Програми для створення 3D графіки: найпопулярніший софт для різних задач

Програми для створення 3D графіки в архітектурному дизайні

Програми для створення 3D графіки — практичні робочі інструменти CG артистів для тривимірної візуалізації. Програмних продуктів і плагінів до них багато, тому студії й спеціалісти вибирають головний, використовуючи інші як допоміжні.

У цій статті ментори наших курсів 3D візуалізації розкажуть про переваги та особливості найпопулярніших програм для створення 3D моделей, візуалізації та анімації.

Autodesk 3ds Max

Логотип програми Autodesk 3ds Max

Це справжній універсал — великий комплексний продукт для 3D моделювання, візуалізації та анімації, створення простих та складних геометричних форм, розробки деталей, створення текстур та мапування UV-координат. Використовується в архітектурі, промисловому дизайні, ігровій та кіноіндустрії. Дає можливість зробити візуалізацію різного рівня складності та досягати фотореалістичного результату. Autodesk 3ds Max підходить для створення складних анімаційних сценаріїв, зокрема анімаційних переходів, симуляції фізичної поведінки та анімації кістяного скелета. Є багато плагінів та бібліотек (моделей, матеріалів) для 3ds Max, завдяки яким розширюється функціональність програми, а робота з 3D графікою стає ефективнішою. 3ds Max інтегрується з іншими програмами Autodesk, зокрема з AutoCAD та Revit. Підтримує різні формати файлів, включаючи 3DS, FBX, OBJ, DWG.

Blender

Логотип програми для 3D візуалізації Blender

Безкоштовна програма з відкритим кодом та повним набором інструментів для створення 3D моделей, анімації, композингу та рендерингу. Завдяки відкритості інструмент для створення 3D графіки має безліч шанувальників. Саме користувачі забезпечують безоплатну технічну підтримку. Є значний вибір плагінів та бібліотек. Має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Підтримує багато форматів файлів (OBJ, FBX, STL тощо).

SketchUp

Логотип програми для CG візуалізації SketchUp

Проста у використанні програма з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом призначена для візуалізації та створення 3D моделей будь-яких об’єктів, включаючи будівлі, меблі, ландшафтні об’єкти тощо. Популярна серед архітекторів, дизайнерів та всіх фахівців, яким потрібно швидко і зручно «накидати» скетч проєкту. SketchUp має безплатну та платну версії. Підтримує роботу з різними форматами файлів, включаючи DWG, DXF, 3DS, OBJ, XSI, VRML.

Програма для 3D графіки має вбудовані інструменти для створення планів будівлі, обробки фотографій тощо. Підтримує використання різних плагінів, що розширює можливості використання програми. Але порівняно з іншими програмами для створення 3D графіки SketchUp вирізняється обмеженим функціоналом. Зокрема, в ній немає інструментів для створення складних анімацій та вирішення інженерних завдань.

ZBrush

Логотип програми для створення 3D графіки ZBrush

Програма для створення 3D моделей різних рівнів складності. Широко використовується у відеоіграх, кіноіндустрії, мультфільмах, дизайні тощо. Застосовується в архітектурній 3D візуалізації, якщо необхідно отримати складні та унікальні форми. Особливість та перевага цієї програми для створення 3D графіки — моделювання шляхом ліплення (скульптингу), завдяки чому CG артисти створюють дуже детальні моделі з високим рівнем реалістичності. ZBrush має інструменти для редагування топології, що дозволяють змінювати геометрію моделі та роблять процес моделювання ефективнішим. Інструменти для автоматичної та ручної ретопології дозволяють створювати моделі з меншою кількістю полігонів. Також у ZBrush є можливості для зміни форми та розміру 3D моделей без втрати деталей. Крім того, вона легко інтегрується для роботи з іншими програмами для 3D графіки.

