур людей.

#4. Стилістика інтер’єрів

3D рендер приміщення кухні

3D візуалізатор повинен розбиратися в стилях інтер’єрів: відрізняти класику від неокласики, контемпорарі від модерну, авангард від еклектики тощо. Це необхідно тому, що замовники не завжди надають деталізоване ТЗ. Іноді візуалізатор отримує тільки креслення кімнати та побажання щодо стилю оформлення. В цьому випадку підбирати підхожі меблі та предмети декору йому доводиться самостійно. А для цього потрібно добре орієнтуватися в стилях інтер’єру.

#5. Ергономіка в дизайні

Правила ергономіки для візуалізації інтер'єрів

Навіть високодеталізована 3D візуалізація інтер’єру з грамотно налаштованими матеріалами та освітленням не може вважатися вдалою, якщо приміщення виглядає некомфортним. Наприклад, в очі впадають занадто низько розташовані ручки дверей або вузький прохід між телевізором та шафою.

За зручність у дизайні відповідає ергономіка. Без розуміння її принципів 3D візуалізатор інтер’єру не зможе якісно показати функціональність і зручність простору.

#6. Навички читання креслень

Креслення для 3D візуалізації інтер'єру

Найчастіше основною частиною технічного завдання з візуалізації інтер’єру є креслення приміщення. Саме за ними візуалізатор відтворює 3D сцену кімнати. Тому для нього важливо вміти правильно читати креслення, розуміти масштаб та використані умовні позначення та скорочення.

#7. Правила композиції

Якісний 3D рендер інтер'єру

Високопрофесійний 3D візуалізатор інтер’єру повинен зробити картинку не просто фотореалістичною, а ще й красивою та продаючою. Для цього йому потрібно знати, який вибрати ракурс, щоб елементи зображення виглядали гармонійно — тобто розбиратися в композиції.

Справжні CGI-майстри знають все про композиційну динаміку та статику, золотий перетин та правило третин, асиметрію та симетрію. Створені досвідченим 3D візуалізатором інтер’єру картинки завжди мають чіткий центр композиції та ідеальний візуальний баланс. Тому дивитися на них — суцільне задоволення.

Мрієте стати 3D візуалізатором інтер’єру? Ви можете освоїти цю професію всього за 23 дні на нашому інтенсиві CGI BootCamp. Під час навчання 3D візуалізації ви навчитеся працювати в 3ds Max, освоїте плагіни для фотореалістичного рендерингу та здобудете навички постобробки зображень у Photoshop. А всі інші необхідні знання, описані в цій статті, ви отримаєте з додаткових матеріалів. Ми видаємо їх всім випускникам курсів під час проходження ними гарантованої оплачуваної практики в міжнародних компаніях.

Хочете спершу більше дізнатися про CGI School? Пропонуємо почати з відвідин безплатного відкритого уроку, під час якого ви познайомитеся зі школою, програмою навчання, менторами і зможете задати питання. Реєструйтеся та приходьте, ми дуже чекаємо на вас!

10 Responses

 1. Доброго дня. Яка сума навчання, умови, чи надаєте працевлаштування чи допомогу в пошуці клієнтів, гарантії, тощо

  1. Вітаємо, Анастасіє! Наступний запуск CGI BootCamp планується у 2023 році. Наразі точна дата запуску невідома. Будь ласка, зареєструйтесь на сторінці https://cgischool.ua/, щоб куратор навчання зміг зв’язатися з Вами перед найближчою датою Відкритого уроку та запросити Вас на нього. Під час нашого безплатного Відкритого уроку Ви зможете отримати актуальні відповіді на всі питання. Дякуємо за інтерес до CGI School!

 2. Доброго ранку. Навчання проходить в режимі онлайн? Яка його тривалість?

  1. Ольго, доброго ранку! Навчання в CGI BootCamp проходить лише у форматі офлайн та триває 23 дні. Наступний запуск CGI BootCamp планується у поточному 2023 році. Наразі точна дата запуску невідома. Будь ласка, зареєструйтесь на сторінці https://cgischool.ua/, щоб куратор навчання зміг зв’язатися з Вами перед найближчою датою Відкритого уроку та запросити Вас на нього. Під час нашого безплатного Відкритого уроку Ви зможете отримати актуальні відповіді на всі питання. Дякуємо за інтерес до CGI School!

 3. Я хочу навчатися! але через війну поки приїхати до Києва не можу.
  Які є варіанти навчання мабудь поки онлайн?
  Дякую

  1. Вітаємо, Юліє! Навчання в CGI BootCamp проходить лише у форматі офлайн. Наступний запуск CGI BootCamp планується у поточному 2023 році. Наразі точна дата запуску невідома.
   Будь ласка, зареєструйтесь на сторінці https://cgischool.ua/, щоб куратор навчання зміг зв’язатися з Вами перед найближчою датою Відкритого уроку та запросити Вас на нього, якщо Ви на той час матимете змогу до нас завітати.
   Під час нашого безплатного Відкритого уроку Ви зможете отримати актуальні відповіді на всі питання. Дякуємо за інтерес до CGI School!

 4. Добрий день. Які характеристики ноутбука мають бути щоб навчатися і працювати?

  1. Олено, вітаємо! Конкретна модель ноутбука залежить від того, яку саме програму Ви плануєте вивчати та над якими задачами працювати. У цій нашій статті Ви можете знайти інформацію про оптимальні параметри ноутбука для 3ds Max. https://cgischool.ua/yakiy-noutbuk-potriben-3d-max/ Бажаємо Вам успіхів в опануванні 3D!

 5. З телефону це можливо? Якщо перший урок безкоштовно а інші 22 скільки будуть коштувати?

  1. Інессо, вітаємо! Наші Відкриті уроки, як і сам курс, проходять виключно офлайн у класі. Якщо Вас цікавить можливість опанування професії 3D художниці, будь ласка, зареєструйтесь на сторінці https://cgischool.ua/, щоб куратор навчання зміг зв’язатися з Вами перед Відкритим уроком та запросити Вас на нього. Там Ви зможете отримати відповіді на всі питання щодо навчання та кар’єри в сфері 3D, а також щодо вартості курсу. Дякуємо за інтерес до CGI School!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.