Менторка школи 3D візуалізації

Анна Шевцова

Senior 3D-вiзуалiзаторка / менторка CGI School

«Моя робота у CGI — одночасно і моє хобі. Це 100% чистий кайф!» Інтерв’ю з Анною Шевцовою, менторкою CGI School

Привіт, Аню! Дуже раді тебе бачити. Нашій аудиторії вже кортить дізнатись все про тебе — як ти потрапила до CGI School, про твій менторський досвід та в цілому про прекрасну професію 3D візуалізатора.

Привіт, я сама з Донецька. Закінчила Донбаську академію будівництва та архітектури за спеціальністю архітектор. А на рахунок CGI — я не просто раптом захотіла працювати в цій сфері. Я вже з дитинства знала, що так буде! Коли я ще навчалась у школі, то дивилась мультики студії Pixar. Мені так подобалась їх графіка, здавалось, це так круто! Але в Донецьку, та і в Україні взагалі, не було де навчитись такому, на жаль.

Одного разу, памятаю, сидимо ми з батьками за вечерею, і вони мені говорять: “Аню, ти вмієш гарно малювати. Підеш, як  твій батько, на архітектора —  в тебе все вийде!”. Так я поступила на архітектурний. І вже на 3-му курсі стала сидіти на якихось форумах, намагалась сама чомусь навчитись, вже тоді намагалась малювати в 3ds Max. Це була архітектурна 3D візуалізація, інтер’єри, будинки. Також ми з одногрупниками підпрацьовували як CGI спеціалісти, робили якихось героїв для ігор. Отак почалось моє знайомство з 3D графікою.

Дуже цікаво! А за спеціальністю ти працювала?

Так! Звичайно, я спробувала працювати архітектором. Але одразу зрозуміла, що це не зовсім моє, і стала більше приділяти увагу дизайну інтер’єру та візуалізації. Так до сих пір і працюю))

Зрозуміло. А розкажи, як ти потрапила до CGI School і стала менторкою?

Я прийшла до CGI School, коли програма навчання була на етапі розробки, і частково приймала в цьому участь. Вже потім, коли був, здається, третій запуск, я одразу стала менторкою і почала викладати курс 3D max. Спочатку страшно переживала і переживаю досі, але вже меньше)) Це просто на той час був зовсім новий для мене досвід. Але мені всі казали, що я дуже багато чого знаю і вмію, і мені точно вдасться поділитись цим зі студентами та навчити їх якісно виконувати свою роботу.

Супер! Скажи, скільки років досвіду в CGI ти маєш? І скільки студентів ти випустила?

Вже більше 10 років. Але точну цифру не скажу, бо ще почнуть рахувати, скільки мені років, і подумають, що я старенька вже))) Щодо студентів, не дуже пам’ятаю. Точно більше 5-ти груп, тобто це десь 70 студентів.

Розкажи, як тобі бути менторкою в CGI School?

Перше, що хочу сказати — сумувати не доводиться)) Кожного дня відбувається щось нове. Ти ростеш разом зі студентами і вони навчаються новому, постійний рух, зміни, і тому немає рутини.

Розкажи про своїх студентів. Вони швидко вчаться?

Так, в мене всі студенти великі молодці. Кожен по-своєму цікавий і в кожного є свої суперсильні сторони. Я обожнюю їм говорити про те, в чому вони реально круті, як можно ще посилити свої переваги, і особливо як це можна примінити в роботі. А примінити можна будь-що)) Коротше, мотивую їх максимально. А ще я менторка, і це моя робота. Але студенти в мене реальні круті!

Віримо, наші студенти — найкращі! А якими якостями треба володіти, щоб швидше і якісніше навчитись працювати в 3ds Max?

Я тут скажу трошки інакше. Я не люблю лінивих людей, тих, хто думає, що в житті все дається дуже легко і не треба прикладати взагалі ніяких зусиль, щоб в тебе все було, як ти хочеш. Все. Якщо ви не підпадаєте під цю категорію людей — у вас все вийде і ви дуже швидко всьому навчитесь в CGI і взагалі будь-де. А так, є взагалі дуже різні CGI спеціалісти: є спокійні, є розсудливі, є веселі й позитивні, є енергійні. У нас ще є така дівчинка, вона дуже крута акторка. Коли вона заходить в кабінет, всі звертають на неї увагу, завжди в неї якісь виступи прикольні та кумедні))
Головне — велике бажання і зусилля, позитивний погляд на життя, рухатись тільки вперед і ніколи не зупинятись!

Аню, от ти навчалась самостійно. На твою думку, чи можна отримати достойний рівень знань, навчаючись самостійно вдома — чи краще у нас в CGI School?

Я до CGI School вже мала великий досвід роботи з 3ds Max (років 5-6). Але коли прийшла сюди, то ще дуже багато чому навчалась у інших менторів. І я була вражена тим, наскільки програма в CGI BootCamp впорядкована, наскільки все поетапно, нічого зайвого. Одразу купа практики, з допомогою якої і вчаться студенти. Я, чесно кажучи, дуже довго йшла до того, що вміють випускники всього після 23 днів навчання. Тому навчатись у CGI School однозначно дуже круто!

Абсолютно згодні з тобою. А ти ще не втомилась за стільки років навчати мистецтву CGI? І чи бачиш ти перспективу у цій професії?

