Менторка школи 3D графіки Ольга

Ольга Коваленко

Senior 3D-вiзуалiзатор / ментор CGI School

«Бути 3D візуалізатором – це створювати власний всесвіт». Інтерв’ю з Ольгою Коваленко, менторкою CGI School / Senior 3D-візуалізаторкою

Олечко, привіт! Круто, що ти сьогодні з нами). Ми вже досить багато розповідали про наших випускників. Але так мало про тих, хто допомагає їм опанувати нелегку програму 3Ds Max і отримати нову творчу професію – 3D візуалізатора. Давай почнемо традиційно. Розкажи, будь ласка, на кого ти вчилася, звідки ти і як починався твій шлях в CGI?

Я з прекрасного міста Донецька. Там я навчалась на архітекторку і працювала нею 9 років. Також я мала свою архітектурну майстерню, де робила проєкти дизайну приміщень, реконструкції, будівництва і так далі, тобто займалась прекрасною справою – архітектурою.

Але в якийсь момент я зрозуміла, що в моїй роботі небагато творчості. Навколо були одні папери і я почала від цього втомлюватись. Захотілось чогось інноваційного, тож я почала більш глибоко вивчати 3Ds Max і стала 3D візуалізатором. А потім вже і ментором в CGI School!

Круто! Розкажи детальніше, як ти почала навчати в CGI School?

У мене тут знайомий працював, і мене запросили взяти участь у розробці програми навчання і протестувати її. Мені сподобалось, це було щось новеньке для мене і для Україні в цілому. 3D мистецтво – це було прям вау! Мені на той момент якраз дуже хотілось займатись чимось новим. Так воно закрутилось і все, я закохалась в CGI! Ось вже 7,5 років я займаюсь 3D візуалізацією.

Ого! Маємо справу з дуже досвідченою 3D артисткою)). І як тобі взагалі менторство?

Перший наш запуск був досить хвилюючий. І ми всі, співавтори, разом вели цей курс – як малу дитину в школу. Це був дуже особливий для мене і для всіх нас момент. Ми переживали, було багато нервів. Але коли перша група закінчила курс 3D max – це було справжнє щастя і для нас, і для них. Я тоді зрозуміла, що ділитись знаннями в такому хардкорному інтенсивному форматі – дуже круто і це взагалі не порівняти з якимись іншими курсами, які я проходила раніше. Повертаючись до питання менторства, хочу сказати, що це такий кайф, коли студент тебе розуміє, в нього все виходить і його очі просто палають від щастя! Це для мене така радість, тому я, напевно, цим і займаюсь. Адже ділитись своїми знаннями – це ніби ростити дитину, дуже відповідально, але коли дитина робить перші кроки, ти безмежно радієш за неї!

Клас! Навіть зараз відчувається, коли ти говориш, наскільки це для тебе важливо і дійсно приносить задоволення. А на твою думку, яким людям підійде професія 3D візуалізатора?

Якщо є людина, яка дійсно дуууууже дуже хоче змінити своє життя, дізнатись щось нове для себе і в неї є величезне бажання наполегливо йти вперед, то чим би вона не займалась раніше – в неї є всі шанси опанувати цю професію і стати найкращою. І круто, коли людина не боїться пробувати і помилятись, задавати дурні питання, клацати на різні кнопки і пробувати, що може з цього вийти. Бо тільки так можна знайти відповідь.
Звичайно, для всіх це реальний челендж, адже формат CGI BootCamp – це нелегко, треба повністю зануритись в навчання. Але ми вже стільки студентів успішно навчили і вони кайфують від своїх результатів. Тому робимо висновок, що ця система круто працює!

Абсолютно згодні з тобою! Питання, яке цікавить багатьох наших студентів: чи допомагає в навчанні архітектурна освіта?

Хммм, скоріше ні, ніж так. Якщо ти вмієш малювати руками, наприклад, то це, можливо, тобі допоможе, але більше в 3D моделінгу. Архітектура або дизайнерська освіта допомагає розуміти баланс кольору, композицію, але цьому ж нескладно навчитись і в процесі роботи, всі до цього приходять. А щоб без освіти архітектора було складно освоїти 3Ds Max – це не так.