Unreal Engine

Логотип програми Unreal Engine

Популярна програма для створення 3D графіки у реальному часі. Серед переваг — легке створення анімації. Unreal має власний рендер-движок, багато плагінів та бібліотек. Завдяки широкому спектру інструментів підходить для розробки інтерактивних додатків, архітектурної 3D візуалізації, а також для відеоігор, включаючи системи фізики, руху персонажів, штучного інтелекту тощо. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс редактора Unreal Engine полегшує старт роботи з цією програмою для 3D графіки. Також вона має широкі можливості для роботи з аудіо, відео та зображеннями, тому підходить для створення складних мультимедійних проєктів з високоякісними звуковими та візуальними ефектами.

Unreal Engine підтримується різними платформами, зокрема Windows, Mac, Linux, PlayStation, Xbox та інші. Активна спільнота розробників оперативно допомагає та забезпечує підтримку цієї програми для створення 3D графіки. Також важливим є те, що продуктом можна користуватися й безоплатно.

SideFX Houdini

Логотип програми для 3D візуалізації Houdini

Це програмне забезпечення для створення візуальних ефектів, анімації, симуляції та 3D моделювання використовується в кіноіндустрії, відеоіграх, телевізійних програмах, вебдизайні тощо. Основна перевага — нодова структура побудови будь-чого, що дає можливість максимально гнучко і точно налаштувати різні об’єкти, взаємодію чи ефект. За допомогою процедурного моделювання можна створювати складні параметричні моделі, які легко змінювати в майбутньому. Ця програма для 3D графіки надає широкі можливості для створення різних видів симуляцій, включаючи симуляцію рідин, вогню, диму, тканин та інших об’єктів. Завдяки розширеним інструментам вона підходить для створення складних анімаційних сценаріїв, зокрема анімації кістяних скелетів і рухів персонажів. У візуалізації Houdini надає широкі можливості для фотореалістичного рендерингу. Особливість цієї програми для створення 3D графіки — можливість візуалізації даних.

Продукт добре інтегрується з іншими програмами, зокрема з Autodesk Maya та Cinema 4D. Також за допомогою Houdini можна створювати інструменти для 3ds Max, Unreal тощо.

Lumion

Логотип програми для 3D анімації Lumion

Спеціалізація програми Lumion — легке та швидке створення архітектурних анімацій. Початківці оцінять інтуїтивно зрозумілий інтерфейс програми для створення 3D графіки. Lumion має велику бібліотеку матеріалів, ефектів та моделей. Дозволяє перетворювати візуалізації в інтерактивні презентації з можливістю рухати камеру по сцені та змінювати кут огляду. Lumion може імпортувати тривимірні моделі з інших програм, наприклад зі SketchUp, 3ds Max, Revit тощо. Підтримка VR дозволяє переглядати візуалізації в режимі віртуальної реальності. Lumion працює з наступними форматами файлів: FBX, OBJ, MAX, 3DS, DXF, DAE, SKP.

Marvelous Designer

Логотип програми Marvelous Designer

Це програмне забезпечення призначене для моделювання одягу та текстилю в 3D середовищі. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та прості інструменти дозволяють швидко створювати та редагувати 3D моделі. Має широку бібліотеку текстильних матеріалів. За допомогою вбудованого фізичного симулятора тканин Marvelous у Designer можна створювати сцени, де тканина набуває реалістичних складок, зморщок та інших специфічних особливостей. Дозволяє досягати максимальної реалістичності візуалізацій тканин та різноманітних м’яких елементів. Серед особливостей програми — підтримка різних форматів файлів (OBJ, FBX), що дозволяє імпортувати та експортувати моделі в інші програми для подальшої обробки.

Якщо ви хочете дізнатись більше про програми для створення 3D графіки для CG художників, реєструйтесь на відкритий безплатний урок у CGI School. Наші ментори, які викладають на курсах 3D max, детально розкажуть про авторську методику навчання та унікальний буткемп, де всього за 23 дні ви можете опанувати нову цікаву й перспективну професію та отримати сертифікат Autodesk!

Чекаємо на вас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.