Чи замінить штучний інтелект 3D художників? Відповідають ментори CGI School

Чи замінить штучний інтелект 3D художників в роботі?

Чи замінить штучний інтелект 3D художників та інших спеціалістів? ШІ використовується у різних сферах, зокрема в маркетингу, ІТ, консалтингу, ритейлі, освіті й медицині, автоматизуючи, спрощуючи та пришвидшуючи багато рутинних процесів. Картини, створені машиною, завойовують призові місця на конкурсах, а легкість користування дає можливість за лічені секунди отримати унікальне зображення. І для цього не потрібно опановувати програми для тривимірної візуалізації — достатньо лише ввести конкретні параметри. Те, що вчора здавалось розвагою, сьогодні викликає побоювання в 3D дизайнерів та візуалізаторів: чи стануть нейромережі їхніми конкурентами або корисними помічниками в роботі?

У цій статті експерти курсів 3D Max поділяться своїми думками про те, чи замінить штучний інтелект 3D художників, як його краще застосовувати та як він може вплинути на роботу 3D артистів.

Що таке штучний інтелект і як він створює зображення?

Штучний інтелект — це нейромережа, яка генерує зображення на основі текстових запитів та візуальних референсів, використовуючи потрібні елементи зі своєї бази даних.

Сьогодні найбільшою популярністю користуються платформи Midjourney, DALL-E 2, Stabble Diffusion, GLIDE, Latent Diffusion, Artbreeder, Craiyon, Hotpot, Crypko AI. У кожної є власні фішки: наприклад, у Deep Dream Generator можна редагувати зображення, в NightCafe — створювати відеоролики, в StarryAI — генерувати NFT, а GauGAN робить картинки з ескізів. Загалом, усі сервіси працюють за однаковим алгоритмом: створюють оригінальні зображення на основі ключових слів.

Основний принцип роботи всіх нейромереж у тому, що вони «вчаться» на основі картин, створених реальними художниками. Розумні програми — це не про натхнення, смак, вміння малювати, фантазію чи мистецтво. Це передусім алгоритми, машинне навчання, введені параметри, референси, аналіз, копіювання та компіляція даних. Чиста наука та своєрідна форма технологічного плагіату.

Наприклад, це два зображення, які ми створили за допомогою Midjourney.

Вони були згенеровані на основі цих двох рендерів наших 3D артистів.

А ось ще один приклад.

Зображення будинку, створене у Midjourney

Цей сюрреалістичний екстер’єр будинку створили на основі іншої пари рендерів, які ви можете побачити нижче.

Не варто перейматись, чи замінить штучний інтелект 3D художників, коли є ще один важливий аспект — робота з клієнтами, реальними людьми. Щоб реалізувати їхні ідеї та побажання, розробити архітектурну 3D візуалізацію або дизайн інтер’єру, візуалізувати проєкт за кресленнями, потрібен CG спеціаліст. Штучний інтелект просто не може забезпечити такого точного та якісного результату.

Як ШІ може допомогти 3D художникам?

Штучний інтелект не замінить 3D художників, а лише відкриє перед ними нові можливості та оптимізує робочий процес. Так, нейромережі можна використовувати для генерації зображень-референсів. Також штучний інтелект підходить для пошуку потрібного матеріалу: форми, кольори, текстури. Те, що займало години, буде зроблено за лічені хвилини. ШІ стане помічником, коли потрібно швидко візуалізувати та потестити ідеї, на основі яких художник створить власний крутий і небанальний дизайн.

Наприклад, перше зображення нижче це рендер, який зробив один з наших CG артистів. А друге — референс, який він згенерував у Midjourney.

Спочатку художник ввів запит “scandinavian home winter forest fjord high quality render”. Нейромережа згенерувала 4 опції, а потім — ще 4 варіанти обраного зображення. Ось так виглядали проміжні результати.

Увесь процес роботи з ШІ в цьому випадку зайняв лише кілька хвилин. Таким чином, 3D художник значно заощадив час на пошуку референсів для створення власного стильного CG інтер’єру.

Сьогодні штучний інтелект стає практичним інструментом та невичерпним джерелом ідей. Для багатьох він так і залишиться розвагою, завдяки якій можна створити шпалери для телефонів або кумедні картинки. Якими б досконалими не були такі сервіси, штучний інтелект не замінить 3D художників. Натхнення та емоційна складова — основні елементи творчого процесу, на який штучний інтелект не здатен, оскільки обмежений функціями та алгоритмами.

Якщо вам подобається створювати унікальні зображення і вас цікавить кар’єра 3D художника, слідкуйте за новинами про новий набір на курси 3D візуалізації на сторінках CGI School у соцмережах!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.