Так, тому наші випускники такі різні, але з приблизно однаковим рівнем закінчують наш 23-денний курс. Скажи, Олю, за стільки років тобі ще не набридло цим всім займатись? Досі цікаво?

Так, це вже дійсно страшна цифра)) Але не набридло зовсім. Чому? Напевно, тому, що ця сфера настільки різноманітна, цікава і стрімко зростаюча – нові програми, нові напрямки – що тут взагалі не можна занудьгувати))

А який напрямок тобі особисто більше подобається?

Ой, в кожному є щось своє, круте. В архітектурі, наприклад, більше по кайфу створювати оточення, природу і бачити, як відображається це все на картинці, створювати настрій. А в інтер’єрі ти створюєш затишок, комфорт. І якщо це якийсь комерційний проєкт – тут обов’язково має бути функціональність. А 3D анімація – це взагалі щось зовсім інше, своєрідне, воно включає і інтер’єр і екстер’єр – взагалі вау. Тут ти маєш продумати, як це все буде виглядати в русі. Дуже важливу роль відіграє освітлення і налаштування камер, а особливо для комерції – це все ще ж має продавати. Коротше кажучи, це окремий світ, складний, але по-своєму дуже цікавий і своєрідний. Я нереально люблю налаштовувати освітлення, це проооосто моє улюблене. Я можу тут дуже надовго застрягти, бо це, напевно, 60% всієї роботи, тоді як матеріали 20% і 20% на різні дрібниці.

Так! Налаштування освітлення – це взагалі окрема наука)) Олю, а скажи нам, які ти бачиш перспективи у професії 3D артиста?

Професія дуже стрімко розвивається і дуже багато компаній зараз пробують 3D в своєму бізнесі, відходять вже від звичної їм фотографії. Це стосується абсолютно всіх сфер: і архітектори, і кіно, і реклама, і продуктовий бізнес, і мода, і ігрова індустрія, і багато іншого. Плюс ситуація з пандемією багатьох просто змусила переходити у онлайн і в 3D.
Навіть презентації весіль, наприклад. Так, я колись робила 3D візуалізацію презентації весілля та салону (оформлення залу, розташування столів, варіанти освітлення, і так далі). Тобто, узагальнюючи все, за останні роки я помітила значний ріст нашої індустрії. І все ще тільки починається))

Тобто робота є і роботи багато, правда? Як взагалі карантин і ситуація з коронавірусом вплинули на сферу 3D?

Спочатку багато компаній закрили свої бізнеси і роботи стало менше. Але коли всі зрозуміли, що це надовго і треба повністю перелаштовувати все і знаходити нові актуальні методи просування своїх послуг, товарів і так далі – роботи стало набагато більше. І це круто, тому що проєкти доволі нестандартні і дуже різні. Це змушує 3D візуалізаторів, моїх випускників також, вивчати ще більше програм і розвиватись, щоб виконувати вже більш складні для них завдання і одразу практикуватись, як то кажуть, на реальному кейсі))

І от для прикладу: по архітектурних проєктах – раніше було десь 5-6 в місяць невеликих, а зараз може бути 3-4 в день! А на розробку великих меблевих каталогів зазвичай йшов десь місяць, і їх не було в нас багато. А зараз від них можна просто ховатись, ось на цьому тижні було вже 7 запитів на великі каталоги меблів. Тому робота є, можна не переживати)

Це супер! Є можливість розвиватись і одразу практикувати свої вміння на реальних задачах! А от скажи, в чому особисто для тебе кайф цієї професії?

В тому, що особисто в мене постійно змінюється тип зайнятості та формат роботи, немає рутини, все дуже своєрідне і цікаве. Коли я працювала архітекторкою, в мене було багато монотонної роботи і це дуже виснажувало. Тут такого немає. Навіть каталоги меблів всі абсолютно різні, різні матеріали, дуже цікаві. У клієнтів зовсім різні побажання: від рожевого пухнастого пуфика до строгого шкіряного крісла, і так далі. В нас були проєкти, де меблі і плавали в басейні, і були на сніговій горі, і в бурульках облиті водою, і закидані камінням та пилом, і в пір’ї – і це все 2 різних стільця! А скільки варіантів треба було виконати! Де б ти ще в житті таке зміг зробити.
Тобто конвеєра в нас немає, завжди щось цікаве попадається. Але, звичайно, не одразу після курсів. Тут треба трохи набити руку. А для цього якраз є прості задачі, які дозволяють отримати досвід.