Ні, абсолютно не набридло. Я, звичайно, втомлююсь, але все одно я намагаюсь обов’язково приділити увагу кожному студенту та випускнику! І так, перспективи дуже великі, адже комп’ютерна графіка зараз рухається вперед і користується шаленим попитом. Насправді, щоб наздогнати цей темп, ти не просто йдеш вперед — ти біжиш вперед, щоб брати найкрутіші замовлення, рости і більше заробляти!

Чи багато зараз замовлень в сфері CGI?

Так! роботи стало більше. Це тому, що стало багато нових клієнтів, які до карантину не користувались послугами CGI. Зараз вони їх активно впроваджують. І ще люди не перестали робити ремонти, створювати меблі. Навпаки, багато чого робиться для облаштування домашнього затишку. Адже чимало людей почали приділяти увагу собі і сім’ї, проводити час вдома з рідними, працювати з дому.

А звідки в основному приходять клієнти? І які послуги замовляють?

У мене Америка, Китай зараз багато замовляє, Фінляндія, Європа. Все замовляють: інтер’єри, екстер’єри, 3D анімацію. В нас зараз є замовник з Австралії. У них десь рік тому були великі пожежі, тож тепер вони хочуть замовити цілі мікрорайони. Коротше, робота є і її багато)

Супер! Це дуже важливо! Аню, скажи, в чому для тебе кайф у роботі 3D візуалізаторки?

Дивлячись на те, що я ще з дитинства була впевнена, що буду працювати в цій сфері, я не можу сказати, що втілила свою мрію. Скоріш, я зараз там, де я і планувала бути, і стала тим, ким хотіла бути! Багато людей в мене питають: “Аню, як ти можеш стільки працювати?”. А я всім кажу, що у мене в дитинстві було хобі — те, чим я зараз займаюсь. Тому мені подобається все, що я роблю, і роблю я багато всього гарного)) Тому без перебільшення можу сказати, що моя робота — моє хобі. Це 100% чистий кайф! Всім раджу))

Аню, а як ти надихаєш себе? Дай нам всім пораду)

Я подорожую. Завдяки своїм друзям я багато куди їжджу і сильно цим надихаюсь. Дуже часто ми літали на вихідні лоукостом Ryanair у Вільнюс, наприклад, чи ще кудись. Звичайно, це було до карантину.

А якщо говорити про якісь професійні штуки, то я надихаюсь щодня. От, наприклад фільми. Я часто йду до кінотеатру не для того, щоб подивитись сюжет, а щоб побачити, як це все намальовано в 3D, які є спецефекти і т. д. Також я підписана на багатьох 3D художників та фотографів в Instagram. Чимало картинок я зберігаю для референсів у свої проєкти. Тому рекомендую Instagram як ресурс, де можна знайти купу натхнення та корисної інформації. У Instagram CGI School є щотижнева рубрика #CGISchoolВдохновение. Ми підбираємо найкращі сторінки, профілі та ресурси, щоб зарядити аудиторію та самих себе натхненням і зберегти корисні посилання.

Розкажи про свої хобі. Чим ще цікавишся?

На карантині я завела собаку. Я завжди мріяла про такого пухнастого друга! Тепер я читаю багато книг про собак, дивлюсь навчальні фільми про собак, багато гуляю та цікавлюсь психологією собак. В мене хлопчик — Флокі, джек рассел тер’єр. Тепер я знаю, що таке вставати о 6 ранку, як на вулиці при мінус 20, що таке супертепла зимова куртка та приправа з собачої шерсті, яка всюди)

Круто, собаки це — любов! Аню, яке твоє золоте правило в роботі 3D візуалізаторки?

Якщо коротко, то це: “Треба бути кращим, ніж ти був учора, а не кращим, ніж інші”. Тому що ви маєте порівнювати себе тільки із собою і рівнятись на кращого себе. І завтра ви маєте бути краще, ніж вчора. Я вважаю, що людина, яка хоче досягти своєї цілі, обов’язково це зробить!

Що б ти порадила тим, хто сумнівається, чи йти у CGI спеціалісти взагалі?

Треба не сумніватись, а однозначно пробувати! У CGI School є День Відкритих Дверей. Можна прийти і відчути атмосферу, поцікавитись програмою навчання 3D візуалізації, пройти тести на розуміння CGI. Є також пробні відеоуроки, які надсилають після Відкритого Уроку. Можна спробувати, чи виходить в тебе щось зробити в 3ds Max. А взагалі, треба не боятися і щось робити, прикладати зусилля — і все вийде!

Дякую, Аню! Наша розмова була було суперкорисною і душевною. Успіхів тобі, крутих проєктів та найкращих студентів!

І вам дякую!

Сподобалася історія Ані? Впевнені, що її роботи вам сподобаються не менше. А ось і вони.

Вас зацікавила кар’єра 3D художника? Хотіли б проходити навчання 3D візуалізації під керівництвом таких прекрасних менторів, як наша Аня? Це можна зробити у нас в CGI School! А почати пропонуємо з безкоштовного відкритого уроку, де ми розповімо вам про перспективи кар’єри CG художників і відповімо на всі питання. Записуйтеся і приходьте! Чекаємо на вас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.