А як ти на це все надихаєш себе?

Я більше за все люблю відпочивати в оточенні природи і надихаюсь нею. Мені треба бути серед рослин, дерев, гір, моря, архітектурних руїн і так далі. Тут я звертаю увагу на деталі, на кожен листочок, на кору дерева, на світло, яке пронизує дерева та листя, на те, як біжить вода в річці, на камінці, та на багато іншого. І задумуєшся, як же це зробити в 3Ds Max. Саме так я наповнюю себе енергією та заряджаюсь на роботу))

Вау! Природа дуже красива, а ми часто навіть не помічаємо, наскільки) Ми вже трохи зачепили питання про твої хобі, але все ж таки: чим ще крім відпочинку на природі ти захоплюєшся?

Ну, я фанатка туризму взагалі)) Я дуже люблю подорожувати, раніше до карантину я дуууже багато десь постійно їздила/літала. Зараз намагаюсь більше пізнавати нашу країну. Ще я колекціоную різні вина, саме з подорожей, якісь місцеві, яких немає в супермаркетах. Дуже люблю сухі вина, їх можна не тільки колекціонувати, а і дегустувати))
Ще колись писала картини, коли був на це час і фантазія та натхнення, бо це ну зовсім творча штука. Якщо на роботі ти сіла і зібралась, то тут так не вийде) Але всі мої творіння залишились на Донеччині)

Нічого собі! Захотілось подивитись! Можливо, колись покажеш) Олю, настав час для останнього питання: що порадиш тим, хто сумнівається, чи йти в цю сферу і до нас в CGI School навчатись?

Скажу так: 3D – це дуже своєрідний, різноманітний світ, і починаючи свій шлях з освоєння професії 3D візуалізатора, ти маленькими кроками наближаєшся до створення якогось віртуального світу, неважливо, для якої саме сфери. А коли є можливість, можеш взагалі створювати свій власний всесвіт, а це не може не захоплювати. Бо тут ти – творець і можеш втілювати свою фантазію на максимум, якщо, звичайно, це не проєкт по чіткому технічному завданню. Зате в особистих проєктах точно можеш творити все що завгодно, експериментувати з усім. 

Бути 3D візуалізатором – означає, що ти можеш робити світ гарнішим, кращим, затишнішим, комфортнішим,  навіть трохи більш казковим. В тебе немає меж, твої межі – це лише твої навички та вміння, а це все можна прокачати, без проблем.

Всі, хто хочуть наблизитись до ІТ через саме 3D, через творчість, бути задіяні в прогресивній сфері, яка стрімко розвивається і в якій досить добре платять, а також мати цікаву професію майбутнього – це воно!))

Клас! Від твоїх слів навіть мурашки пішли) Настільки ти вмієш заряджати і запалювати інших, що навіть в простій короткій розмові вже хочеться йти скоріше на курси, вчити 3Ds Max і бути причетним до прогресивної та творчої професії! Твоїм випускникам безмежно пощастило з тобою)) Дякуємо тобі за щиру та дуже енергетично заряджену бесіду, сподіваємось не останню)

Так! Мені теж сподобалось) Дякую і вам)

Сподіваємося, розповідь Ольги вам прийшлася до душі. А якщо вам хочеться побачити і її роботи, то ось деякі з них.

На вас очікують нові інтерв’ю з нашими менторами і випускниками! А ще запрошуємо вас на відкритий урок у CGI School. Там ви зможете дізнатися все про нашу програму навчання 3D візуалізації та поспілкуватися з менторами особисто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Ваше имя
Email
380
Город
Записаться на открытый урок
Спасибо за регистрацию! Остался еще один шаг
You should enable JavaScript to use this form.